Login lub e-mail Hasło   

Aranżacja wnętrza za pomocą drukarki laserowej

Zastanawiasz się jak udekorować swoje mieszkanie? Nie trać pieniędzy na nowe meble i drogie dodatki, zainspiruj się naszymi wskazówkami i zrób to sam. Wystarczy Ci tylko drukarka!
Wyświetlenia: 295 Zamieszczono 11/05/2016

Pamiętaj, że nawet z najstraszniejszego mebla z epoki meblościanek o wysokim połysku można stworzyć dzieło sztuki. Nie spisuj na straty drewnianej skrzynki czy starego wiadra. Mogą Ci posłużyć jako doniczki lub balkonowe krzesła. Wystarczy im mała regeneracja…

Decoupage

Metoda decoupage’u wśród miłośników tworzenia rękodzieła cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością. To banalnie prosta technika zdobienia przedmiotów, która wymaga jedynie odrobiny cierpliwości i wyobraźni. W sklepach dla plastyków można kupić wzory gotowe do przyklejenia, ale po co się ograniczać. Przecież element dekoracyjny możemy wymyślić sami i wydrukować go za pomocą domowej drukarki laserowej. Papier do decoupage’u powinien być matowy i niezbyt cienki, ponieważ może się podrzeć. Z kolei zbyt gruby będzie odstawać od zdobionego przedmiotu. Najlepiej użyć papieru grubości około 130 g. Świetnie też sprawdza się papier ryżowy przyklejony taśmą na zwykłą kartkę A4. Należy pamiętać, że jeśli zdobimy przedmiot napisem, to należy go wydrukować w lustrzanym odbiciu. Następnie element wycinamy i pokrywamy medium do transferów. Przyklejamy wzór do dowolnego przedmiotu zadrukowaną stroną i pozostawiamy na około godzinę do wyschnięcia. Zwilżonym palcem lub gąbką delikatnie usuwamy papier. Następnie pokrywamy całość lakierem. W ten sposób możemy ozdobić każdy przedmiot – słoik, drewnianą skrzynkę, a nawet naszą nieszczęsną meblościankę!

Fototapeta

Równie banalna w wykonaniu jest fototapeta. Nasze domowe drukarki zazwyczaj drukują jedynie standardowy format A4. Nie oznacza to jednak, że nie jesteśmy w stanie stworzyć z ich pomocą pięknej fototapety na całą ścianę. Wyobraźcie sobie na przykład zdjęcie ze storczykiem. Podzielcie zdjęcie na mniejsze części, które będą odpowiadać stronom A4. Wydrukujcie je na kolorowej drukarce laserowej w najwyższej jakości. Najlepiej użyć grubszego, kredowego papieru. Zbyt cienki papier pomarszczy się przy przyklejaniu. Gotowy wydruk przyklejcie na drewniane płyty wielkości kartki A4. Ułóżcie elementy jak puzzle tak, aby tworzyły nasz obraz storczyka. Wieszając je na ścianie, pozostawcie między nimi kilkucentymetrowe przerwy. Dzięki temu uzyskacie efekt trójwymiarowości obiektu. Innym ciekawym pomysłem na fototapetę jest przyklejenie zdjęcia na tablicę magnetyczną. Rozwiązanie estetyczne i praktyczne, świetnie sprawdza się w kuchni lub nad biurkiem.

Do stworzenia dekoracji wnętrza nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu. Jak widać, wystarczy nam zwykła laserowa drukarka i odrobina inwencji twórczej. A nawet obejdzie się bez wyobraźni, w końcu internet jest prawdziwą skarbnicą pomysłów, a drukarkę znajdziesz w Xeromanii

Podobne artykuły


11
komentarze: 32 | wyświetlenia: 574
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 574
11
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1837
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1045
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 430
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 602
10
komentarze: 8 | wyświetlenia: 825
9
komentarze: 34 | wyświetlenia: 414
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 556
9
komentarze: 124 | wyświetlenia: 438
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 685
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 520
9
komentarze: 10 | wyświetlenia: 723
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 636
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 536
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska