Login lub e-mail Hasło   

Stalin i Bierut bohaterami Komunistycznej Młodzieży Polski.

To coś wciąż działa. Legalnie? „Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk...
Wyświetlenia: 423 Zamieszczono 12/08/2016

 To coś wciąż działa. Legalnie?

Stalin i Bierut bohaterami Komunistycznej Młodzieży Polski. To coś wciąż działa. Legalnie?
 

„Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu” – czytamy w artykule 13 polskiej konstytucji. Na próżno jednak szukać na ulicach naszych miast manifestacji Komitetu Obrony Demokracji, które domagałby się od rządu delegalizacji istniejących w Polsce organizacji komunistycznych. A takich nie brakuje. Jedną z nich – Komsomoł – reprezentuje Ludmiła Dobrzyniecka, która „w czynie społecznym” wyczyściła pomazany niedawno farbą nagrobek komunistycznego watażki wyniesionego do władzy w Polsce przy pomocy bolszewickich czołgów i bagnetów.

 

Chociaż polska konstytucja mówi jasno, że komunizm, obok faszyzmu i nazizmu, jest ustrojem zakazanym, to dominujący przez lata w polskim sądownictwie postkomunistyczny dyskurs lewicowo-liberalny, roztoczył nad wszelkiej maści popłuczynami po bolszewizmie parasol ochronny. Powód? Zgodnie z interpretacjami nielegalne jest propagowanie totalitarnych metod i praktyk, nie zaś sama ideologia.

 

Czy jednak doświadczenie blisko 50 lat rządów komunistów nad Wisłą oraz o wiele dłuższa historia relacji polsko-sowieckich nie wystarczy polskim prawnikom do stwierdzenia, że system ten jest z natury totalitarny? Czy znajomość dziejów Europy Środkowej, ale też Chin, Kambodży, Wietnamu czy Korei Północnej to za mało, by takie wnioski wyciągnąć? Niestety tak. Nad istnieniem Komunistycznej Partii Polski czy Komunistycznej Młodzieży Polski media głównego nurtu przechodzą bez zająknięcia. Wyobraźmy sobie jednak co by się działo, gdyby ktoś spróbował zalegalizować Nazistowską Partię Polski. Wrzask – i słusznie – byłby ogromny. W przypadku komunistów panuje jednak milcząca akceptacja.

 

Sprzężenie komunizmu i totalitaryzmu jest dla wielu prawników niejednoznaczne, mimo iż Komunistyczna Młodzież Polski na swoim Facebooku oraz stronie internetowej czci dyktatora – Bolesława Bieruta.

 

„Jego życie i praca nam służy za wzór” – głosi grafika z wizerunkiem stalinowskiego aparatczyka umacniającego nad Wisłą komunizm. W tle napisu widnieje niezgodny z polską konstytucją wizerunek herbu państwowego – Orzeł Biały bez korony – jaki stosowany był w czasach komunistycznej dyktatury i sowieckiej dominacji nad Polską.

 

3 sierpnia, a więc po napisaniu na grobie Bieruta – chociaż w ramach aktu wandalizmu, to zgodnie z prawdą – słów „kat” oraz „bandyta”, na stronie Komunistycznej Młodzieży Polski pojawił się wpis zatytułowany: „Zaplute karły harcują na mogiłach olbrzymów - KMP wobec profanacji grobu Prezydenta Bieruta”. Młodzi polskojęzyczni bolszewicy odwołali się w ten sposób do najczarniejszych dziejów PRL, gdy plakat o „zaplutych karłach reakcji” promował wojsko „ludowe” a oczerniał żołnierzy Armii Krajowej. Kampania plakatowa towarzyszyła mordowaniu podziemia niepodległościowego i walce z nim.

 

Komunistyczna Młodzież Polski póki co legalnie funkcjonuje, mimo iż w sposób iście prowokacyjny pisze o obecnie rządzących tak jak zwyczajowo pisze się o przestępcach: Zbigniew Z. o ministrze Ziobrze, Andrzej D. o prezydencie Dudzie, czy też „znany kryminalista Mariusz K.” o ministrze Kamińskim. Ponadto środowisko angażowało się na Facebooku przeciwko szczytowi NATO.

 

Komuniści, chociaż nieliczni i działający skrajnie amatorsko, bezkarnie plują w twarz polskiemu wymiarowi sprawiedliwości oraz dziedzictwu narodu polskiego i historii milionów rodzin. Ich przedstawicielka, która „umyła” pomnik Bieruta, twierdzi między innymi: „Katyń to byli Niemcy i dopiero teraz, aby propagować Unię Europejską, Stany Zjednoczone i zniechęcać do Wschodu, zaczyna się cały czas mówić o tym Katyniu. Dlaczego jak ja byłam dzieckiem, nikt mi nie mówił o Katyniu? Ja się dowiedziałam o tym dopiero, jak się zaczęła ta wielka propaganda antyrosyjska. Widać w tym manipulację. Jeszcze jak się jeździ na Wschód, to oni to chętnie tłumaczą pokazują różne dokumenty”.

 

- Stalin był dobrym przywódcą. Dlatego zachęcamy do tego co napisał. Zachęcamy do analizy jego władzy, jak sam był młody, jak był młodym chłopakiem. Stalin się załapał na władzę i wcale tak łatwo nie jest. Nie wiadomo czy nam udało by się panować nad tyloma krajami, nad którymi on panował. Internacjonalizm to było coś trudnego i pod sobą miał wielu sojuszników, którzy nieraz go zdradzali. Jemu się przypisuje różne błędy w zarządzaniu krajem. Nikt nie uczy nas jednak, jak zarządzać dużym krajem, a to w końcu był prosty człowiek. Jednak dla nas, to duży przykład. Przede wszystkim to on wygrał z faszyzmem, nie musiał ratować Polski – dodawała w rozmowie z vice.com Ludmiła Dobrzyniecka, działaczka partii Zmiana i szefowa Komunistycznej Młodzieży Polski.

 

Kolejna organizacja posługująca się symboliką komunistyczną (Postępowa Młodzież Polski), opublikowała na swoim Facebooku zdjęcia z cmentarza, gdzie uczczono pamięć innego dyktatora – Edwarda Gierka. Jeden ze składających znicze miał na sobie koszulkę z wizerunkiem Mateusza P., lidera partii Zmiana, który został niedawno aresztowany pod zarzutem szpiegostwa. Wielu działaczy skrajnej lewicy komunistycznej angażuje się w komunizującą i prorosyjską Zmianę.

 

Przykładem takiej osoby jest użytkownik Facebooka występujący pod nazwą „Bartosz Tomassi”. Oprócz symboliki komunistycznej i wpisów pochwalających tę ideologię, prezentuje się on na zdjęciu profilowym w koszulce i z flagą partii Zmiana, logo igrzysk olimpijskich w Rio oraz z… sierpem i młotem – herbem Związku Sowieckiego. Zapytany przez innego użytkownika FB o dyscyplinę w jakiej wystąpi odpisał: „Strzał w tył głowy w rowie katyńskim na czas”. Na zdjęciu w tle pokazuje z kolei lidera Zmiany Mateusza P. jako pierwszego polskiego więźnia politycznego. W kwietniu „Bartosz Tomassi” opublikował swoje zdjęcie z zatrzymanym politykiem i byłym posłem Samoobrony oraz fotografie/wizerunku Karla Marxa, Vladimira Lenina i Che Guevary, komunistycznych ideologów i zbrodniarzy.

 

Portal PCh24.pl zapytał Ministerstwo Sprawiedliwości oraz Prokuraturę Generalną o status prawny takich organizacji oraz o ewentualne podjęcie działań zmierzających do delegalizacji formacji komunistycznych wciąż legalnie istniejących na terenie Rzeczpospolitej. Gdy otrzymamy odpowiedź niezwłocznie ją opublikujemy.

 

Warto przypomnieć, że w okresie II Rzeczpospolitej, zarówno w czasach przed przewrotem majowym jak i podczas rządów sanacji (do którego to dziedzictwa próbuje nawiązywać Prawo i Sprawiedliwość), działalność polskojęzycznych komunistów spotykała się ze zdecydowanym sprzeciwem władz państwa i natrafiała na trudności administracyjne i sądowe.Podobne artykuły


13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 959
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1108
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1009
12
komentarze: 283 | wyświetlenia: 652
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1847
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 696
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 850
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 547
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 991
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 638
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 506
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska