Login lub e-mail Hasło   

Jej noce

Zrobiło się kompletnie cicho wokół niej , cisza nocna pełna była zawsze dla niej niesamowitych doświadczeń - dotyku niespełnionego świata , zakamuflowanego intensywnymi z...
Wyświetlenia: 1.065 Zamieszczono 29/07/2016

Zrobiło się kompletnie cicho wokół niej , cisza nocna  pełna była zawsze dla niej niesamowitych doświadczeń - dotyku niespełnionego świata , zakamuflowanego intensywnymi zapachami kwiatów które w dzień nijakie rozkwitały niesamowitą wonią dopiero w nocy, kochała te momenty kiedy w ciszy skulona na jednym fotelu na tarasie  patrzyła w niebo  które wydawało się okrywać  sobą jak delikatnym płaszczem wszystkie powierzchnie … Kształty w dzień ostre nabierały zupełnie innego wyobrażenia , były jakby ukryte w cieniu , bardziej spoufalone z grającymi świerszczami , wiedziała wtedy że żyje . Świat ją ranił w dzień , nie była sobą , ta ostra kanonada  odgłosów  wprawiała jej duszę w niemy krzyk , była bardziej lunarna niż słoneczna . Nocą rozkwitała , była u siebie - spajała się z ciemnością , była tak intensywna jak jej demony które ją odwiedzały   …Nocami jest łatwiej znaleźć siebie. Odnaleźć duszę, która gdzieś głęboko w ciele, ukrywa się przed tym toksycznym światem. Pomyślała wtedy po raz pierwszy  -Ludzie kolekcjonują znaczki pocztowe, kamienie, guziki, biżuterię, monety, a ja tabletki, wspomnienia i jakieś marzenia.Przerażające ile w głowie może zrodzić się scenariuszy i pięknych scen, które najprawdopodobniej w życiu nie odnajdą swych miejsc. W autobusie jest młotek do zbicia szyby, w razie gdy zachciałoby się wyjść. W pociągu jest hamulec, który można w każdej chwili zaciągnąć. W życiu też musi być coś takiego, musi, bo chciała  się przesiąść…Wiedziała że będą  noce  pachnące maciejką , ale też i  noce nieprzespane wcale.
Poprzerywane wrzaskiem, pozaszywane niedopasowaniem - to ich się bała najbardziej ... teraz już nie bała się tak jak wcześniej - te noce nie bolały tak bardzo , była inna bardziej poraniona , bardziej naznaczona bólem , zapach bólu czasami wchłaniała z  własnej skóry tuż po kąpieli  - kiedy wszystkie pory były jeszcze otwarte , z początku nie  była przyzwyczajona do niego ale powoli zrozumiała ze to właśnie ona - jej jestestwo . Któregoś dnia z jednego z porów wyleciała malutka czerwona szkarłatna linia - lekko przejechała po niej palcem i dotknęła ustami ostry lekko metaliczny smak rozlał się powoli w jej ustach to była ekstaza jej bólu -ostre zakończenia wbijały się w język i podniebienie , podniosła rękę i zaczęła powoli zlizywać jak kot purpurową linie - poznała to wspomnienie rozległo się wszelką intensywnością  w niej całej podwójnie mocno uderzyło w jej duszę - chciała płakać , opadła na ziemię - przeżywała znowu tamten zimny styczniowy dzień kiedy to wszystko się zaczęło , podkuliła nogi pod kolana i zaczęła się lekko kołysać  w przód w tył ... potem była to pozycja którą zawsze przyjmowała do przyjęcia bólu , jakoś było jej łatwiej . Wspomnienie rozlało się w niej mocno , paliło zimnym ogniem , zawsze myślała że nie jest tego w stanie znieść ale jakby na złość niej samej zawsze budziła się żywa ...tylko te ślady zostawały - za każdym razem więcej

Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 944
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1628
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1430
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 734
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1214
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 735
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1376
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1339
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1621
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 410
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 929
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 757
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1126
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Henear,  29/07/2016

Uwaga do interpunkcji - przecinek przylega do ostatniej litery wyrazu przed przerwą.

  Narimen,  29/07/2016

@Henear: staram się ale jak zaznaczyłam wcześniej wszystko co piszę jakoś nie lubię poprawiać , przecież jeśli pisalibyśmy na zwykłej kartce papieru pełno by było skreśleń i poprawek , staram się ale jednak wolę tą pierwotną wersję tekstu - nie poprawioną , taką prosto z siebie ale zwrócę uwagę na to co napisałeś - pozdrawiam .

  Henear,  29/07/2016

@Narimen: Na kartce tak, zostawianie takich rzeczy ma swój klimat, ja niektóre swoje arty piszę w starym obszarpanym zeszycie, tam sobie skreślam itd. Tam niech sobie będzie wersja próbna. Przenosząc tekst na komputer, dopieszczam tekst, dbam o układ linii. Chcę by wersja finalna wyglądała jak najlepiej, taki szacunek dla własnej pracy. Nie wystarczy urodzić dziecka, by "wyszło na ludzi" należy si ...  wyświetl więcej

@Henear: ale to ludzie narzucili pewne schematy odnośnie pisania a czym jest pisanie jak nie wolnością umysłu i duszy , rozumiem nie każdy chce czytać , lub jest mu ciężko dojść do ładu i składu ale treść została przekazana - to co chciałam przekazałam , no ale żeby zaspokoić będę poprawiać teksty .

Narimen, edytuj swoje teksty. Naprawdę ciężko się to czyta...

Mogę pisac wiersze :) to moze bedzie pani łatwiej

@Narimen: Poezja wymaga jeszcze więcej dopieszczenia przed publikacją aniżeli proza. Więc na sarkazm nie trzeba tu się wysilać. Jan Stasica ci to również powiedział co i ja. Może Heneara posłuchasz, jeśli nie nas. Szacunek dla czytelnika jak i do własnej pracy tego po prostu wymaga. Miłego dnia i owocnego zastanawiania się nad słowami tak czytelników jak i kolegów po piórze.

  liwa,  29/07/2016

@Narimen: może i ciekawa treść, ale czytanie wzbudzało we mnie agresję.. i nie wzgledu na treść, a na bezmyślne rozmieszczenie tekstu..

@Skalny Kwiat: Proszę Pani nic tu z sarkazmu nie ma , dziwnie łatwo przyszło Pani mnie ocenić i zarzuć sarkazm - nie jestem upartą osobą i posłucham rad kolegów po fachu , po prostu wyraziłam swoje zdanie na temat mojego pisania , a wiersze piszę od 16 roku życia , w prozie stawiam świeże kroki dopiero :)

@Narimen: Jeśli proponujesz poetce pisanie swoich tekstów wierszem by lepiej się jej czytało, to raczej nie jest to humor wzbudzający salwę śmiechu ;) Nie oceniłam ciebie, a twój komentarz.

@Skalny Kwiat: mam trudne poczucie humoru , niestety nie zrozumiały dla osób spoza mojego kręgu znajomych , nie moja już wina że jestem takim człowiekiem. Poeta brzmi dumnie , znam kilku , czytałam - na miano Poety trzeba sobie naprawdę zasłużyć , ba znam jednego Pana Jana Buczkowskiego - pełnego pokory i skromności starszego człowieka który pisze a jego wiersze unoszą ...

@Narimen: No, moja tym bardziej nie :) Nie powinnaś w takim razie się wściekać na nieznajomych, że nie odebrali twoich komentarzy w taki sposób w jaki się spodziewasz od znajomych ;)

@Narimen: Pana Buczkowskiego mam w znajomych. I znam wielu innych wartościowych poetów także. Z niektórymi nawet współpracuję przy ciekawych projektach. No, ale co ja tam wiem...

  KoLo,  29/07/2016

@Skalny Kwiat: No taaak........ :))))))))

@Skalny Kwiat: Nigdy się nie denerwuję , wręcz uważam że krytyka jest wskazana - we wcześniejszych komentarzach powiedziałam - poprawię , postaram się i tego typu inne słowa . Rozumiem że mogła Pani tez odebrać w różnoraki sposób moje komentarze , no cóż taka jestem .

@Skalny Kwiat: nie oczekiwałam odebrania moich komentarzy jak w gronie znajomych - ja po prostu zawsze jestem sobą .

@Skalny Kwiat: też mam pana Buczkowskiego w znajomych a i pani twórczość znam z grupy , dla mnie Pan Buczkowski jest jednym z wielu wzorów jako z charakteru tak i z pisania poezji

@Narimen: Ja zaś nie mam wzorów - mam wspaniałych znajomych, którzy piszą :)

  KoLo,  29/07/2016

Wrrrrr....... Popraw ustawienia tekstu. Zgadzam się z wcześniejszymi komentatorami.

Przed przecinkiem nie robi się odstępu od końca wyrazu; po przecinku- tak.

@kolo: ale się czepiasz :)

Hi hi ...
Ja jestem za AUTORKĄ !!!
.
Na początku też się trochę gubiłem Ale potem zrozumiałem, że to schematy mną telepią.
Odrzucilem je i poddałem się nastrojom tekstu.
CUDOWNY ....

@koriolan: dziękuję serdecznie - ciągle wierzę że schematy nas ograniczają ale postaram się to jakoś zniwelować w swoich tekstach , pamiętam kiedyś zaczęłam czytać Kinga , przez niektóre jego powieści trudno było mi przebrnąć - był momentami taki nie poukładany - w moim osobistym odniesieniu do jego twórczości , kiedy skupiłam się na tym co chce przekazać nagle stał się jednym z moich ulubionych a ...  wyświetl więcej

@Narimen: Słońce ...
Nie pisz 'ciągle wierzę ...'.
NIGDY nie ulegaj schematom !!!
.
Hi hi ...
Tak mało warta rzecz jak 'forma' zdominowała dyskusję. Fakt, że dyskusja jest gorąca. Lubię takie klimaty ...
Ale na Boga ... Nie dyskusja nad przecinkiem :-))))
.
Ok
Jeśli mnie rozumiesz przyjmij, że inni mają problemy w czytaniu ...
U ...  wyświetl więcej

@koriolan: Dziękuję , jestem otwarta na krytykę , spokojnie ulżę cierpieniom - zawsze to jakaś kolejna walka z interpunkcją lub szlifowaniem tekstu - odbiorę za wyzwanie , dziękuje też że we mnie wierzysz :) i lubisz co piszę to mnie ogromnie cieszy Zzresztą będąc kontrowersyjnym jest się bardziej ludzkim - nigdy nie ulegałam zbytnio schematom mam duszę buntownika (czasami to nie jest mądre ) ale jednak prawdziwe .

@Narimen: Hi hi ...
Fajnie, że mnie rozumiesz.
Schematy to wiezienie ...
Miłość to bezbronność :-))))

@koriolan: dokładnie schematy to więzienie czasami mam wrażenie że myślisz za mnie :)

@Narimen: He he ...
Ja i Ty jesteśmy jednej krwi.
.
To w cudzyslowiu bo to z jakiejś bajki.
.
A tak naprawdę ... dusza ludzi jest jedna :-)))
Hi hi ...
Szkoda tylko, że Twoja 'pisanina' nie jest też moja. Trochę bym dorobił do emerytury :-)))

chciałam jeszcze dodać - Front walki minusowej i plusowej śmieszy mnie co nie miara - taka walka partyzancka , nie powiem ale swoje dodam choćby w plusie czy w minusie , nie to że to mnie w jakiś sposób obrusza - po prostu wolę napisać niż klikać w tą funkcje - przecież od tego tu jesteśmy od pisania :)

@Narimen: He he ...
A ja uwielbiam tą zabawę.
Zawsze dodaje plusa, gdy ktoś postawił minUSA :-)))
I nie przejmuje się treścią.
Życie jest takie pozytywne :-))))

@Narimen: Tego nie zlikwiduje się na eiobie niestety :) Na pocieszenie powiem, że nie postawilam tu ani jednego minusa... A widzę, żem w szkarłat ubrana jak z królewskiej kasty. Kiedyś nawet zalożyliśmy tu partię Ziellonych niwelujących pracę wielbicieli czerwonego koloru, ale to na nic się zdało. Niektóre moje wypowiedzi sprzed lat są nadal minusowane i nie mogę dojść po co. Dobrej nocy.

@koriolan: robisz to co ja :) nieważne dla kogo , bo mi zawsze przykro ze ktoś ma minusa :)

@Skalny Kwiat: no nareszcie mi się spodobało określenie - Na pocieszenie powiem, że nie postawilam tu ani jednego minusa... A widzę, żem w szkarłat ubrana jak z królewskiej kasty. jednak czasami humor mamy podobny - tak partia zielonych by się przydała :)

@Narimen:Hi hi ...
A mi nie jest przykro. To świetna zabawa. Jak przeciąganie liny.
Naprawdę warto się śmiać i cieszyć :-)))
I niech broń Boże nikt tego nie kasuję :-))))
No i żadnych partii. To popsuje zabawę sprowadzając ją do technicznych kliknięć.
Ech żyzń ... kak ja tiebja lubju :-)))

@koriolan: hahahaha w sumie to prawda - ja jednak na stanowisku wyrównywania jestem, czasami się nie da jak jest 3 minusy :)

@Narimen: Ech słonko ...
Nie znasz następnej zasady ( hi hi ... schematu ) :
"Nie ma ryzyka - Nie ma zabawy"
.
Gdybyś zawsze mogła splusować radość poszła by się rąbać ... drzewo.

@koriolan: No i czerwony to kolor Miłości ...
.
Boże, to taki banał, że smartfon wypadł mi z ręki :-))))
.
Ok już idę spać ;-)))
Dobrej nocy wszystkim ...

@koriolan: no tak wszędzie te schematy - i tu i tam , żyjemy w schemacie rodziny, jednostki , społeczeństwa a ja tak czasami mam ochotę usiąść na chodniku w biały dzień po turecku - na samym środku i posiedzieć , tak dla złamania schematu tego że na chodniku powinno się chodzić a nie siedzieć no w dzień tego nie zrobiłam ale w nocy mi się zdarzyło ,,,,

@koriolan: Spij słodko moja ty stokrotko :) pozdrawiam i dobrej nocy życzę :)

@Narimen: Ech ...
Odpowiem Ci następnym schematem :
"Schemat na zewnatrz to TEN SAM co wewnatrz"
Lub inaczej ...
Nie musisz siadać na chodniku by złamać schemat. Schemat złam w swoim mysleniu.
Lub inaczej ...
Nie musisz jechać nad morze, by posłuchać jego szumu.
Znajdź szum morza w Tobie.
Lub jeszcze inaczej ...
Nigdy nie uda Ci się wy ...  wyświetl więcej

@koriolan: Nic dodać nic ująć - to wartościowy komentarz , i nie słodzę - pięknie ujęte i prawdziwie . Przyjmę do wiadomości

@Narimen: Srutu tutu majtki z drutu ...
.
To dlaczego palce mi się do klawiatury przykleily ?

  nse,  30/07/2016

@koriolan: :)))))))

Ciekawe i dające do myślenia... a pytanie... kto jest ten kto przeżywa w Tobie? Co potem jak już napiszesz? Co wtedy robisz? O czym myślisz? Pozdrawiam Sedecznie

@Marcin Sznajder: kto jest ten co przeżywa we mnie ? ciągle się chowa - trudno go w sobie odszukać - czasami w nocy tylko trochę pokazuje siebie . A jak napiszę ? to znajdę nowy temat w sobie i tak w kółko się to toczy czasami do 5 rano ....

Dobre

@golder: dziękuję :)

Fajnie ...
Art przeszedł do popularnych ...
Gratulacje !
A może gratulacje niepotrzebne ?
Tekst jest Super ... więc czemu miałby nie zdobyć popularności ?

@koriolan: dziękuję :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska