Login lub e-mail Hasło   

Jak urządzić mieszkanie?

Urządzenie mieszkania jest chyba najważniejszą częścią przeprowadzki czy remontu absolutnego. Nie da się ukryć, że wiąże się ono z niesamowitym wysiłkiem...
Wyświetlenia: 361 Zamieszczono 28/03/2016

Urządzenie mieszkania jest chyba najważniejszą częścią przeprowadzki czy remontu absolutnego. Nie da się ukryć, że wiąże się ono z niesamowitym wysiłkiem, musimy nie tylko przenosić wszystkie rzeczy, ale na dodatek zastanawiać się, gdzie je poustawiać, żeby było idealnie. Każdy kto robił chociażby przemeblowanie wie, że nie jest to takie proste, trzeba mieć wizję albo sprawdzić wszystko na kilka sposobów, żeby wybrać ten, który najbardziej nam pasuje. Przy urządzaniu jednego pokoju mamy już sporo zabawy, a co w przypadku, kiedy urządzamy wszystkie pomieszczenia? 

Każde mieszkanie jest inne – nie ma co do tego wątpliwości. Oczywiście łączy je bardzo wiele rzeczy, większość z nas ma kosz na śmieci pod zlewem w kuchni, większe lustro w łazience, telewizor naprzeciwko kanapy w największym pokoju itd. Jednak z pewnością mamy różne meble, tapety i narzędzia które sprawiają, że nasz dom wygląda niepowtarzalnie. 

Mieszkanie będziemy urządzać inaczej w zależności od ilości pokojów, osób które będą zamieszkiwać gospodarstwo itd. W końcu mając dwójkę dzieci i tylko jeden pokój dla nich nie możemy urządzić go tak, jak dla jedynaka. W takim wypadku powinniśmy zainwestować w dwa mniejsze łóżka oraz dwa osobne biurka. W przypadku w którym różnica wieku dzieciaków jest dosyć duża – może okazać się, że jedno wystarczy, w końcu inaczej korzysta z niego 15 latek, a inaczej 7 latek. 

Wybierając narzędzia i sprzęt AGD do kuchni musimy pomyśleć, czego w ogóle potrzebujemy. Jeśli nie korzystamy ze zmywarki – nie kupujmy jej. Jeśli rodzina jest duża – kupmy dużą lodówkę itd. Powinniśmy również zadbać o to, abyśmy nie mieli zbyt wielu niepotrzebnych sztućców, talerzy, kubków czy innych przyrządów, których nie będziemy używać. Ludzie (przede wszystkim dzieci) mają tendencje do pozostawiania brudnych naczyń wtedy, kiedy mogą wziąć kolejne czyste.

Urządzenie łazienki również powinno zależeć od naszych gustów. Zupełnie inaczej urządzi ją starszy kawaler, a zupełnie inaczej małżeństwo z córką. Kobiety przeważnie potrzebują więcej miejsca w łazience niż mężczyźni, ponieważ muszą wykonać zdecydowanie więcej czynności. Już samo mycie włosów u kobiety trwa o wiele dłużej, niż u mężczyzny, nie wspominając o ewentualnym makijażu i pielęgnacji skóry. Na dodatek łazienka zdecydowanie lepiej wygląda, kiedy jest w niej duże lustro. Jeśli zastanawiamy się, czy wybrać wannę czy prysznic – spójrzmy na metraż i zastanówmy się ile możemy przeznaczyć na nie miejsca. 

Największy pokój przeważnie należy do rodziców i jest to normalne. Najczęściej znajdziemy tam duży stół, telewizor i rozkładaną kanapę, którą wybiera się dlatego, żeby oszczędzić miejsce. Nawet mając duży pokój – duże, dwuosobowe łóżko zdecydowanie by je pomniejszyło. Cała reszta będzie zależała od nas, ponieważ to my wiemy, jakich rzeczy najbardziej potrzebujemy i z jakich korzystamy na co dzień. 

Podobne artykuły


14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1067
14
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1169
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 724
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 656
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1012
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 831
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 742
13
komentarze: 1 | wyświetlenia: 711
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 883
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 604
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 574
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 529
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 910
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1004
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 489
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska