Login lub e-mail Hasło   

Granice twój przyjaciel

Mężczyzna jest godny szacunku, jeśli potrafi się przyznać do swoich lęków, słabości i ograniczeń. Pewnie są na świecie ludzie całkowicie wolni od lęku, ograniczeń i swoic...
Wyświetlenia: 376 Zamieszczono 02/04/2016

Mężczyzna jest godny szacunku, jeśli potrafi się przyznać do swoich lęków, słabości i ograniczeń. Pewnie są na świecie ludzie całkowicie wolni od lęku, ograniczeń i swoich słabości. Ja nad tym pracuje więc wiem jak to mniej więcej wygląda.

Lęki zazwyczaj biorą się z dzieciństwa, bądź jeszcze wcześniej z brzucha mamy. Mężczyzna, który okłamuje siebie i innych co do tego jak jest w rzeczywistości jest niegodny szacunku.

Nie jesteś terminatorem tylko człowiekiem w pełni. Masz prawo mieć lęki, ograniczenia i słabości. Po to przyszedłeś na świat, żeby móc to zmienić i się rozwijać. Im bardziej żyjesz na swojej krawędzi tym bardziej stajesz się wartościowym towarzyszem dla innych. Niektórzy boją się samego uczucia strachu tym samym nawet nie podejmują żadnych konstruktywnych działań w kierunku urzeczywistnia swoich marzeń. JA również przez to przechodziłem.

Aby żyć tak jak chcesz, należy czuć się bezpiecznie w swojej skórze i być nieustraszonym. Strachliwy mężczyzna, który wie że się boi, jest bardziej godny zaufania niż bojaźliwy nie znający swoich lęków. Jak myślisz kto się zachowa nieodpowiedzialnie? Osoba bojaźliwa, nie wiedząca co się dzieje czy ktoś kto jest tego świadomy?

A może jesteś bardzo świadomy swoich lęków: strachu przed podjęciem ryzyka, lęku przed porażką, obawą osiągnięcia sukcesu czy pokazaniem swojej indywidualności?

Rozważ swoje granice i szanuj je. Zastanów się co możesz zrobić aby je przekraczać chociaż w minimalnym stopniu. Wybierz jakiś obszar Twojego życia - związek intymny, karierę czy inne obszary.

Wypisz swoje lęki - to czego się boisz. W którym momencie Twoje lęki powstrzymują Cię przed zrobieniem wielkiego kroku, przed uzyskiwaniem większego dochodu, pracą w twórczy i przyjemny sposób, podejściem do kobiety, rozmową z kimś "wpływowym"?

Gdybyś był całkowicie nieustraszony czy żyłbyś w taki sposób jak żyjesz? A może jest Ci tak wygodnie i nie chcesz nic zmieniać, "mieć lepiej"? Twoja granica jest tam gdzie się zatrzymujesz nie robiąc kroku naprzód i karmiąc swoje lęki. Lęk to twój przyjaciel tylko trzeba się z nim oswoić.

Trzeba go poznać, zaakceptować i przybić sobie z nim piątkę. Żyj z nim, poznawaj go, nie atakując i nie wypierając - traktuj jako część siebie, a zacznie się transformować.

Są skuteczne narzędzia poznawania swoich lęków. Lęk to zazwyczaj wyparta część świadomości, do której się nie przyznajesz.

Mężczyzna powonieniem penetrować i poznawać świat tak jak to robi z kobietą, nie tylko dla zysku, ale również dla samopoznania i hartu ducha. To wszystko składa się na lepsze i bogatsze życie.

Podobne artykuły


25
komentarze: 84 | wyświetlenia: 2083
17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1095
16
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1783
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1474
14
komentarze: 119 | wyświetlenia: 1015
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 920
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 822
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 602
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 510
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 333
13
komentarze: 21 | wyświetlenia: 906
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 305
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 561
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 673
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska