Login lub e-mail Hasło   

Minister Finansów Paweł Szałamacha chce zlikwidować Służbę Celną.

Czy Minister Finansów Paweł Szałamacha realizuje interesy mafii przemytniczej?Dlaczego zależy mu na jak najszybszym zlikwidowaniu Służby Celnej?
Wyświetlenia: 1.051 Zamieszczono 12/05/2016

Czy Minister Finansów Paweł Szałamacha świadomie wspiera mafię paliwową, narkotykowy biznes oraz przemyt papierosów i alkoholu?Dlaczego pod przykrywką walki z uszczupleniami wpływów podatkowych dąży do likwidacji służby zapewniającej bezpieczeństwo państwa oraz obywateli oraz kontrolę wpływów 1/3 wartości całego budżetu państwa?

W Min Fin trwają intensywne prace nad projektem powołania Krajowej Administracji Skarbowej. Administracje: podatkowa, celna i skarbowa, zostaną scentralizowane. Według zamierzeń rządu już od 1 stycznia 2017 roku ma powstać jedna Krajowa Administracja Skarbowa. Oznacza to całkowite zlikwidowanie Służby Celnej ,która od momenty likwidacji Głównego Urzędu Ceł i włączenia jej w struktury Min Fin na skutek dziwnych działań władzy jest coraz bardziej osłabiana. Czy czasem nie jest to rozmyślne działanie wpływowych lobbystów? Kto na to pozwala?

Brzmi to nieprawdopodobnie ,że czołowy polityk ugrupowania stawiającego na swoich sztandarach walkę z wyłudzaniem podatków uszczelnieniem systemu podatkowego działa na korzyść rożnych grup interesu , które systematycznie oddziaływają na rozmiękczenie struktury państwa, w szczególności na osłabienie Służby Celnej ,która dba o odprowadzenie do budżetu państwa wpływów 1/3 wartości budżetu państwa. Dobrze zorganizowani lobbyści realizujący za wszelką cenę własne biznesy docierają do urzędników centralnych urzędów państwowych, lobbują za osłabieniem Służby Celnej tak aby móc czerpać ogromne zyski ze słabości aparatu celnego odsuwając celników od granicy, od towarów od tych czynności , które zabezpieczają, poprzez solidną, pracę interes państwa.

Jest to szokujące ,że Min Fin Paweł Szałamacha zamiast działać w celu wzmocnienia Służby Celnej i wziąć przykład z krajów takich jak Stany Zjednoczone gdzie Służbę Celną połączono ze Strażą Graniczna w jednolitą umundurowaną służbę - U.S. Customs and Border Protection (dosł. z ang. Urząd Celny i Ochrony Granic) – federalna agencja rządowa USA, pod Departamentem Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych  . Agencja ta zajmuje się cłem, i przestrzeganiem praw związanych z handlem, cłami i przekraczaniem granic. https://www.youtube.com/watch?v=X5MBqmHPMNM Zatrudnia ponad 60 000 osób w tym ponad 45 000 funkcjonariuszy publicznych chroniąca granic, przepływu towarów oraz osób i szeroko pojętego bezpieczeństwa obywateli, nie dość ,że nie robi tego ale wręcz odwrotnie zamierza ją całkowicie zlikwidować,a pozostałe resztki połączyć z pracownikami UKS-ów tworzą jakąś pseudo służbę skarbową.

Dla każdego postronnego obserwatora jasne jest ,że zupełnie czymś innym jest administracja podatkowa, a czymś innym Służba Celna weryfikująca w rzeczywistym czasie, przy zdefiniowanych procedurach celnych, towar czy obrót wyrobami akcyzowymi. Skarbowa administracja państwowa działająca w oparciu o Kodeks Pracy nie może dobrze zastąpić funkcjonariuszy państwa umundurowanych i wyposażonych w silne instrumenty prawne i środki przymusu.

Nonsensem jest pomysł aby Służbę Celną zespolić z administracją skarbową,A może chodziło o coś innego, mianowicie o rozbrojenie służby celnej po to, by zorganizowane grupy przestępcze miały ułatwiony sposób obchodzenia polskiego prawa, uszczuplając dochody naszego budżetu państwa?

Zasadnicze pytanie brzmi komu zależy na osłabieniu tej służby. odpowiedź może być tylko jedna mafii ,i przemytnikom, którzy dzięki osłabionej Służbie Celnej mogą łatwiej obchodzić prawo i czerpać z tego tytułu miliardowe zyski kosztem przychodów państwa polskiego.

W wywiadzie dla Gazety Polskiej Minister Finansów Paweł Szałamacha odpowiada na pytanie dziennikarzy "Zapowiedział Pan powstanie krajowej administracji skarbowej. W jaki sposób powstanie tej instytucji ma wpłynąć na wyższą efektywność poboru VAT u?

Dzisiaj pobór VAT u jest rozbity na służby: celną i skarbową. To, co jest krajowe, podlega urzędom skarbowym, zaś VAT w obrocie unijnym – celnikom. Rozdzielenie powoduje, że powstaje luka w administracji, w którą te szemrane biznesy wchodzą. Gros wyłudzeń polega na tym, że fikcyjne faktury krążą częściowo w obrocie krajowym i częściowo w unijnym. Wiedza o tym obiegu powinna być w jednym miejscu, tak żeby można było ten ciąg faktur badać od samego źródła aż do końca. Obecnie służby ze sobą się nie komunikują, bo ich systemy informatyczne nie są scalone"

Trudno nie odmówić logiki panu ministrowi ale przecież żeby zlikwidować nadużycia VAT wystarczy tylko stworzyć lepszy system wymiany informacji pomiędzy służba skarbową a celną -nie potrzeba do tego niszczyć Służby Celnej a wręcz odwrotnie wzmocnić ja żeby uszczelnić granice i ograniczyć przemyt -wchodzą tu w grę miliardy złotych dla budżetu państwa.

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 2015
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1760
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1166
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1081
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1017
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 998
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 325
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 930
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 739
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1070
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 598
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 918
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska