Login lub e-mail Hasło   

Usterki w pralce, czy konieczna jest naprawa pralki przez serwis?

Pralka jest jednym z najczęściej psujących się sprzętów AGD, na szczęście z większością usterek możemy poradzić sobie sami i nie potrzebujemy pomocy w naprawie pralki.
Wyświetlenia: 536 Zamieszczono 19/09/2016

Usterki, jakie spotykają naszą pralkę, czasami muszą być wykonane w bardzo szybkim tempie, wylewanie wody przez pralkę może doprowadzić do zalania sąsiada, dlatego konieczna jest natychmiastowa naprawa pralki. Jeżeli spotkała cię taka usterka, nie martw się prawdopodobnie poradzisz sobie z jej naprawą na własną rękę.

żródło: pixabay.com

Usterki w pralce

Pralka nie pobiera wody

Pierwszą rzeczą, jaką musimy sprawdzić, jest filtr, zatkany filtr jest najczęstszym powodem wylewania wody z pralki. Wystarczy go wyczyścić i problem z głowy nie będzie potrzebna naprawa pralki.

Pralka wylewa wodę

Pierwszą rzeczą, jaką sprawdzamy, jest filtr. Jeżeli powodem wylewania wody nie jest filtr, a pompa konieczna będzie jej naprawa. Kolejnym powodem, przez który pralka może wylewać wodę jest pęknięta bądź dziurawa guma wokół drzwiczek, wystarczy ją tylko wymienić, na pierwszy rzut oka może nie być widać żadnego uszkodzenia gumy i trzeba przyjrzeć się bliżej.

Pralka nie grzeje

Czasami zdarza się, że wyciągamy zimne pranie z naszej pralki, spowodowane jest to uszkodzeniem grzałki, która uległa zniszczeniu najprawdopodobniej przez zbyt twardą wodę. Kolejnym powodem, przez który pralka może nie grzać, jest zepsuty termostat, w normalnych warunkach powinien przepuszczać napięcie na grzałkę. Jeżeli nie znamy się na pralkach, nie poradzimy sobie sami z jej naprawą.

źródło: pixabay.com

Hałasuje podczas wirowania

Przyczyną zbyt głośnej pracy pralki są łożyska. Aby wymienić łożyska w pralkach ładowanych od przodu, musimy rozebrać cały zbiornik. Gdy wymieniamy łożyska nie możemy zapomnieć, aby wymienić uszczelniacz, ponieważ to on głównie prowadzi do ich zużycia.

Brzydki zapach z pralki

Zazwyczaj powodem brzydkiego zapachu z pralki jest zabrudzenie dozownika na detergenty bądź zabrudzenie filtra. W celu wyczyszczenia dozownika musimy go wyciągnąć i umyć najlepiej pod bieżącą wodą za pomocą octu.

3 kroki do czystej pralki

Krok 1 Włączenie pustego prania od czasu do czasu

Krok 2 Regularne czyszczenie filtra

Krok 3 Regularne czyszczenie dozownika na detergenty

Podobne artykuły


8
komentarze: 79 | wyświetlenia: 1273
111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 60993
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32675
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31367
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63676
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65102
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23363
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 28980
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28636
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23669
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26376
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 26763
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

By nie śmierdziała pranie, to faktycznie czasem trzeba na pusto puścić pralkę (w mojej jest program czyszczący), ale trzeba ustawić max grzanie i wyższy poziom wody, to powinno załatwić bakterie i wyczyścić filtr. Teraz często niektórzy piorą tylko w niskich temperaturach i to stąd ten zapach. A tak, to dobre rady. Jak się umie, to można i uszczelki zmienić przy drzwiach. Łożysk, to raczej bez odpowiednich przyrządów i umiejętności to lepiej nie tykać.

  nse,  16/10/2016

Ja jeszcze piorę pralką
https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)663_Bio :))))))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska