Login lub e-mail Hasło   

Utrata danych- czy potrzebne jest pogotowie komputerowe?

Chyba każdemu z nas zdarzyło się niechcący wykasować jakiś plik lub utracić dane na których bardzo nam zależało. Zwłaszcza, że komputery czasami się psują.
Wyświetlenia: 395 Zamieszczono 22/07/2016

Każdy sprzęt, w tym komputery lubi szwankować. Gorzej, jeśli problem pociąga za sobą dalsze konsekwencje, które nie są dla nas pozytywne. Gdy spotyka nas awaria komputera częstą sytuacją jest utrata danych rożnego rodzaju. Zdarza się to także, gdy psuje się dany program, czy aplikacja w komputerze i tracimy mniejsze, ale również istotne dla nas pliki. Niestety nie każdy wykonuje kopie zapasowe. Co wtedy robić?

Najpewniejsze jest pogotowie komputerowe lub serwis komputerowy

Najlepszym rozwiązaniem jest pogotowie komputerowe. Specjaliści z pewnością pomogą w rozwiązaniu trapiących nas problemów i naprawią co trzeba w komputerze, laptopie czy innym urządzeniu przenośnym. Utrata danych to często tylko konsekwencja jakiejś usterki. Dlatego serwis komputerowy jest rozwiązaniem najpewniejszym, bowiem użytkownik może nie tylko usunąć dane niechcący albo nie móc zlokalizować niezbędnych plików. Może to być złośliwy wirus niszczący dane lub nawet ransomware, który nie pozwala uruchomić systemu operacyjnego lub zrobić czegokolwiek na komputerze.

Dane na komputerze można utracić z wielu przyczyn. Te poważniejsze powinny być zbadane w przeznaczonym do tego miejscu. Fachowcy mogą odzyskać dane utracone z różnych rodzajów nośników, m.in. z dysków twardych, jak również dysków zewnętrznych, kart pamięci, pamięci USB czy zwykłych dysków CD. Nierzadko robią to w specjalistycznym laboratorium, którego zwykły Kowalski nie zastąpi.

W sieci można znaleźć wiele porad jak samodzielnie odzyskać dane na komputerze. Jednak amatorskie próby mogą zakończyć niepowodzeniem w postaci bezpowrotnej utraty, dlatego nie warto ryzykować. Specjalista komputerowy w tym przypadku jest bardzo wskazany. Jeżeli jednak jesteśmy przekonani, że warto zaryzykować i próbować na własną rękę. Warto wpisać "jak odzyskać utracone dane" lub "programy do odzyskiwania danych" w naszej ulubionej wyszukiwarce. Ze swojej strony mogę polecić darmowy program Recuva od Piriform. Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli usterka jest bardzo poważna amatorskie próby odzyskania mogą utrudnić profesjonalistom ich pracę.

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 61795
54
komentarze: 58 | wyświetlenia: 33085
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31664
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64202
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65568
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23759
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29503
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 29038
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 24187
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26650
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 12900
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska