Login lub e-mail Hasło   

Tematyczne kanały telewizyjne

Wraz z nieustannym rozwojem nowoczesnych środków masowego przekazu takich jak radio i telewizja, regularnie rośnie zapotrzebowanie konsumentów na coraz większe ilo...
Wyświetlenia: 668 Zamieszczono 05/04/2016

Wraz z nieustannym rozwojem nowoczesnych środków masowego przekazu takich jak radio i telewizja, regularnie rośnie zapotrzebowanie konsumentów na coraz większe ilości kanałów telewizyjnych i radiowych. Wzrasta znaczenie szczególnie programów tematycznych i specjalistycznych. O ile w przypadku radia przekłada się to głównie na powstawanie stacji grających określone gatunki muzyczne lub poruszających w audycjach pewne zakresy tematyczne, o tyle w przypadku telewizji zróżnicowanie jest o wiele większe.

Najbardziej chyba popularnym rodzajem bloków tematycznych, jakie oferują nam kanały tv, są programy informacyjne. Szczególnie wysoką oglądalność w tej branży mają stacje należące do największych w Polsce nadawców telewizji takich jak Polsat czy TVN. Najnowsze informacje z kraju i ze świata, dotyczące głównie sfer polityki, gospodarki i społeczeństwa są podawane widzom na antenach TVN 24, Polsat News czy też Superstacji przez całą dobę. Pomimo rosnącej popularności i dostępności programów informacyjnych dostępnych w znanych serwisach internetowych, stacje te utrzymują ciągle dużą widownię w Polsce, jak i na świecie. Oferują oprócz najnowszych informacji także programy publicystyczne, w których zaproszeni goście mogą na żywo uczestniczyć w dyskusjach na ważne i aktualne tematy.

Kolejnym znaczącym rodzajem stacji są kanały tv skierowane do kibiców sportowych. Widzowie nie są zależni od tego, co pokaże telewizja publiczna, która zazwyczaj transmituje jedynie najważniejsze wydarzenia w świecie sportu, a do tego niektóre rozgrywki z udziałem reprezentantów Polski. W ostatnich kilkunastu latach nastąpił gwałtowny rozwój kanałów nastawionych wyłącznie na pokazywanie rywalizacji współczesnych gladiatorów. Poza kanałami ogólnymi takimi jak Eurosport czy TVP Sport, transmitujących zawody rozgrywane w przeróżnych dyscyplinach – od koszykówki i piłki ręcznej, poprzez narciarstwo i żeglarstwo aż do snookera i wioślarstwa – powstały także kanały nastawione tylko i wyłącznie na jedną dyscyplinę, zazwyczaj piłkę nożną, która praktycznie od stulecia pozostaje nie tylko najbardziej rozpowszechnioną dyscypliną sportową w kraju, ale i na całym globie.

Prym tutaj wiodą telewizje klubowe. Każdy klub piłkarski z europejskiej czołówki oferuje swoim fanom dostęp do rozgrywek, wywiadów z zawodnikami, a także programy z ciekawostkami i historią zespołu. Powstają także piłkarskie kanały należące do większych nadawców, takie jak nieistniejący już Polsat Futbol, jak również nowy na polskim rynku Eleven.

Odrębną kategorią są przyrodnicze i popularnonaukowe kanały tv. Najbardziej znane są z poruszania tej tematyki takie stacje jak National Geographic oraz Discovery. Oferują one programy dokumentalne na najwyższym poziomie. Dostarczają nie tylko rozrywki, ale także edukują.

Stosunkowo nowym wynalazkiem są kanały motoryzacyjne. Wiele stacji nadaje pojedyncze programy o tej tematyce, jednakże całych kanałów poświęconych całkowicie albo chociaż w dużym stopniu samochodom i innym pojazdom jest jeszcze niewiele. Przytoczyć tutaj można takie przykłady, jak utworzony kilka lat temu kanał TVN Turbo.

Podobne artykuły


16
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1169
14
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1019
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1049
14
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1187
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 873
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1169
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 837
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1119
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 803
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 987
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 768
11
komentarze: 8 | wyświetlenia: 697
10
komentarze: 40 | wyświetlenia: 691
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 825
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 757
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska