Login lub e-mail Hasło   

Nowa inwestycja branży inżynierii lotniczej i motoryzacyjnej w Polsce

Tucana Engineering: nowa inwestycja branży inżynierii lotniczej i motoryzacyjnej w Polsce FOTO: Tucana Engineering Warsaw, fot. 2 Tucana Engineering to firma oferująca zaawans...
Wyświetlenia: 408 Zamieszczono 23/10/2016
div>

Tucana Engineering: nowa inwestycja branży inżynierii lotniczej i motoryzacyjnej w Polsce

Tucana Engineering Warsaw, fot. 2
FOTO: Tucana Engineering Warsaw, fot. 2

Tucana Engineering to firma oferująca zaawansowane usługi inżynierskie dla przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego, należąca do międzynarodowej grupy Progresstech. 20 października br. uruchomiła w Polsce swój oddział. Rozwijając stopniowo nowe centrum inżynieryjne, Tucana zamierza w przeciągu 3-5 lat utworzyć w Warszawie do 500 wysokospecjalistycznych miejsc pracy.

Biuro w stolicy Polski (Tucana Engineering Warsaw sp. z o.o.) to piąty europejski i szósty na świecie (w tym w USA) oddział w sieci przedstawicielstw firmy. Będzie oferować usługi inżynieryjne dla konstruktorów i producentów samolotów, przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej, producentów podzespołów dla przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego. Wśród klientów Tucana są tacy potentaci, jak Bombardier, Cessna, Gulfstream, Spirit AeroSystems czy centra inżynierskie pracujące dla Airbus.

Rozszerzenie współpracy Tucana Engineering z europejskimi klientami i wzrost portfela zamówień oraz wiążąca się z tym konieczność zwiększenia liczby inżynierów to przyczyny, dla których firma zdecydowała o wejściu na rynek Europy Środkowej. Po wnikliwej analizie Tucana postanowiła utworzyć nowe biuro właśnie w Polsce. Kluczowymi przesłankami był sprzyjający klimat inwestycyjny, korzystne warunki prowadzenia biznesu, rozwinięty rynek usług inżynierskich dla lotnictwa i motoryzacji oraz obecność w Polsce dużej liczby wyspecjalizowanych fachowców.

"Jestem pewien, że w warszawskim biurze Tucana Engineering będzie pracować wykwalifikowany personel, który sprosta bardzo skomplikowanym wyzwaniom inżynierskim - deklaruje Wołodymyr Kulczycki, przewodniczący Rady Nadzorczej Progresstech. - Pozwoli to - już na etapie tworzenia polskiego oddziału - zaangażować zespół do realizacji dowolnego projektu, nad którym pracują nasze pozostałe centra inżynieryjne".

W przyszłości, wraz z rozwojem warszawskiego biura, lista klientów będzie się powiększać dzięki pozyskiwaniu własnych odbiorców w krajach Europy Środkowej, w tym polskich przedsiębiorstw.

Biurem Tucana Engineering w Warszawie kieruje Mirosław Krekota, inżynier-konstruktor z 46-letnim stażem pracy w przemyśle lotniczym. Warto wspomnieć, że był on członkiem zespołów konstruujących największe na świecie samoloty transportowe (An-124 „Rusłan” i An-225 „Mrija”).

Podobne artykuły


8
komentarze: 79 | wyświetlenia: 1271
111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 60989
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32672
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31366
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63674
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65098
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23361
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 28977
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28635
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23667
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26375
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 26761
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska