Login lub e-mail Hasło   

Firma transportowa – jaką wybrać i na co zwrócić uwagę podczas przeprowadzki

Przeprowadzka – każdego z pewnością w swoim życiu czeka lub wielu z nas ma już ją za sobą.
Wyświetlenia: 405 Zamieszczono 31/03/2016

Firma transportowa

Niezależnie od tego czy wprowadzamy się do mieszkania studenckiego, przewozimy dobytek całego życia czy też zmieniamy siedzibę biura, zawsze stajemy przed wyborem odpowiedniej firmy transportowej lub też dylematem czy nie zrobić tego na własną rękę.  

O czym należy pamiętać decydując się na firmę transportową, na co zwracać szczególną uwagę i czego się wystrzegać ?

Na te pytania odpowie Pan Dariusz, który od wielu lat prowadzi firmę transportową MAKO, działającą na terenie całej Polski oraz Unii Europejskiej. Pan Dariusz w swojej karierze przewoził nawet czołg, a doświadczenie w tej branży ma spore.

Polecenia znajomych / opinie w Internecie / rekomendacje

Dzisiaj, w dobie Internetu, poszukiwania jakiejkolwiek firmy czy usługi prawdopodobnie zaczniemy właśnie tutaj. Oczywiście opinie internautów mają znaczenie, jeśli zainteresuje nas dana firma, poszukajmy co o niej piszą w sieci. Jeśli trafimy na pochlebne komentarze to już pierwszy wskaźnik aby móc się nią zainteresować. Niekiedy na stronie internetowej firmy zamieszczone są rekomendację zadowolonych klientów. Wystawienie rekomendacji przez jakąś znaną placówkę na pewno jest dużym plusem. Polegajmy też na poleceniach naszych przyjaciół czy znajomych. Nie ma jak to wiadomości z pierwszej ręki.

Pierwsze wrażenie ma znaczenie – sprawny i miły kontakt

Jak już zrobimy wstępną selekcję z pewnością spróbujemy skontaktować się z daną firmą. Niezależnie czy to będzie kontakt telefoniczny czy też mailowy, zwróćmy uwagę na wydźwięk wiadomości drugiej strony. Nie bójmy się zadawać pytań (w końcu chcemy wiedzieć na jakie usługi możemy liczyć). Jeśli otrzymamy miłą i rzeczową odpowiedź a firma z którą się kontaktujemy jest zaangażowana w rozmowę to prawdopodobnie mamy do czynienia z profesjonalistami.

Zakres usług / oferta

Zapytajmy, czy do zakresu obowiązków firmy transportowej wchodzi:

  • montaż i demontaż mebli,
  • załadowanie, przewiezienie i rozładowanie powierzonego mienia,
  • zabezpieczenie przewożonych rzeczy
  • wniesienie i ustawienie mebli w pomieszczeniach docelowych,
  • przewóz rzeczy ponadgabarytowych, jeśli oczywiście takowe mamy, np. pianino, kasa pancerna itp.
  • co jeśli w budynku nie ma windy?


Koniecznie zapytajmy czy materiały do pakowania, typu: kartony, taśmy, folie bąbelkowe, gąbki itp. leżą w naszym interesie czy też firma z którą mamy do czynienia sama organizuje sobie tego typu rzeczy. Oczywiście te materiały powinna dostarczać firma.

Flota samochodowa

Dobre i niezawodne samochody to podstawa. Auta powinny być oczywiście dostosowane do przewozu mebli, wyposażone w odpowiednie uchwyty, listwy mocujące, windy, nie wspominając już o dobrym stanie technicznym. Nie chcielibyśmy przecież żeby w trakcie transportu samochód zepsuł się i nie dojechał do celu na czas. Zdarzają się też przykre niespodzianki w postaci plamy oleju na kostce brukowej. Dlatego nie bójmy się zapytać jaką flotą samochodową dysponuje firma transportowa.

Doświadczenie i zaufani pracownicy

Firmy, które dopiero zaczynają na rynku często nie mają tak dużej wiedzy i doświadczenia w przewożeniu towarów, które wymagają naprawdę solidnego przygotowania i zabezpieczenia. Dlatego nie bójmy się pytać, ilu pracowników przyjedzie do naszej przeprowadzki, czy są to zaufane osoby, co w przypadku kiedy coś zaginie w trakcie transportu itp. Należy pamiętać o tym, że podczas przeprowadzek przewożone są naprawdę cenne rzeczy, jak biżuteria, dzieła sztuki czy drogie sprzęty elektroniczne, AGD itp.

Ubezpieczenie

Firmy, które nie mają wykupionego ubezpieczenia od razu sobie odpuśćmy. Musimy być świadomi tego, że podczas transportu zdarzyć się może niemal wszystko. Nie ryzykujmy.

Ubezpieczenie powinno zawierać odpowiedzialność za uszkodzenie, zniszczenie oraz kradzież towaru. Firmy transportowe, które przekraczają granicę kraju powinny mieć wykupione dodatkowe międzynarodowe ubezpieczenie OC.

Jak widać w każdej branży są elementy świadczące o kompetencji, bezpieczeństwie oraz profesjonalizmie danej firmy. Jako konsumenci powinniśmy wiedzieć na co zwracać uwagę przed wyborem jakiejkolwiek firmy z której usług będziemy korzystać.

Podobne artykuły


16
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2084
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 805
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 853
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1482
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1280
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 414
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 930
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 955
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 670
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 647
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 695
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 967
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1109
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 571
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 576
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska