Login lub e-mail Hasło   

Nie wiedzą

Najważniejsza jest polska młodzież i pytanie: - Z jakiego powodu tak wielu młodych wyborców poparło PIS i dlaczego nadal udzielają mu poparcia.
Wyświetlenia: 718 Zamieszczono 22/09/2016

.

Młodzi są krytycznie nastawieni, niecierpliwi i często wyrażają radykalne opinie. To uniwersalne cechy młodzieży. Pewne różnice wystepują w zależności od regionu, kraju i okoliczności historycznych.

Najważniejsza jest polska młodzież i pytanie:  Z jakiego powodu tak wielu młodych wyborców poparło PIS i dlaczego nadal udzielają mu poparcia.

Z moich obserwacji wynika, że młodzi Polacy nie zdają sobie sprawy z tego jak mają dobrze. Co gorsza: - Nie ma sposobu, żeby im to wytłumaczyć. To naturalne, że ludzie przyzwyczajają się do dobrego i nie wyobrażają sobie, że mogliby nie mieć czegoś co posiadają wszyscy naokoło.

To, że jest dobrze, nie jest interesującą informacją. Media pełne są złych informacji. Złe informacje są interesujące i dobrze się sprzedają. Jedną z niewielu ciekawych wątków w dyskusji, która odbyła się w ramach "Gdańskiego Tygodnia Demokracji" było zwrócenie uwagi na to, że ciekawa informacja to rzadka infornacja. Jeżli złe informacje dominują, to znaczy, że ogólnie jest dobrze. - Informacją jest, że tramwaj się wykoleił. Gdyby tramwaje źle funkcjonowały, to informacją byłoby, że tramwaj linii 16 szczęsliwie dojechał do pętli ...-:)

Niestety większość ludzi nie stosuje takiej logiki. Dla nich ciepła woda w kranie się należy (oczywista oczywistość), żadnych awarii być nie powinno, a jeśli się zdarzają to ktoś jest winny. Nie oni są winni. Winny jest koś inny. Najlepiej Tusk albo Putin.

Starsi często napomykają, że kiedyś było lepiej. Coś było lepiej. O tym co było gorzej zapomnieli, nie chcą pamiętać, albo nie chcą mówić. - Nooo taaak !!! Kiedyś byłiśmy młodzi, zdrowi, mocniejsi i ..., ..., dziewczyny były ładniejsze !!! Najczęściej chodzi ciągle o te same dziewczyny, które za komuny były 30 albo 40 lat młodsze ...-:)))

To jest pole do działania prezesa nieudaczników i jego wiernej drużyny niedorobionych dyplomatołków.

.

PS. Młodzi często mają niewirtualne dowody na potwierdzenie swojego przekonania, że zostali skrzywdzeni przez onych .... Np. : - Młody człowiek jedzie do Monte Carlo i naocznie stwierdza, że utracjusze uczęszczający do tamtejszego kasyna są bogatsi od niego ...-:)))

.

Adam Jezierski

.

Podobne artykuły


35
komentarze: 87 | wyświetlenia: 4504
25
komentarze: 4 | wyświetlenia: 26931
25
komentarze: 15 | wyświetlenia: 11965
19
komentarze: 9 | wyświetlenia: 13255
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 3133
14
komentarze: 1 | wyświetlenia: 4347
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 13072
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1064
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 1630
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1513
10
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2117
8
komentarze: 16 | wyświetlenia: 1303
6
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1021
 
Autor
Artykuł  Remter,  22/09/2016

Każdy system, jaki panuje nad ludzkością próbuje zbilansować kopanie i głaskanie... w tym systemie dobra materialne leżą wszędzie... natomiast dobra moralne zmieniają pojęcia. Nie dostosowanie się do nowych pojęć grozi tym samym co za stalinowskich czasów - karnym paragrafem ... chociażby art 212 / KK.. Każda twoja prawda może Cię kosztować i to słono... Zaradność w obsłudze własnego życia - maluc ...  wyświetl więcej

@Remter:
Arystoteles twierdził, że każdy ustrój (system) oparty jest na niewolnictwie.

  Henear,  22/09/2016

Mi najbardziej przeszkadza całe to zapatrzenie na zachód i "wielką wspaniałą Amerykę". Dużo ludzi chce wyjeżdżać i w sumie nie dziwię im się bo za granicą rzeczywiście można lepiej zarobić, zwłaszcza z wyższym wykształceniem, lecz jak każdy tak będzie stąd uciekał to Polska zostanie w rękach takich ludzi jak Kaczyński i jego neurotyczna ekipa. To właśnie od młodych powinna wyjść alternatywa nowego ...  wyświetl więcej

@Henear:
Media zniechęcają młodych ludzi do zajmowania się polityką zawodowo. Politycy mają w Polsce niski prestiż. Nie mają społecznego szacunku. Zdolni młodzi ludzie wolą zajmować się czym innym.

  Koriolan,  22/09/2016

Mam inne widzenie polityki.
Słusznie zwróciłeś uwagę na młodych. Ale ja inaczej ich widzę.
Widzę ich jako prawdę.
Woda ciepła to normalka.
Nieważne ilu Polaków zginęło za to w powstaniu warszawskim.
Po prostu woda ciepła jest ...
Mądrzy politycy "widzą rzeczywistość" a genialni widza i rzeczywistość i przyszłość.
Mi się wydaje, że PO dzięki długim ...  wyświetl więcej

  Henear,  22/09/2016

@Koriolan: Pis strukturalnie podobne jest do Po, tylko w inną stronę. Antybiegun.
Teraz Polska potrzebuje kogoś z wizją, tak by się ludziom zaczęło chcieć i pytali z ekscytacją co dalej!?

  Henear,  22/09/2016

@Henear: Choć przez katolicką depresję to chyba mało możliwe...

@Koriolan:
Liberalizmu może być w gospodarce mniej lub więcej. Obowiązuje bardzo prosta zasada. Wolność gospodarcza powoduje, że najlepsi wygrywają i wypierają z rynku słabszych. Z czasem zostają tylko najlepsi z najlepszych, czyli wolność gospodarcza prowadzi do koncentracji kapitału. Koncentracja kapitału, oznacza koncentrację decyzji, a ta oznacza koniec wolności gospodarczej.
Jeż ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: Mój post dotyczył raczej polityki a nie ekonomii. Wiem, że to jest związane.
Tym niemniej moja myśl jest prosta i jasna.
.
Młodzież to wskaźnik rzeczywistości. Chcesz widzieć realnie a nie wapniacko - patrz na nich :-)))
.
Lub inaczej ...
PO musi teraz coś wymyślić by wahadlo polityczne wróciło do nich ...
.
(Ppatrz, że do komunistów już nie wraca ;-))))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska