Login lub e-mail Hasło   

Sodexo Polska partnerem Giełdy Mocy

19 listopada, w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, odbyła się VI już edycja Giełdy Mocy, której partnerem zostało Sodexo Polska.
Wyświetlenia: 311 Zamieszczono 21/10/2016

Giełda Mocy to projekt, organizowany już po raz szósty przez Stowarzyszenie Otwartych Drzwi. Celem wydarzenia jest zachęcanie środowiska biznesowego do zatrudniania osób z niepełnosprawnością, ale także rozmowa o wyzwaniach, jakie stawiane są przed kandydatami na rynku pracy. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: Zauważ - Zatrudnij - Zyskaj, a tematem przewodnim paneli dyskusyjnych stało się zatrudnienie wspomagane.

Zatrudnienie wspomagane, czyli takie, które pozwala niepełnosprawnemu pracownikowi na  bezstresowe zaadaptowanie się w środowisku pracy z pomocą trenera pracy, służącego kandydatowi wiedzą merytoryczną, przekazywaną w sposób przystępny, wsparciem i zrozumieniem. Dzięki takiemu modelowi zatrudnienia, osoby niepełnosprawne otrzymują nie tylko pracę, rozumianą jako zajęcie, ale przede wszystkim szansę na niezależność i pewną samodzielność.

 

„Giełda Mocy to doskonałe miejsce do tego, żeby dzielić się swoim doświadczeniem oraz dobrymi praktykami, obowiązującymi w firmach. To przede wszystkim możliwość spotkania osób z niepełnosprawnością, których głos
w dyskusji pozwala nam dostrzec ich potrzeby  i problemy, związane ze środowiskiem pracy. Te opinie są dla nas niezwykle cenne, ponieważ pokazują nam kierunek zmian, jakie jeszcze możemy wprowadzić w naszych firmach, aby stworzyć osobom niepełnosprawnym komfortowe, bezpieczne i pełne empatii miejsce pracy. Warto podkreślić, że zatrudnienie osoby niepełnosprawnej przynosi obopólne korzyści - zyskuje zarówno pracownik, jak i pracodawca”
- powiedziała Monika Bentkowska, Dyrektor HR w Sodexo Polska.

 

Sodexo chętnie zaangażowało się w ten szczególny projekt, ponieważ wpisuje się on w wartości, związane z wizją zarządzania. Firma już od 10 lat stosuje dobre praktyki w zakresie zatrudniania

osób z niepełnosprawnością zatrudniając obecnie ponad 130 pracowników z orzeczoną niepełnosprawnością, których zaangażowanie oraz chęć do pracy wpływają nie tylko na realizację celów biznesowych, ale przede wszystkim na jakość relacji pomiędzy pracownikami.

Symbolem tegorocznej edycji Giełdy Mocy stał się tandem, który promuje zatrudnienie wspomagane osób z niepełnosprawnością.

 

O Sodexo / www.sodexo.pl

Grupa Sodexo, światowy lider w zakresie usług podnoszących Jakość Codziennego Życia, od chwili założenia firmy przez Pierre’a Bellon’a w 1966 roku, jest strategicznym partnerem dla firm i instytucji, które kładą nacisk na efektywność, lojaność i dobre samopoczucie pracowników oraz partnerów biznesowych. Z wielką pasją 420 000 pracowników Sodexo w 80 krajach, każdego dnia projektuje, zarządza i dostarcza unikalne usługi w zakresie kompleksowej obsługi nieruchomości (Sodexo On-site Services) oraz w zakresie kompleksowych usług motywacyjnych (Sodexo Benefits and Rewards Services) obsługując każdego dnia 75 milionów konsumentów na całym świecie. W Polsce firma działa od 1994 r.

Podobne artykuły


16
komentarze: 110 | wyświetlenia: 648
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 956
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 379
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 896
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 961
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 507
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1648
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 731
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 498
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 430
11
komentarze: 24 | wyświetlenia: 453
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 444
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 990
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 919
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 780
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska