Login lub e-mail Hasło   

Odkryto dowód na istnienie życia po śmierci

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://tylkonauka.pl/
Źródło: Dreamstime.com Śmierć jest nieuniknionym końcem życia i czeka każdego z nas. Trudno się zatem dziwić, że ludzie od zawsze zastanawiali się czy czeka ich potem c...
Wyświetlenia: 364 Zamieszczono 04/09/2016

 


Źródło: Dreamstime.com

Śmierć jest nieuniknionym końcem życia i czeka każdego z nas. Trudno się zatem dziwić, że ludzie od zawsze zastanawiali się czy czeka ich potem coś więcej. Okazuje się, że brytyjscy uczeni posiadają dowody wskazujące na to, że jakaś forma życia po śmierci jednak istnieje.

 

 

Eksperci z University of Southampton od kilku lat prowadzą badania w zakresie śmierci klinicznej. Uważa się, że po ustaniu akcji serca mózg pozostaje aktywny jeszcze przez 30 sekund i potem wyłącza się wraz z naszą świadomością. Jednak badania brytyjskich specjalistów wskazują na coś innego. Ich zdaniem ludzie doświadczają świadomości nawet w czasie trzech minut od zatrzymania serca. Naukowcy twierdzą tak po przebadaniu 2060 pacjentów z USA, Austrii i Wielkiej Brytanii, którzy w przeszłości doświadczyli zatrzymania akcji serca, ale zostali uratowani.

 

Z tych analiz wynika, że 40 procent z nich było w stanie odczuwać jakąś formę świadomości po tym gdy zostali uznani za znajdujących się w stanie śmierci klinicznej. Jednak tylko 2 procent z ankietowanych obstawało przy tym, że odczuwali uczucie przebywania poza ciałem. Dla ekspertów intrygujące było ustalenie, że świadomość w jakiejś formie pozostaje aktywna nawet kilka minut po ustaniu akcji serca. Do tej pory uważano to za niemożliwe. Oznacza to, że może istnieć jakiś wyższy poziom, na którym nasza świadomość istnieje nawet po śmierci.

 

Oczywiście badanie to nie przesądza jak do tego dochodzi, ale sugeruje, że proces taki następuje. Może odbywa się to wtedy w jakiś sposób na poziomie kwantowym i może trafia się wtedy gdzieś, gdzie czas nie istnieje? Na te pytania nie umiemy jeszcze odpowiedzieć, ale niewątpliwie zbliżamy się do tego momentu.

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 478
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1138
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 272
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 668
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 308
6
komentarze: 58 | wyświetlenia: 2463
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1030
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141776
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 239727
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 111147
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122171
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł  liwa,  04/09/2016

to żaden dowód..

  mirgrim,  04/09/2016

To raczej nic dziwnego skoro 90% człowieka to ... nie człowiek. Ustanie funkcjonowania mózgu, serca ... nie oznacza zaprzestania działania naszych mikroorganizmów. One nadal kontaktują się pomiędzy sobą, jak i całym otaczającym światem.

Mózg dla mikrobów jest tym czym fale elektromagnetyczne dla radia, czy telewizji: niezrozumiałe kombinacje częstotliwości i amplitudy przekształcane są w d

...  wyświetl więcej

@mirgrim: Niestety, ale chyba tak to jest. ;( i jak krew już nie krąży, to stopniowo dopiero wyłącza się wszystko. To nie urządzenie elektryczne, które bez prądu gaśnie w jednej chwili, tu energia dożywia tkanki.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska