Login lub e-mail Hasło   

Malowanie ścian w kuchni

Kuchnia to pomieszczenie wymagające od nas szczególnej uwagi. To właśnie tutaj najłatwiej o wszelkiego rodzaju zabrudzenia, takie jak tłuste plamy.
Wyświetlenia: 440 Zamieszczono 15/06/2016

Dlatego też warto wybrać farbę, która stworzy powłokę zapewniającą ochronę przed zabrudzeniami oraz pozwoli na ich szybkie usunięcie.

Zanim zaczniemy

Ściany oraz sufit trzeba przed malowaniem odpowiednio przygotować. Przede wszystkim należy pozbyć się z nich starej farby (jeśli jest ona niskiej jakości, może okazać się, iż ściany pomalowane nowszymi farbami wystarczy jedynie porządnie wyczyścić) oraz wierzchniej części tynku. Przygotowane w ten sposób ściany należy potem otynkować i w razie potrzeby wyrównać nierówności za pomocą gładzi. Jeśli zauważymy jakieś większe pęknięcia, możemy wypełnić je masą szpachlową. Innym sposobem na przygotowanie ścian kuchni do malowania jest utworzenie warstwy gruntowej będącej nieprzepuszczalną błoną wyrównującą chłonność podłoża. Na pomalowanej powierzchni przygotowanej w ten sposób nie pojawią się plamy. Pamiętajmy, że tłuszcz ze ścian możemy usunąć dzięki specjalnemu mydłu malarskiemu.

Czym malować?

Kuchnia to miejsce, gdzie występuję zwiększony poziom wilgotności oraz jest, tak jak już wspomniano, podwyższone ryzyko wystąpienia zabrudzeń. Nawet przy zachowaniu szczególnej odporności nie mamy gwarancji uniknięcia plam. Wystarczy, że przy smażeniu olej zacznie niespodziewanie pryskać. Musimy więc wybrać produkt specjalnie przeznaczony do malowania tego typu pomieszczeń. Farbą zapewniającą dodatkową ochronę na wilgoć oraz odporną na ścieranie i szorowanie jest na przykład Nobiles Pory Roku Kuchnia i Łazienka. Wybór tego produktu będzie dobry także z innych powodów – w ramach serii dostępnych jest aż 48 różnych kolorów, więc bez problemy wybierzemy kolor pasujący do naszej kuchni. Seria farb Nobiles Pory Roku przeznaczona do malowania kuchni i łazienki to produkt, który dodatkowo zapewnia ochronę przed pleśnią i grzybami, czyli problemem często występującym w tych pomieszczeniach.

Kupno specjalnej farby przeznaczonej do malowania ścian w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci wiąże się z większym wydatkiem. Jednakże tylko jednorazowo poniesiemy koszty, ponieważ pomalowana produktami tego typu kuchnia nie będzie wymagała częstego malowania. Dzięki szerokiej palecie farb możemy stworzyć naprawdę estetycznie wyglądającą kuchnię, której ściany i sufit będą odporne na zabrudzenia.

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 61422
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32877
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31558
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63964
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65375
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23581
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29290
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28818
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23966
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26522
32
komentarze: 76 | wyświetlenia: 12735
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska