Login lub e-mail Hasło   

4 obszary, w których pomoże Ci prawnik, jeśli prowadzisz firmę

Obsługa prawna przedsiębiorców może być bardzo opłacalna dla prowadzonego przez nas biznesu. Warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług prawnika szczególnie w 4 obszarach.
Wyświetlenia: 314 Zamieszczono 10/05/2016

Współpraca z prawnikiem składa się z 4 prostych kroków, następuje spotkanie i rozmowa, później opracowanie planu działania, przygotowanie dokumentacji, by na końcu przejść do rozwiązania problemu. Zanim zdecydujemy się na współpracę, warto sprawdzić, czy dana kancelaria zasługuje na naszą uwagę i czy możemy obdarzyć ją zaufaniem i zacząć współpracę.

Podatki i finanse publiczne
Zadaniem kancelarii będzie przede wszystkim reprezentowanie – w sprawach dotyczących indywidualnych interpretacji podatkowych, w sprawach odwołania od decyzji wymiarowych, ustalających wysokość podatku czy w przedmiocie odpowiedzialności osób trzecich i następców prawnych; także w sprawach i wykroczenia i przestępstwa skarbowe, zwrotu dotacji wykorzystanej niezgodnie z przeznaczeniem czy naruszania dyscypliny finansów publicznych. W każdym przypadku firma potrzebuje adwokata, który doskonale zna aktualne przepisy prawne, potrafi porównać nasz przypadek z innymi case study i tak poprowadzić linię obrony, aby nasza firma zyskała na niej jak najwięcej. Prawnik może tutaj pomóc także z przygotowaniem wniosków, np. o odroczenie terminu płatności podatku lub rozłożenie go na raty, a także pomóc swoją wiedzą w zakresie kontroli skarbowej. Na życzenie klienta prawnik może asystować podczas czynności kontrolnych i ma prawo do opracowania zastrzeżeń do protokołów kontroli.

Obsługa podmiotów gospodarczych i spółek
Obsługa prawna firm jest bardzo zróżnicowana i wielowymiarowa. Obejmuje zarówno usługi z zakresu audytu prawno-finansowego inwestycji, jak również kompleksową pomoc prawną przy sprzedaży przedsiębiorstw, wsparcie negocjacyjne z kontrahentami czy pomoc prawną w sprawach pracowniczych i sprawach ubezpieczeń społecznych. Jest niezwykle zróżnicowana, bo może obejmować zarówno wsparcie w rejestracji patentów, znaków towarowych i wzorów przemysłowych, jak również opiniowanie i rozwiązywanie bieżących problemów prawnych wynikających z działalności przedsiębiorstw.
Obsługa prawna spółek może dodatkowo liczyć na pomoc w zakresie utworzenia i rejestracji spółki, jak również ich bieżącej działalności sprawozdawczej (m.in. aktualizacja KRS czy zamknięcia roku obrotowego).

Zamówienia publiczne
Prawnicy mogą służyć jako doradcy w zakresie przygotowania dokumentacji przetargowej bądź przy przygotowaniu projektów umów w sprawach zamówień publicznych – obie czynności na rzecz organów władzy publicznej. Rolą prawnika może być także przygotowanie odwołań do Krajowej Izby Odwoławczej (również sporządzanie skarg), jak również reprezentowanie klienta w dalszym postępowaniu.

Ochrona środowiska
Dbanie o otoczenie stało się bardzo popularne wśród firm; jest to trend rosnący w siłę, posiadający wielu zwolenników i poparty wieloma argumentami. Prawnik może pomóc w sporządzaniu analiz i opinii prawnych dotyczących regulacji prawa polskiego i unijnego, jak również ma możliwość reprezentowania klienta w postępowaniach.

dobry prawnik warszawa

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 343
7
komentarze: 18 | wyświetlenia: 885
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 72017
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 647664
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 14858
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21360
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40323
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17275
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13022
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53087
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22414
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 17956
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 22977
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska