Login lub e-mail Hasło   

Pojęcia związane ze szkoleniami, które warto znać

Wybierasz się na szkolenie? Jeśli tak do dobrze trafiłeś. Przedstawiamy słowniczek pojęć związanych ze szkoleniami, na podstawie Małopolskich Standardów Usług Edu.-Szkoleniowych.
Wyświetlenia: 402 Zamieszczono 23/05/2016

Certyfikat
Jest to dokument, który potwierdza uzyskane kwalifikacje. Przyznawany jest po rzetelnej weryfikacji zdobytej wiedzy. Ten dokument nie tylko świadczy o uczestnictwie w zajęciach, ale o osiągnięciu wskazanych rezultatów.

Kadra szkoleniowa
Są to osoby odpowiadające za plan i przeprowadzenie szkoleń - trenerzy, kadra dydaktyczna. Do  kadry szkoleniowej nie zalicza się ko-trenerów.

Ko-trener
Osoba zdobywająca doświadczenie pod nadzorem osoby prowadzącej szkolenie, która jest odpowiedzialna za przebieg zajęć i ich prowadzenie. Ko-trener nie należy do kadry szkoleniowej.

Kurs
Jest to jedna z pozaszkolnych form kształcenia, kurs powinien trwać nie krócej niż 30 godzin edukacyjnych. Ukończenie kursu zapewnia uzupełnienie lub uzyskanie wiedzy ogólnej, a także zdobycie umiejętności lub podniesienie kwalifikacji zawodowych. Kurs realizowany jest zgodnie z przyjętym przez placówkę organizującą programem nauczania.

Seminarium
Forma kształcenia trwająca ponad 5 godzin edukacyjnych, ma na celu zdobycie lub poszerzenie kwalifikacji. Program nauczania przyjęty jest przez organizatora kształcenia.

Szkolenie
Jest to pozaszkolna forma edukacji. Szkolenia są adresowane do osób dorosłych, służą uzupełnieniu kompetencji. Szkolenie nie ma określonego wymiaru czasowego.

Szkolenie otwarte i zamknięte
Szkolenie otwarte przeznaczone jest dla grona odbiorców indywidualnych. Na to szkolenie osoby zgłaszają się w sposób niezależny. Szkolenie zamknięte jest adresowane do znanej wcześniej grupy ludzi, np. dla pracowników jednej firmy. Takie szkolenie jest najczęściej opracowywane uwzględniając specyfikę potrzeb odbiorców.

Walidacja efektów
Proces, podczas którego odbywa się potwierdzenie, że określone efekty kształcenia się odpowiadają kryteriom przyjętym w ramach jednostki kwalifikacji.

Wiedza
Jest to efekt przyswajania informacji poprzez uczenie się. Zbiór zasad, teorii, faktów i praktyk, związanych z dana dziedziną nauki lub pracy.
Powyższy słowniczek na pewno przyda się wszystkich chcącym rozpocząć kurs lub szkolenie. Mamy nadzieje, że podane definicje i ich rozwinięcia pomogą w zrozumieniu tego typu słownictwa branżowego.

Autor: Monika Podgórna

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 476
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1137
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 267
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 666
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 305
6
komentarze: 58 | wyświetlenia: 2460
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1028
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141773
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 239713
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 111139
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122167
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska