Login lub e-mail Hasło   

Aleppo.

Po II Wojnie Światowej USA przegrywały wszystkie wojny. Żołnierze amerykańscy wykazywali się tchórzostwem uciekając z pola bitwy w Korei, Wietnamie, Somalli ....
Wyświetlenia: 820 Zamieszczono 10/12/2016

.

Człowiek rozsądny rozpoczyna wojnę wtedy, gdy jest pewien wygranej?

Niby racja. Ale nie dla USA. Amerykański system gospodarczy, podobny do obowiązującego w Europie, rózni się od tego z czym spotykamy się w UE, kilkoma istotnymi szczegółami. A diabeł tkwi w szczegółach. Jak powszechnie wiadomo.

Gospodarka USA zyskuje na każdej wojnie. Nie tylko na wygranej wojnie, ale również na takiej, która skończyła się sromotną klęską. Nie brakuje przykładów historycznych. Od czasu II Wojny Światowej USA przegrywały wszystkie wojny, w których wzięły udział. Żołnierze amerykańscy wykazywali się tchórzostwem uciekając z pola bitwy w Korei, Wietnamie, Somali i gdzie tylko się dało. A gospodarka amerykańska rosła w siłę.

Wojna w Syrii.

Amerykanom udało się postawić na swoim.. Było wiele ofiar. Każda strona ma swoich bohaterów i swoich męczenników. Jest się za co mścić. Amerykanie mogą zacierać ręce. Można sprzedawać przestarzałą broń, opróżniać magazyny, a uzyskane dochody inwestować w nową produkcję i eksperymentować z następnymi "wunderwaffe". 

Rząd i partyzanci. Broń kupią również inni. Przestraszeni, że wojna może do nich się przenieść. Mam nadzieję, że my nie kupimy przestarzałych samolotów bezzałogowych Predator, które już usiłowali nam wcisnąć.

Klasyczna zagrywka administracji amerykańskiej. Ktoś jeszcze powinien dostać pokojową nagrodę Nobla za podszczucie do tej wojny i byłby komplecik.

 

Ale...,

już mało kto da się nabrać na bełkotliwe wynurzenia o amerykańskiej misji zapewniania pokoju na świecie.

Najłatwiej jest sterroryzować wysoko zorganizowane społeczeństwo.

Jest wiele kluczowych punktów. Wystarczy uderzyć w któryś z nich. Zaatakowanie powoduje, w najlepszym przypadku, panikę.

Czasem wystarczy uszkodzić jednego microprocka w elektrowni, żeby całe miasto miało zimne kaloryfery. 

Można odciąć dopływ wody, albo zatruć żywność.

Jest wiele sposobów skutecznego spacyfikowania społeczeństwa. Nie będę tu ich precyzyjnie opisywał, żeby nie inspirować szaleńców, którzy ewentualnie mogą być wśród czytelników.

 

Jakie są praktyczne wnioski z tych prostych teoretycznych rozważań?

Ano takie, że ...

... Panujące w wysoko zorganizowanych społeczeństwach Zachodu przekonanie, że wyższość technologiczna stanowi o ich przewadze militarnej, może już wkrótce skutkować obudzeniem się z ręką w nocniku...

W związku z wydarzeniami w Syrii wraca temat zbrodniczej praktyki tworzenia różnych rodzajów nowomowy.

Koronnym przykładem jest nazywanie uzbrojonych po zęby najemników cywilami, celem wyzwolenia krwiożerczych instynktów motłochu dominującego wśród odbiorców  amerykańskich mediów.

Tworzeniem nowomowy zajmować może się każdy, kto ma na pasku dziennikarzy skoncentrowanych w "wolnych mediach". Zrównanie lingwistyczne strzelających do każdego zauważonego Syryjczyka najemników, z kobietami ciężarnymi i kobietami z dzieckiem na ręku, ma na celu postawienie obrońców ojczyzny przed Międzynarodowym Trybunałem ds. Zbrodni Wojennych.

Ale:

To zwycięscy będą sędziami tego Trybunału, a oskarżonymi będą ci, którzy ponieśli sromotną klęskę. Sędziowie z Libii, Afganistanu, Wietnamu i Iranu wymierzą zasłużoną karę zbrodniarzom wojennym...

.

Adam Jezierski

.

.

Podobne artykuły


22
komentarze: 12 | wyświetlenia: 4723
18
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2211
47
komentarze: 32 | wyświetlenia: 147911
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 6352
29
komentarze: 22 | wyświetlenia: 50364
28
komentarze: 37 | wyświetlenia: 62252
24
komentarze: 12 | wyświetlenia: 5479
23
komentarze: 15 | wyświetlenia: 4042
21
komentarze: 2 | wyświetlenia: 3863
20
komentarze: 85 | wyświetlenia: 3580
20
komentarze: 10 | wyświetlenia: 16872
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  awers,  10/12/2016

Zapomniałeś jednak o Rosjanach, którym wojna także utrzymuje przemysł zbrojeniowy i przysparza miliardowych zysków kremlowskim bojarom. Metody zaś są od wieków te same, tylko środki się zmieniają.

@awers:
W jednym artykule nie może być o wszystkim...-:)

  awers,  10/12/2016

Ale musisz być bezstronny, czyli obejmować wszystkie strony zbrodni.

@awers:
Imperia z reguły powstawały skutkiem podbojów, a trwały za przyczyną strachu.
O Rosji pisałem w innych artykułach >>> http://eiba.pl/1d oraz >>> http://eiba.pl/4

  Kitek,  14/12/2016

@awers: Ameryka ma około 1500 baz wojskowych, a Rosja tylko 10. To jest bezstronność.

Temat Aleppo dziś jest na topie.

  Kitek,  14/12/2016

Teraz pokojową Nagrodę Nobla powinni dostać Clintonowie. Kissinger już dostał, Obama też. Clintonowie to też żydzi. A w ogóle ta nagroda powinna być przyznawana tylko Amerykanom za szerzenie w świecie demokracji – oczywiście militarnie. Tak jak w Syrii, Libii, Jugosławii, Iraku, Wietnamie, itp.).

@Kitek:
Komitet noblowski jest instytucją skompromitowaną.

Propaganda działa na całego... Nasiliły się memy i artykuły oraz drastyczne zdjęcia... tylko nie z Aleppo. http://natemat.pl/196809,ta-dz(...)z-syrii

@Skalny Kwiat:
Taki wpis znalazłem w necie.
>>> Dokument pod nazwa UNCLASSIFIED U.S. Departament of State Case No. F-2014-20439 Doc No. C05794498 z dnia 11/30/2015 znaleziony w mailach Hilary Clinton ujawnia plan obalenia rządu w Syrii przez USA w celu destabilizacji sytuacji na Bliskim Wschodzie i osłabienia państw – zwłaszcza Iranu – dla wzmocnienia pozycji i bezpieczeństw ...  wyświetl więcej

@Dyl Sowizdrzał: Dyl, ja nie wierzę już żadnym źródłom. Link podrzuciłam, bo akurat mi wpadł w oko. Każda strona przegina i jak sam słusznie zauważyłeś, toniemy po uszy w gównie i za niebawem to szambo pierdyknie. Zastanawiam się, kiedy w naszym zakątku, bo co i rusz gdzieś tąpnie i smród się rozchodzi po mediach.

@Skalny Kwiat:
Nie powinniśmy biernie czekać aż "coś tąpnie" w naszych okolicach.

@Adam Jezierski: A kto czeka biernie? Ja osobiście włączyłam się w Czarny Protest Kobiet. Tyle co mogłam na własnym podwórku. Natomiast globalnie ani ty ani ja nic nie zmienimy. Jednostka może działać tylko lokalnie i przede wszystkim zmieniając swoje życie na takie, jakie chciałaby dla innych także.

@Skalny Kwiat:
W zasadzie masz rację, ale należy uwzględnić to co dawniej nazywano dodatnim sprzężeniem zwrotnym, a obecnie nazywane jest "efektem motyla".

@Adam Jezierski: Efekt motyla zaczyna się od zmiany jednostkowej i oddziaływuje na najbliższych, ich bliskich i bliskich ich bliskich... Zaczynajmy od wyklucia motyla z naszego własnego wewnętrznego kokonu ;)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska