Login lub e-mail Hasło   

na szybko o chamach

Po co się zniżać? Myśleć należy pozytywnie, krytykę przyjmować jedynie konstruktywną.
Wyświetlenia: 1.653 Zamieszczono 22/05/2016

Dostałam niedawno wiadrem pomyj, i przyznam przez moment zrobiło mi się przykro. Nie żebym się zagłębiała w treść tego co zostało o mnie napisane, przeczytanie tego poszło całkiem szybko. Na pewno o wiele, wiele szybciej niż napisanie całego tego dziwnego wywodu jego autorowi, nie mówiąc już, że gdybym miała obok tych komentarzy opcję edycji, użyłabym jej żeby poprawić nieco interpunkcję.
Dotychczas nie spotkałam się z "hejtem", takim typowym, bezzasadnym, powstałym tylko na potrzeby wyrzucenia frustracji. Na szczęście eioba daje możliwość usunięcia artykułu razem ze śladami aktywności wokół niego, dzięki czemu nikt  więcej nie musi brać po rozwagę tych wątpliwej wartości uwag. Czytanie zdań gdzie co chwilę występuje łacina podwórkowa tylko psuje nastrój, a szkoda w taki słoneczny i piękny dzień.Dystans do siebie trzeba mieć, na wiele rzeczy patrzeć przez palce ale nie na jawne obrażanie człowieka którego się nie zna tylko na podstawie tego co się o nim wywnioskowało (zresztą zupełnie błędnie).
Nie lubię agresji, uważam że plucie na siebie wzajemnie jadem jest wynikiem jakiś ubytków w mózgu agresora. Jakżeby inaczej.
Daleka jestem od sprowadzania wszystkich pod jedną kreskę, ale w tym przypadku poczułam się strasznie nieswojo.
Z założenia przyjmuję, że normalni ludzie nie mają interesu w tym, żeby mnie krzywdzić. Bo po co? Jaki jest sens sprawiania przykrości drugiej osobie, poza wypluciem z siebie całego nagromadzonego jadu. Może komuś to potrzebne, w takim razie cieszę się, że pomogłam komuś wyrzucić swoje frustracje, mam nadzieję, że jak ten wrzód na tyłku znowu o sobie przypomni, ja już nie będę w zasięgu klawiatury jego nosiciela.
Nie zamierzam na dłużej niż chwilę brać do siebie uwagi osoby która potrafi jedynie narzekać i wyklinać, najwidoczniej nie akceptując faktu, że ludzie są różni i mają różne poglądy. Szkoda, bo może warto do tego dojrzeć i nie ograniczać się do patrzenia na świat jedynie swoimi kaprawymi oczkami zgorzkniałego i zacietrzewionego w obronie swoich, bądź co bądź ekstremistycznych poglądów.
To ten typ wojującego ateisty który razem ze znajomymi określiliśmy jako: "(...) osoba której należałoby dać kamizelkę z materiałów wybuchowych i zostawić na środku pustyni wmówiwszy, że kiedy naciśnie przycisk detonatora wysadzi wszystkich ludzi którzy wierzą w boga (jakiego-bądź).
Sama nie jestem wierząca ale, do ciężkiej cholery, szacunek należy się każdemu, bez względu na to w co wierzy i z czym się identyfikuje. Nie wszyscy to rozumieją, a co gorsza nie rozumieją tego osoby które uważają się za autorytety i próbują oceniać innych.

Tak czy inaczej, miało być na szybko. Życzę miłego dnia a dla tych którym łatwo przychodzi krytyka, nieco refleksji nad tym czy aby na pewno jest konstruktywna.

Podobne artykuły


16
komentarze: 110 | wyświetlenia: 661
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 958
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 383
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 899
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 962
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 516
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1656
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 734
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 500
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 432
11
komentarze: 24 | wyświetlenia: 469
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 450
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 991
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 920
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 782
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  greenway,  23/05/2016

Hejter to sfrustrowany tchórz, który de facto wydaje opinie o sobie.

  Paula,  23/05/2016

@greenway: na moją wiadomość prywatną nie odpowiedział, więc coś z tchórzostwa w tym jest ;)

Hejterów ignorować. Zero reakcji.

  gluptak,  23/05/2016

@Andrzej Siciński: Inteligentny umysł odpowie na inteligentne pytania … bo tylko tak potrafi być sobą i innym inteligentnie odpowiadać … bo robak robaka rozumie w potrzebie ... ale odmieńca już nie ...

  Paula,  23/05/2016

@gluptak: usunęłam tamten artykuł bo samo to, że te teksty się pod nim pojawiły było przykre. Inna rzecz, że facet który to wypisywał tego samego dnia podzielił się spostrzeżeniami na temat innego artykułu napisanego przez kobietę w podobny sposób. Wnioskuję, że ma jakiś uraz, lub po prostu musiał odreagować niepowodzenia w życiu. ;)

  gluptak,  23/05/2016

Spuść fagasa z wodą sodową i tych przemądrzałych mentorów też – to jedna i ta sama farba, egoistów - dla potrzeb bezpieczeństwa własnego … a nie Twojego.

  poli87  (www),  23/05/2016

Zgadzam się! ja zawszę wolę chwalić niż krytykować, nie mówiąc w ogóle o obrażaniu innych! To mi się w głowie nie mieści, żeby mając inne zdanie komuś ubliżać, nawet będąc anonimowym. Tacy ludzie muszą być strasznie nieszczęśliwi....

  Paula,  23/05/2016

@poli87: Dokładnie! Tak jak pisałam, gdyby to było konstruktywne to można wdać się w dyskusję, ale skoro od pierwszego zdania bije z komentarza jedynie chęć poniżenia kogoś by jego kosztem poczuć się lepiej, to każda próba rozmowy mija się z celem. Dużo ostatnimi czasy takich frustratów wylęgło.

Tamtego teksu nie widziałem. A ten jest konstruktywną krytyką tamtej osoby?. " może warto do tego dojrzeć i nie ograniczać się do patrzenia na świat jedynie swoimi kaprawymi oczkami zgorzkniałego i zacietrzewionego w obronie swoich, bądź co bądź ekstremistycznych poglądów...". Bardzo konstruktywna krytyka ;)))

  Paula,  23/05/2016

@Janusz Nitkiewicz: zaczynam żałować, że go usunęłam. Każdego czasem ponosi, a skoro już po raz kolejny dostaje się porcją niesmacznych komentarzy to chyba wypada odpowiedzieć?

@Paula H-ka: Nooo: ), pewnie odpowiedział na taką krytykę, tak gdzieś na 99% ;) i zapewne nie byłaby to konstruktywna krytyka, a w pełni subiektywna.

  lewi,  23/05/2016

Sama nie jestem wierząca ale, do ciężkiej cholery, szacunek należy się każdemu, bez względu na to w co wierzy i z czym się identyfikuje.

Tylko osoba dojrzała wypowiada się w ten sposób, miło czytać takie komentarze.

  greenway,  23/05/2016

Podtrzymuję zdanie. To co tu czytam to wydawanie opinii o sobie samym.

  jotko49,  23/05/2016

"toto" pręży się jak Boa, choć cienki zaskroniec
trafi pod obcasik będzie smutny koniec.
Słonko coraz wyżej Admina obudzi,
potraktuje banem - łepek mu ostudzi.
Słowne chwasty rzuca niczym cudne kwiecie,
niechaj się popisze najlepiej w Onecie...

W trosce aby kronika się zbyt nie postarzała sięgam po Dyla Sowizdrzała.
Nie wiem skąd wyskoczył z boku, z tyłu czy spadł z nieba,
ale są znaki mówiące, że właśnie takiego jest tutaj potrzeba.
Bo na boisku na którym ludzie grają w piłkę nożną z bogiem
wymyślanie najbardziej bezsensownych bezsensów stało się nałogiem.
---------
Dylu na badylu...Przestrzegaj ...  wyświetl więcej

Też chętnie bym użyła opcji edycji, gdyby była taka możliwość. Również z powodu interpunkcji. A co do walki z hejterami, istnieje tylko jedna skuteczna metoda i została przedstawiona przez Andrzeja Sicińskiego powyżej. Nie dyskutuje się z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  ---,  05/06/2016

@The Meaning: I kto to pisze..... ?

  nse,  23/05/2016

Wdech, wydech, wdech, wydech, wdech, wydech ..... <ziew>
Jakie to nudne, idę spać :)

  ,,  23/05/2016

Każda Parada ma swój początek i koniec. Biorąc pod uwagę eksplozję elokwencji i kreatywności ... chyba się już skończyła :-)
Miejmy nadzieję...bo jak zacznie nas wszystkich Kosić, to marny nasz los.

"Z założenia przyjmuję, że normalni ludzie nie mają interesu w tym, żeby mnie krzywdzić."
to przyjmij jeszcze takie założenie, że normalny człowiek NIE MARNUJE czasu na narzekanie, obrażanie i wyrzucanie innym czegoś, w czym sam sporo winy popełnia.

Nie wiedziałem, że to aż tak poważnie więc do wszystkich...sorry.
Radzę sercem otwartym i textem piosenki "be happy don´t worry".
Wierzyłem, że jeden pisze do drugiego, a ten mu odpowiada,
zagada, dogada, przygada, wygada, a wszysko to tylko eioby gromada.
A może nabrać wody w usta, lepiej to niż dowieść, że w głowie kapusta.
Radzę spuścić z tonu niż biegać kilom ...  wyświetl więcej

  ,,  26/05/2016

W sentymenty się bawi
Romantyzm Go gryzie
Jak nie wrócisz ...
To pewnie ...
Erotyk napisze ...

:-))))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska