JustPaste.it

Wandering Earth's poles

Wynika z tej koncepcji rewolucyjna myśl, że zjawisko precesji osi ziemskiej nie ma miejsca.

Przemieszczające się bieguny Ziemi są odnoszone do gwiazd, aby można było stwierdzić ich nieustanny ruch. W artykule zatytułowanym "Rozwój Europy i Azji w Małej Epoce Lodowej i jej współczesne konsekwencje" zaprezentowałem następującą koncepcję:

"Przyjmuję założenie, że żelazny chwyt pola magnetycznego Słońca wyznacza względnie stałe położenie jądra ziemskiego, które jest centrum ziemskiego dynama magnetycznego. Reszta globu ziemskiego obraca się wokół jądra, będącego nieruchomym, co jest odzwierciedlone ruchami bieguna magnetycznego wokół bieguna geograficznego. Taki ruch globu wokół metalicznego jądra Ziemi jest możliwy, ponieważ zewnętrzne jądro jest płynne. Pomiędzy stałym jadrem wewnętrznym a płaszczem ziemskim jest płynna warstwa pośrednia. Bardzo możliwe, że ciepło wnętrza ziemi pochodzi od tarcia pomiędzy powłoką Ziemi a jądrem. Obracający się wokół jądra glob ziemski jest poddany działaniu sił grawitacji Systemu Słonecznego. Oddziaływanie grawitacyjne Układu Słonecznego powoduje nieustanne cykliczne ruchy globu ziemskiego i zmiany położenia osi obrotu Ziemi dlatego, że środek masy globu ziemskiego nieustannie zmienia swoje położenie. Za zmianami położenia osi obrotu Ziemi podążają ruchy stref klimatycznych ziemskiej atmosfery, która wraz z globem ziemskim przemieszcza się względem ekliptyki, co zmienia położenie stref największego nasłonecznienia atmosfery i hydrosfery. Zmiany położenia osi ziemskiej wynikające z przemieszczania się środka ciężkości nakładają się na nutację, precesję osi Ziemi oraz zmiany parametrów orbity Ziemi co opisał Milutin Milankowić. Uzupełnienie opisu mechanizmu klimatycznego Ziemi zawarłem w książce pt. Człowiek i klimat dostępnej w Internecie w Repozytorium CEON".

Pod pojęciem powłoki Ziemi rozumiem skorupę  i gęstą warstwę płaszcza ziemskiego. Obracają się one wokół stałego jądra ziemskiego pod wpływem sił grawitacji Układu Słonecznego, co zmienia położenie powierzchni Ziemi wobec Słońca. Wynika z tej koncepcji rewolucyjna myśl, że zjawisko precesji osi ziemskiej nie ma miejsca. To powierzchnia Ziemi wraz z obserwatoriami astronomicznymi przemieszcza się cyklicznie względem stałego jądra Ziemi, a ruch gwiazd na firmamencie niebieskim jest względny i wynika ze zmiennego położenia powierzchni Ziemi wokół nieruchomego stałego jądra Ziemi. Ruch powłoki Ziemi jest odwzorowany przemieszczeniami bieguna magnetycznego na powierzchni ziemi, który jest unieruchomiony siłami pola magnetycznego Słońca. Ruch powierzchni Ziemi obracającej się względem Słońca zmienia położenie stref klimatycznych, które nakłada się na pory roku wynikające z ruchu orbitalnego Ziemi wokół Słońca. 

Koncepcja wzajemnego ruchu płaszcza ziemskiego i jądra jest przedstawiona we wnioskach pracy opisującej korelację zmian ziemskiej siły grawitacji i LOD-length of day- długości doby ziemskiej:

  Measurements of Newton’s gravitational constant and the length of day
J. D. Anderson 1, G. Schubert 2 , V. Trimble 3 and M. R. Feldman 4
1
Jet Propulsion Laboratory, California Institute of Technology - Pasadena, CA 91109, USA
Department of Earth, Planetary and Space Sciences, University of California, Los Angeles
Los Angeles, CA 90095, USA
3
Department of Physics and Astronomy, University of California Irvine - Irvine CA 92697, USA
4
Private researcher - Los Angeles, CA 90046, USA

Autorzy tej pracy piszą we wnioskach :  The correlation between LOD and G measurements in Fig. 1 is most likely of terrestrial origin, but the period of 5.9 years is also close to one-half the principal period of solar activity.

I dalej: Perhaps instead, the effect is connected with the changing torques on the Earth’s mantle due to changing
on the motions in the core.

Moim zdaniem mechanizm jest następujacy: przez zmiany położenia planet Układu Słonecznego grawitacja oddziałuje na zmiany aktywności magnetycznej Słońca, które z kolej przez wiatr słoneczny oddziałuje na przemieszczenia ziemskiego jadra, które zmienia położenie oddziałując na LOD i grawitację ziemską. Dodatkowo zmiany te są sprzężone z ruchami powłoki ziemskiej wokół płynnego zewnętrznego jądra ziemskiego, co jest sterowane zmianami grawitacji okołoziemskiej związanej z konfiguracjami planet.

Warszawa, dnia 28 kwietnia 2016 roku, godzina 19:46                                        Bogdan Góralski