Login lub e-mail Hasło   

Walka z islamem.

Znać swojego przeciwnika (wroga) to ważne. Z islamem nie umiemy walczyć ponieważ islamu nie znamy. W Polsce jest przekonanie o niewiekich szansach na sukces.
Wyświetlenia: 697 Zamieszczono 15/10/2016

 

Islam jest jedną z wielkich religii monoteistycznych.

Religie monoteistyczne wyznają ci, którzy pobyli się skutecznie wszystkich bogów. Z wyjątkiem ostatniego.

Islam jest wielki ponieważ ma dużo wyznawców. Inne wielkie religie monoteistyczne to chrześcijaństwo i mozaizm.

Jesteśmy zmuszeni do walki z islamem ponieważ atakują nas terroryści walczący pod szyldem islamu.

.

W tym artykule chciałbym udowodnić dwie powiązane ze sobą tezy.

1) Warto poznać swojego przeciwnika (wroga).

2) Walkę z fundamentalizmem islamskim zostawmy muzułmanom, których powinniśmy wspomagąć. To daje większe szanse na sukces.

.

Teza pierwsza nie jest niczym nowym.

Od najdawniejszych czasów efektywny wywiad jest kluczem do sukcesów we wszystkich wojnach. Jesteśmy zmuszeni do walki z islamem, o którym praktycznie niemal nic nie wiemy.  Mało. Poznać i zrozumieć islam to trudne zadanie.

"Szatańskie wersety" Salmana Rushdiego uznane są za doniosły atak na religią muzułmańską. Próbowałem zapoznać się z książką Rushdiego. Niestety. Mimo usilnych prób niewiele zrozumiałem. Myślę, że każdy, kto nie został wychowany w tradycji islamistycznej będzie miał ogromne trudności w zrozumieniu co w tej książce jest do tego stopnia obrazoburcze, że jej autor zasłużył na wyrok śmierci.

Koran - święta księga islamu sam w sobie jest trudny do zrozumienia dla człowieka zachodu.

.

Hermeneutyka

Hermeneutyka to nauka zajmująca się problemem niejednoznaczności różnego rodzaju przekazów. Hermeneutyka powstała na gruncie problemów związanych z interpretacją przekazów zawartych w Biblii.

Są różne hipotezy dotyczące powodów powstania islamu. Osobiście jestem zwolennikiem następującej hipotezy:

Mahomet (Prorok Mahomet) wódz plemion żyjących na pustyniach Arabii chciał dać swoim podwładnym "nowoczesną" religię w miejsce starej tradycyjnej. Mahomet był w tej samej sytuacji jak kilka wieków później książę Polan Mieszko I. Mahomet miał do wyboru chrześcijaństwo i mozaizm. Dużo wiedział o tych religiach. Były one obecne na terenach będących pod jego panowaniem. Nie zdecydował się na żadną z nich.

Dlaczego? Religie monoteistyczne były pełne konfliktów i podziałów związanch z różnicami w interpretacji świętych tekstów. Mahomet doszedł do wniosku, że lekarstwem będzie święta księga, której autorem jest sam bóg. Koran - święta księga nie podlegająca interpretacji takiej jak Biblia napisana przez ludzi. Natchnionych przez boga, ale jednak omylnych ludzi.

Boże autorstwo nie pomogło islamowi. Podziały i krwawe religijne konflikty pojawiły się zaraz po śmierci proroka.

.

Taka hipoteza dotycząca pochodzenia (genezy) islamu jest w oczywisty sposób sprzeczna z poglądami islamistów wierzących w objawienia doznane przez Mahometa.

.

Ludzie zachodu, a Polacy bardziej niż inni, nie mają wiedzy na temat islamu będącego szyldem terrorystycznych ataków na Europę.

Publikacje dotyczące islamu nie zawierają rzetelnej informacji a internetowi komantatorzy najczęściej ograniczają się do obelg pod adresem wyznawców islamu idntyfikowanych z przybywającymi do Europy uchodźcami.

Koran i inne teksty źródłowe dotyczące islamu poznajemy w tłumaczeniach na języki europejskie (polski, angielski, niemiecki i inne). Każde tłumaczenie, nawet najlepsze zawiera przekłamania dodatkowo utrudniające zrozumienie i porozumienie.

.

Znajomość przeciwnika powinna także zawierać znajomość jego motywów. Myślę, że motywacja religijna nie jest głównym motorem terroryzmu islamskiego. Religia utwierdza w przekonaniu o słuszności działań. Wzmacnia morale bojowników. - To nic nadzwyczyjnego. Kapelani w Wojsku Polskim nie propagują pacyfizmu. Kapłani mają za zdananie motywowanie żołnierzy podczas szkolenia do walki (zabijania wrogów).

Islamiści mszczą się za napaści na Afganistan, Irak, Libię i Syrię.

Mszczą zabite matki, żony i dzieci. Mszczą poniżanie kolorowych we Francji, Wielkiej Brytanii i innych krajach Europy.

.

Z islamem nie umiemy walczyć ponieważ islamu nie znamy. Stąd powszechne w Polsce przekonanie o niewielkich szansach na sukces.

.

Islamski fanatyzm skutecznie zwalczyć mogą ludzie wychowani w islamskiej tradycji. Ludzie, którzy islam poznali od wewnątrz.

Najlepszym sposobem zachęcenia do walki jest dawanie dobrego przykładu. Każdy powinien niszczyć swoich "talibów". To jest najlepsze. Najłatwiejsze i najbardziej efektywne.

.

Adam Jezierski

.

Podobne artykuły


18
komentarze: 5 | wyświetlenia: 3530
42
komentarze: 28 | wyświetlenia: 9098
6
komentarze: 26 | wyświetlenia: 390
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 8975
8
komentarze: 15 | wyświetlenia: 897
4
komentarze: 0 | wyświetlenia: 5023
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 20554
6
komentarze: 1 | wyświetlenia: 6321
17
komentarze: 10 | wyświetlenia: 8043
17
komentarze: 21 | wyświetlenia: 15614
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska