Login lub e-mail Hasło   

Metody bezinawazyjnego odchudzania

Wiele osób ma problem z nadwagą. Jak odchudzać się skutecznie, bezpiecznie, bez zbędnych wyrzeczeń, ale i bez konieczności poddania się rozległym operacjom chirurgicznym?
Wyświetlenia: 364 Zamieszczono 10/05/2016

Większość z nas, szczególnie kobiet, narzeka na swoją sylwetkę. Raport dotyczący odchudzania Polaków z 2015 roku wskazuje, że 83 proc. osób podejmuje się redukcji masy ciała w celu poprawy wyglądu, a jedynie 12 proc. odchudzanie traktuje jako terapię medyczną. Problem w tym, że aż 75 proc. odchudzających się osób spotyka efekt jojo.

Jak walczymy z nadprogramowymi kilogramami?

Drakońskie diety eliminacyjne, głodówki, siłownia, bieganie, jazda na rowerze, fitness czy zumba - to tylko jedne z wielu metod tradycyjnej walki o piękną sylwetkę i zrzucenie zbędnych kilogramów. Trzeba jednak wiedzieć, że odchudzanie jest procesem długofalowym i przejście na dwutygodniową dietę o niskim poziomie kaloryczności na pewno pomoże nam w szybkim zrzuceniu kilogramów, ale będzie to wynikiem utraty nagromadzonej w organizmie wody, a nie tkanki tłuszczowej. Ją można stracić tylko dzięki racjonalnemu systemowi żywienia i dobrze dobranym treningom. Natomiast szybkie „diety cud” to najprostsza droga do efektu jojo, kiedy owszem, szybko chudniemy, ale później w jeszcze krótszym czasie odzyskujemy stracone wcześniej kilogramy.

Alternatywną, ale bardzo radykalną metodą odchudzania będzie operacja plastyczna. Liposukcja czy plastyka powłok brzusznych z wycięciem warstwy tkanki tłuszczowej to sposób na szybkie odchudzanie. Zabieg ten jest jednak inwazyjny i niesie za sobą ryzyko wielu powikłań i konieczność często długiej rekonwalescencji.

Bezinwazyjne metody odchudzania w salonie kosmetycznym

W wielu renomowanych gabinetach medycyny estetycznej można poddać się obecnie zabiegom, które bez konieczności ingerowania w ludzkie ciało, jak ma to miejsce przy liposukcji chirurgicznej, pozwalają na utratę zbędnej tkanki tłuszczowej.

Jedną z takich metod jest kriolipoliza, czyli nieinwazyjne odchudzanie bez skalpela przez zamrażanie tłuszczu. Polega to wprowadzeniu pewnych fragmentów ciała człowieka w stan niskiej temperatury, dzięki urządzeniu z odpowiednią głowicą. Komórki tłuszczowe ulegają przy tym zamrożeniu. Nasycone kwasy tłuszczowe, w które bogaty jest tłuszcz znajdujący się w ciele człowieka, wykazuje wysoką wrażliwość na niskie temperatury, w przeciwieństwie do mięśni, nerwów czy naczyń krwionośnych. Kriolipoliza uszkadza wyłącznie podskórną tkankę tłuszczową. Komórki tłuszczowe ulegają w kolejnych dniach po wykonaniu zabiegu zamrażania tłuszczu, obumarciu i są naturalnie wydalane z organizmu.

Podobne działanie ma Cavilipoliza, która pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej przy użyciu ultradźwięków i energii o wysokiej częstotliwości. Zabieg ten jest nazywany lipolizą bezigłową i stanowi alternatywę dla klasycznej liposukcji. Nadmiar tłuszczu u pacjenta jest wytapiany przy użyciu lasera. Najczęściej takie zabiegi są przeprowadzane w okolicach ud oraz w miejscach, gdzie kobieta ma cellulit.

Medycyna estetyczna w dzisiejszych czasach oferuje zabiegi pozwalające na redukcję tkanki tłuszczowej, bez konieczności poddawania się inwazyjnym zabiegom, m.in. liposukcji.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1501
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1137
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 847
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1107
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 706
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 401
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 544
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1169
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 514
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 931
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 669
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 686
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1532
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 734
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Bardzo fajny artykuł. Ja ze swojej drogi polecam afrykańskie mango jako nieinwazyjny sposób na odchudzanie. Przeczytaj na http://fit-sylwetka.pl/african-mango/ to w sumie zobaczysz, że nie trzeba wybierać się na specjalistyczne zabiegi, aby lepiej wyglądać. Czasami trzeba tylko poszperać w internecie :)

tytuł tu cyt " Metody bezinawazyjnego odchudzania" nie wiem jakie jest bezina ... wazyjne odchudzanie, ale jeśli już w tytule jest syf, co z samym odchudzaniem ? Miło , że ze swojej ...hmm drogi ( mlecznej, leśnej ... życia ???) polecasz mango z afryki, lubię mango ale nie w pastylkach debilu...
reklamujesz syf ..
O nas
Jesteśmy stroną specjalizującą się w doradztwie na temat, ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska