Login lub e-mail Hasło   

Rany duchowe - Co to jest ?

Moje widzenie tego co nas w środku boli i próba leczenia.
Wyświetlenia: 1.994 Zamieszczono 15/09/2016

Rany to coś, czego nie chcemy mieć bo to boli. Duchowe to te które są niedostępne fizycznie.


Rany duchowe powstają na skutek naruszenia naszego 'wyobrażenia' o nas samych przez odmienne zdanie.
Np. myślimy, że jesteśmy żonaci a tu żona się wyprowadza do innego.
Nie możemy nigdzie zdążyć to uważamy, że jesteśmy roztrzepani.
Te, może niezbyt dobre przykłady pokazują, że możemy ranić sami siebie lub inni nas ranią. Ale zawsze dochodzi do naruszenia naszego 'wyobrażenia' o sobie. To podobny mechanizm jak robienie z siebie ofiary, opisane w moim artykule "Być ofiarą - co to znaczy ?".
http://www.eioba.pl/a/57lf/byc-ofiara-co-to-znaczy
Wynik też jest podobny. Powstaje 'bolące' miejsce. Gdy się myśli o tym, mamy 'złe' emocje typu złość, nienawiść, gorycz, żal. 'Dotknięcie' tego miejsca, może spowodować 'wybuch' w postaci płaczu, ataku złość czy nawet fizycznej agresji wobec siebie lub innych.


Gdy wybudowaliśmy sobie potężne ego i mocno się raniliśmy to powstaje całe tzw. Ciało bolesne. Oznacza to, że prawie dowolny kontakt z innymi boli. Cokolwiek ktoś powie, nam sie wydaje, że 'dotyka' bolących ran i natychmiast wybuchamy złością i złymi emocjami.
Przysłowie mówi, że czas leczy rany. Ale to nieprawda. Czas tylko zabliźnia rany co oznacza, że możemy z nimi żyć. Ale zawsze będą boleć. Owszem, po jakimś czasie może mniej ale to dlatego, że dusza zmniejsza wrażliwość no i dalsze życie często pokazuje nam, że tamto 'wyobrażenie' o nas samych było fałszywe.

By się pozbyć ran czy blizn trzeba niestety troszkę popracować. Tym co naprawdę leczy rany jest Miłość będąca w nas pod przykryciem ego. Trzeba zdjąć to przykrycie i po sprawie. Rana ZNIKA. Znika oznacza tu, że myślenie o niej nie wywołuje żadnej reakcji, żadnych negatywnych emocji. I nie chodzi tu o to, że 'wmówimy' sobie, że to nie boli ale o to, że to naprawdę nie boli :-)))
'Zdejmowanie' przykrycia z ego może być częściowe lub całkowite. Częściowe to tylko zobaczenie, że 'nie jesteśmy' swoim bolącym wyobrażeniem. Np. Kobieta myśli, że jest piękna a ktoś jej mówi 'Ty poczwaro'. Można zobaczyc, że jest się takim człowiekiem jakim się jest i to wystarczy. Bolesne miejsce nie jest już bolesne.
Całkowite zdjęcie ego to zobaczenie "Kim jestem ?". Wtedy żadna uwaga typu jesteś głupi, brzydki, stary itd. Nie wywołuje żadnych negatywnych emocji gdyż my nie mamy żadnego 'wyobrażenia' o sobie tylko 'wiedzę' o sobie a prawda nas uwalnia od bólu.
Oczyszczanie się z ego, ja nazywam rozwojem duchowym, ale można to nazwać dowolnie i znaleźć mnóstwo literatury na ten temat.

♡ ~

Rany duchowe to rany naszego ego a leczy je jedynie Miłość która jest wszystkim.

A więc i prawda też :-)))

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1199
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 717
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1352
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1605
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 927
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1315
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1544
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1320
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 722
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 402
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1106
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 912
11
komentarze: 65 | wyświetlenia: 1207
 
Autor
Artykuł  mirgrim,  15/09/2016

Naucz się swoje rany szanować a nawet kochać. Polub swój ból utrapień, polub swoje niedostatki ... bo one są czymś naturalnym i jedynie Twoim. Nie łudź się: człowiek zawsze będzie błądził i błędy popełniał. Taka jest istota życia. Zaczyna się już rano, kiedy wstajesz: musisz pokonać grawitację. Przez cały dzień aktywności, Twoje serce pompuje na przekór grawitacji krew, by mózg Twój mógł wymyślać. ...  wyświetl więcej

@mirgrim: hi hi hi ...
Ja wybrałem inaczej.
Wybrałem uzdrowienie :-)))
Ale szanuję Twój wybór i CIEBIE :-)))

  katha,  15/09/2016

Ok. Rodzimy się, kochają nas rodzice, później kochamy się my, kochamy nasze dzieci i w całym naszym życiu jest miłość, gdyby jej nie było nasz rozwój stał by w miejscu. Ból jest zawsze począwszy od narodzin do śmierci, miłość tak samo. Brak uczuć to stagnacja i śmierć duchowa.

@katha: :-)))
Nie do końca się zrozumieliśmy. Mam inny pogląd na Miłość :-)))

  katha,  15/09/2016

Moje widzenie tego co nas w środku boli i próba leczenia. - to co mnie boli jest tylko na Eiobie, w życiu codziennym nie mam czasu na ból, tu wyrzucam z siebiei, to co daje mi szczęści pozostawiam dla siebie, widzą to moi bliscy i dzielę się z nimi tym.
Dziękuje za próbę leczenia, przestanę już godzić się z bólem, zapomnę o nim nie z upływem czasu, pomoże mi w tym miłość a moją miłością są moje dzieci.

@katha: hej ...
Ja nie chcę Cię uleczyć !
Mi chodzi TYLKO o zrozumienie Siebie. To znaczy ja - Siebie, Ty - Siebie.
Moje pisanie pokazuje tylko mnie.
Ty zagladasz do siebie i widzisz podobnie jak ja lub odmiennie. Podejmiesz swoja decyzję na podstawie tego co widzisz w sobie. Ja tam nie mam nic do roboty :-)))
Szczęścia życzę :-)))

@katha: ... tak, Eioba, to szczególnego rodzaju Czyściec!

  katha,  15/09/2016

@Koriolan: Dziękuje.

@mirgrim: czyscem jest ... całe nasze zycie :-)))

  katha,  15/09/2016

Dla mnie nawet bardzo. Mało kto wie, że mam tu konto.

@katha: hi hi ...
Jesteś już duża. Możesz robić co chcesz :-)))

  katha,  15/09/2016

Czasem mam chęć by kogoś z mego życia obsmarować, tak by tytko mi ulżyło, po co mają wiedzieć, że to robię i to publicznie he he

@katha: hi hi ...
To Twoja decyzja. Ja uważam, że lepiej pisać o sobie ... innych się po prostu nie zna :-)))
Ale jak coś napiszesz, chętnie przeczytam :-)))

  katha,  15/09/2016

@Koriolan:pisałabym bardziej o sobie i o ludziach, o uczuciach jakie we mnie wzburzają

@katha: wiec pisz jeśli masz ochotę :-)))
Tutaj można to spokojnie robić :-))))
.
To fajne uczucie :-)))

  katha,  15/09/2016

@Koriolan: Nie dziś, sobie takie tam coś innego napisałam. I , żeby znowu nie było, że strasznie cierpię.

@katha: :-)))
To nie tak ...
Nie mówię, że bardzo cierpisz. Po prostu piszesz a ja czytam i czuje ...
Jestem otwarty to pisze :-)))
...
Już czytałem :-)))

  katha,  15/09/2016

czasem po prostu nie wypada

@katha: ... delikatna jesteś i może być to Twoją zaletą ale i ... wadą. Potrafisz komuś pierdolnąć między oczy tak, żeby więcej nie trzeba było gadać? (przepraszam za język użyty celowo). Jak wyczuwasz na czym polega sprawiedliwość? Kłaniasz się do kolan i wycofujesz się, czy twardo stoisz na swoim ... siejąc miażdżący odpór tym, którzy Tobie zagrażają ... ?

  katha,  15/09/2016

@mirgrim: A czy masz zamiar mnie atakować?
Zastanowiłam się się nad Twoim pytaniem. Muszę powiedzieć, że ludzie z reguły mnie nie atakują. He he wystarczy, że spojrzę i wszystko wiadomo.
Sprawiedliwość? Na pewno trzeba o nią walczyć. Nie wycofuję się, walczę na swój własny sposób jeśli szczerze wierzę w swoje przekonania.

  ivazr,  15/09/2016

Daję Głos !

@ivazr: dziękuję ...
To niezły Art ...
Mimo awantury w komentarzach.
No przynajmniej treść jest istotną :-))))

  ivazr,  15/09/2016

@Koriolan: no tak, niech sobie "ulża"
art. Jest ok!

  Noemi*,  15/09/2016

W naszych czasach szczęście i dobry humor stało się towarem. Tworzą się kasty ludzi sukcesu, które skazują na towarzyski ostracyzm ludzi pogrążonych w smutku, przybitych nieszczęściem. Dajemy im nasze współczucie, po czym odsuwamy się na bezpieczną odległość. Smutek boli. Smutek pokazuje niechcianą cząstkę nas samych. Smutek jest niewygodny. Uciekamy przed nim jak diabeł przed święconą wodą. Porów ...  wyświetl więcej

@Noemi*: Wszystko się zgadza :-)))
Bardzo dobrze to opisalaś Ale tylko do momentu w którym zapytamy "Kim jesteś ?".
Przyjmijmy na chwilę, że celem naszego życia jest dojrzewanie, że nie rodzimy się by całe życie być dziećmi. To wtedy jedni gonią za szczęściem i radością. Opowiadają sobie dowcipy by się pośmiać ...
Inni idą dalej i jak opisałaś 'zatapiają' sie w smutku ...
...  wyświetl więcej

  nse,  18/09/2016

@Noemi*: Towarem, a nie darem ...

  nse,  18/09/2016

@Noemi*: Radość i smutek są jak dwie latarnie, tylko dzięki im obu możemy omijać niebezpieczne rafy, bo co to za nawigacja prowadząca po prostej prowadzącej przez rafy do upatrzonego miejsca ??

@Mariusz Kajstura: Generalnie masz rację.
Tak naprawdę ważny jest KIERUNEK.
Pozwala go utrzymać i skręt w lewo i w prawo.
Jedyne niebezpieczeństwo to 'Przyzwyczajenie' do falowania lewo, prawo.
Artykuł opisuje jak 'odczytywać' kierunek ze smutku i bólu.
Tylko tyle.
Z nawigacji ...
Kierunek dobrze jest utrzymywać z 'malejącą' amplituda odchyleń. Droga jest wtedy najkrótsza.

Koriolanie, napiszę to, co za chwilę przeczytasz, dlatego że Cię cenię i wiem, że zrobisz z tego dobry pożytek, he he;-) Otóż, lubię Twoje teksty, bo mówią o czymś, co jest Prawdą. Nie lubię Twoich tekstów, bo nie czuję, że są Twoje. Wolę te, w których są elementy Twoich doświadczeń, gdyż są bardziej wiarygodne i pokazują, że faktycznie KAŻDY może przejść przemianę, nie tylko teoretycznie po przec ...  wyświetl więcej

@iwon-k-a: Dzięki za tę uwagi. Zrozumiałem Cię.
Nie chce się usprawiedliwiać ... Ale arty czasami powstawały dla kogos lub pod wpływem innego impulsu. W pewien sposób eioba.pl jest testem na formę książki, która jest we mnie.
Staram sie raczej prosto coś wyjaśnić, tak by to co opisuję wydawało się codzienne, proste i jasne. Gdy napiszę ojciec mnie bił dlatego doznałem przebudzenia to ...  wyświetl więcej

@Koriolan: osobiście wydaje mi się, że lepiej by było, jakbyś napisał, że "ojciec mnie bił dlatego doznałem przebudzenia", ale zaraz po tym dodał, że z kimś innym może być zupełnie inaczej;-) Mikro-przebudzeń możemy doświadczać co chwila i niekoniecznie mają nas "budzić" złe doświadczenia. Choć jak mówi Tolle: "Dotkliwe cierpienie może być świetnym budzikiem";-)

P.S. To nie jest moje życzenie, jedynie spostrzeżenie jako potencjalnego czytelnika Twojej książki - podkreślam - TWOJEJ;-)

Rany duchowe - Co to jest ?
...
To kiedy kurczak przypali sie w ....duchówce !

@zakrawarski: Widzę Panie Zakrawarski, że żarty się pana trzymają, tymczasem sytuacja na portalu Eioba.pl już dawno wymknęła się spod kontroli. Działając z upoważnienia Administracji oraz Prokuratura Generalnego w związku z szerzącą się w internecie mową nienawiści oraz tzw. hejtu, tj. przestępstwa z art. 256 i 257 Kodeksu karnego, którego ofiarą stała się również pańska osoba muszę zadać panu jed ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska