Login lub e-mail Hasło   

Demokratura

Co to jest demokratura?
Wyświetlenia: 1.606 Zamieszczono 21/11/2016

.

Demokratura

Co to jest demokratura?

Demokratura to jest władza Jarosława Kaczyńskiego. Suwerena zamieszkałego wraz z kotem w Warszawie ul. Mickiewicza 49. Kaczyński mianował siebie naczelnikiem i suwerenem. Dyktuje swoje rozporządzenia i ustawy  Sejmowi, Senatowi, Prezydentowi i każdemu kogo uda się zastraszyć lub przekupić.

Demokratura Kaczyńskiego nie jest jedyną demokraturą na świecie. Przed Kaczyńskim był Orban. Po nim jest Erdogan. Wielu spodziewa się, że demokraturę Trump będzie próbował zaprowadzić w USA.

.

Demokratura to nowy ustrój polityczny powstający w efekcie degeneracji demokracji zachodniego rodzaju (demokracji wzorowanej na demokracji amerykańskiej).

Każdy system, w tym każdy system polityczno społeczny z czasem ulega dezorganizacji i degeneracji. Drobne błędy kumulują się. Wspólczesny upadek demokracji jest powtórzeniem procesu, który znamy z historii.

Najlepiej zbadany i najlepiej opisany jest proces przekształcania się Republiki w Cesarstwo, który nastąpił w Starożytnym Rzymie. Rzymianie byli bardzo dumni z tego, że kiedyś obalili władzę dynastów i wprowadzili republikańskie porządki wzorowane na Demokracji Ateńskiej. Podczas przekształcania Republiki w nowy rodzaj jedynowładztwa zachowano republikańskie formy, republikańskie instytucje i republikańskie nazewnictwo. Jedynie treść uległa radykalnym zmianom. Wprowadzono nowe stanowisko: pierwszego obywatela, równiejszego wśród równych, początkowo zwanego princepsem, a później od imienia tego, kto jako pierwszy je sprawował cezarem (cesarzem).

Demokratura podąża tą samą drogą. Nowe stanowisko nazwano w Polsce "naczelnikiem". W innych krajach używa się nazw pochodzących ze starego ustroju. Orban jest premierem. Erdogan jest prezydentem.

Terminologia ma istotne znaczenie i nazwa kierującego demokraturą z pewnością zostanie zmieniona i ujednolicona.

Demokraturą kieruje demokreatura.

Słowa cesarz i król pochodzą od imion tych którzy jako pierwsi zostali cesarzem i królem. (Juliusza Cezara i Karola Wielkiego).

Może odpowiednimi słowami na określenie demokreatury są słowa "herszt" albo "prowodyr".

Ciekawe, że:

Pierwsze demokratury powstały na terenach post sowieckich. Sekretarze KPZR w dawnych republikach mianowali siebie prezydentami i sprawują władzę dożywotnio i dziedzicznie. Rosja Putina także jest demokraturą. Geneza demokratury na terenach postsowieckich jest nieco inna. To nie rozczarowanie i degeneracja liberalnej demokracji tylko odwołanie do carskiej tradycji. Białoruski dyktator Łukaszenka może być dowodem, że demokratura jest w stanie zyskać trwałe poparcie społeczne.

PS. Naczelnik w tłumaczeniu na język niemiecki to Gauleiter.

Adam Jezierski

Podobne artykuły


14
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1546
10
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1524
16
komentarze: 53 | wyświetlenia: 3048
11
komentarze: 36 | wyświetlenia: 1750
10
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2176
7
komentarze: 93 | wyświetlenia: 1327
43
komentarze: 22 | wyświetlenia: 23459
22
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2885
26
komentarze: 32 | wyświetlenia: 18453
21
komentarze: 34 | wyświetlenia: 5959
20
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1778
 
Autor
Artykuł  swistak  (www),  21/11/2016

W Polsce rządzi od wczoraj Jezus Chrystus Król

@swistak:
Kto zostanie regentem?

  swistak  (www),  21/11/2016

@Adam Jezierski: To władza absolutna, słodka niewola i rozkoszna ekstaza dla dusz!

@swistak:
Co Ty? Polska rajem na Ziemi? Już. Po roku pisich rządów?

  swistak  (www),  22/11/2016

Rajem duchowym, alternatywą dla bezrefleksyjnej konsumpcji

  awers,  24/11/2016

@swistak: E tam, ja w czasie konsumpcji lubię myśleć. Myślę np., że teraz znów ktoś demoluje mi zyciowy spokój i podstawy egzystencji, i znów będę musiał szukać ich poza krajem. A tam Chrystus już nie będzie królem, tylko moim Rabbim w sandałach.

@awers:
Świstak podczas konsumpcji myśli tylko o jednym ...-:)

  awers,  25/11/2016

@Adam Jezierski: O mannie z nieba. Ludzie, którzy nie tolerują innych ludzi , powinni się zatrzasnąć w klasztorze klauzurowym. Bez dostępu do internetu. Ale imć Świstak i tak już złagodniał...

@awers:
Pisałem kiedyś o konsumpcjonizmie na eioba.pl: >>> http://eiba.pl/12 ...
i Swistak dał "ciekawy" komentarz ...-:)

@Henear:
Dobre.

@Adam Jezierski: Demokraturą kieruje demokreatura.
......
Wiekszosc z tych wymienionych to raczej.....kreatury !

@zakrawarski:
Kreatury w demokracji demokratycznie wykreowane...-:)

@Adam Jezierski: Jesli pod pojeciem demokratura porzyjac jednowladztwo to rzadkim lub jedynym
jedowladca ktory ze swej pozycji dokonal swojemu spoleczenstwu wiele dobrego byl Mustafa Kemal Atatürk
ktory w niepodległej Turcji objął urząd prezydenta, przeprowadzając szereg reform politycznych, gospodarczych i kulturalnych, przekształcając Imperium Osmańskie w nowoczesne i świeckie pańs ...  wyświetl więcej

@zakrawarski:
Mustafa Kemal Atatürk zyskał uznanie Turków, ale jego udział w eksterminacji Ormian, a był udział, jest słabo znany i nie badany.

@Adam Jezierski:
Ludobójstwo Ormian jest drugim po Holocauście najlepiej udokumentowanym i opisanym ludobójstwem dokonanym przez władze państwowe na grupie etnicznej w czasach nowożytnych[1]. Jednym z ubocznych skutków tego ludobójstwa stało się powstanie światowej diaspory ormiańskiej.
W jego wyniku zginąć mogło około 1,5 mln ludzi. (viki)
Na ile Kemal sam byl winny tych czynow nie wiem i nie moge znalezc w internecie.

  Kitek,  28/11/2016

Demokratura to coś takiego samego jak kodotura. Teraz już „nie dziwi nic”.

@Kitek:
Byłem na demonstacji KOD-u w Gdańsku. Tłumy ludzi. Wielu znajomych o bardzo róznych poglądach. Jednoczy ich jedynie niechęc do Kaczyńskiego. Opisałem demonstrację KOD-u na eioba.pl: >>> http://eiba.pl/f0

  Kitek,  29/11/2016

@Adam Jezierski: Dziś już protestuje cała światowa lewica. Ludzie chcą kraść i to wszyscy. Ale w komunizmie kradło się mało, i mało było tych, którzy kradli dużo. Demokracja to nic innego jak przedłużenie komunizmu w innej formie. W demokracji kradzież dozwolona jest prawnie, ale trzeba ukraść dużo, a nie każdy to może, ale ma nadzieję na to, że będzie mógł i robić wszystko, na co będzie miał ocho ...  wyświetl więcej

Opublikowano 20.11.2016.

@Adam Jezierski: Hahahahaha - Adamie kolejny raz odkryłeś Amerykę i to na kontynencie amerykańskim. Owacje na stojąco od doktora Alzheimera .

Kłamiesz jak zwykle...WESZło ci to w krew czy z mlekiem ...wypiłeś. Zamieszczono 21/11/2016

@jotko49:
To me jest art. paranoicznych antysemitow.

@Adam Jezierski: pozwolę sobie zauważyć, że pan hrabia chyba niedomaga. Szanowny pan hrabia ma azaliż silną migrenę albo chęć zdobycia kolejnej odsłonki jest jeszcze silniejsza niż u pana von Sada i powoduje niewytłumaczalny ucisk czaszki .

@Hamilton:
Lecz sie na nogi.

@Adam Jezierski: podjąłbym terapię lecz mnie nogi nie bolą. Ile odsłonek dziś wpadło? I tak pierwsze 10 miejsc w rankingu Kostki będzie dla Zdzisia i Zbysia.

@Hamilton:
Rak dlugo nie boli.
Jak zacznie bolec, bedziesz mial przechlapane.

@Adam Jezierski: Alzheimer też nie boli. Pan hrabia cierpi na zespół deficytu poznawczego i to tłumaczy bezsensowność ripost którymi chlapiesz.

@jotko49: @Hamilton To nie jest art. dla paranoicznego antysemity.

Niechby i antysemita, o ile twa jarmułka do dekla pustego przybita. Zaś gdy klikać poczniesz polszczyzną czystą, będę ci Mosiek nawet faszystą..."To me jest art." , ?!

@jotko49:
Wiara czyni czuba.

@Adam Jezierski: czub arystokrata to taki sam czub tylko z większymi pretensjami.

@Hamilton:
Spijasz z dzoibka antysemity.

@Adam Jezierski: zadzwoń na 112 i poproś by twój 'dzoibek' obejrzał specjalista. Zaczynam się martwić o twój stan zdrowia. Pan hrabia raczy już mieć omamy i halucynacje.

@Hamilton:
Podaj namiary do swojego psychiatry.

@Adam Jezierski: zapisz sobie, tylko nie mów nikomu -
Sigmund Freud
Golders Green Crematorium, Londyn, United Kingdom
Tuesdays and Fridays before noon

@Hamilton:
Znowu klamiesz.

@Adam Jezierski: to jeden z najlepszych psychiatrów na świecie, ale nie wiem czy jest w stanie ci pomóc.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska