Login lub e-mail Hasło   

Dopłaty do zaniżonych odszkodowań OC AC

Ubezpieczyciel wypłacił ci za niskie odszkodowanie? Nie masz siły na walkę o należne pieniądze, ale chciałbyś je otrzymać?
Wyświetlenia: 350 Zamieszczono 28/12/2016

Ubezpieczalnie nagminnie wypłacają poszkodowanym za niskie świadczenia, licząc na bierną postawę swoich klientów. Płatnik składek OC i AC, który nie otrzymał od zakładu ubezpieczeń stosownej rekompensaty za szkodę, ma prawo czuć się pokrzywdzony, jak również ubiegać się o przysługujące pieniądze w pełnej kwocie. Zamiast walczyć o nie na własną rękę (co nie zawsze gwarantuje powodzenie) albo oddawać sprawę do kancelarii prawnej (co ma liczne wady: długi czas oczekiwania na decyzję sądu, niepewność wygranej, konieczność zapłacenia za usługi kancelarii), warto zdecydować się na uzyskanie dopłaty do odszkodowania.

Na czym polega odkup odszkodowań i ile można otrzymać?

Wypłacaniem dopłat do odszkodowań zajmują się wyspecjalizowane firmy. Rozwiązanie to polega na odkupieniu od poszkodowanego prawa do zaniżonej części odszkodowania i wypłaceniu mu w zamian z góry ustalonej kwoty.


Sprzedając prawa do szkody, poszkodowany praktycznie całkowicie pozbywa się problemu – nie jest uwikłany w proces sądowy ani nie musi załatwiać żadnych więcej formalności, w ciągu kilku dni, potrzebnych na sporządzenie propozycji odkupu, zyskuje natomiast spokój i przysługującą mu rekompensatę. Dla poszkodowanego to szybszy, tańszy, korzystniejszy, a przede wszystkim pewny sposób na natychmiastowe uzyskanie dodatkowych pieniędzy i zakończenie sprawy sukcesem.

Po otrzymaniu środków poszkodowany nie musi już interesować się dalszym przebiegiem procedury, gdyż pełną odpowiedzialność za negocjacje i wynik sporu z zakładem ubezpieczeń przejmuje na siebie firma, która odkupiła prawa do zaniżonej części odszkodowania. W razie przegrania przez nią procesu sądowego, poszkodowany zachowuje dopłatę do szkody i w żadnym wypadku nie musi oddawać uzyskanych pieniędzy – ani tych dodatkowych, ani tych, które już otrzymał od ubezpieczyciela w ramach odszkodowania. Kwoty dopłat do zaniżonego odszkodowania są szacowane indywidualnie, na podstawie analizy sprawy. Poszkodowany otrzymuje dopłatę – w gotówce do ręki lub przelewem na wskazane konto bankowe – tuż po podpisaniu umowy cesji szkody.

Skorzystanie z odkupienia szkody nie ma wpływu na kontynuację polisy OC i AC, wysokość składki ani wartość zniżek do ubezpieczenia.

treść przygotowana przez firmę www.take-care.com.pl

Podobne artykuły


7
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2381
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 74950
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648657
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15340
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21775
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40694
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17594
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13256
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53493
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22915
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18343
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23525
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska