Login lub e-mail Hasło   

Władza i Psychopatia

Psychopaci dążą do obejmowania przywództwa, uważając, że mają predyspozycje do tego, żeby odnieść sukces. w polityce.
Wyświetlenia: 131 Zamieszczono 11/01/2017

.

Psychopaci będą nami rządzić. - Powiem więcej. Psychopaci zawsze rządzili i nie ma na to żadnej rady.

Jest tylko taka sprawa, żeby rządzący psychopaci to nie były jakieś skrajne przypadki kliniczne.

Dlaczego psychopaci rządza?

Ktoś, kto zostaje szefem firmy, albo państwa, musi myśleć i działać w interesie grupy, której jest przywódcą. Działając w interesie grupy jest zmuszony do przechodzenia do porządku nad tym, że komuś dzieje się krzywda. Tak jak w grze w szachy, trzeba poświęcić pionka, a czasem nawet figurę, żeby odnieść sukces potrzebny państwu lub firmie.

Zostając przywódcą przestaje być empatyczny. Zaczyna traktować ludzi przedmiotowo.

.

Traktowanie ludzi przedmiotowo to klasyczny objaw psychopatii.

Nic na to nie można poradzić. - Naukowcy zauważyli to zjawisko również u zwierząt żyjących w stadach. Zwykły lew stając się przywódcą stada, lwem alfa, zmienia błyskawicznie nie tylko swój wygląd, ale także swój „charakter”.

Jeżeli problemy zewnętrzne i wewnętrzne, przed którymi stoi przywódca są niezbyt groźne i grupa, firma, państwo zajmuje się spokojnym budowaniem swojej potęgi, to przywództwo nie musi, a nawet nie powinno być zbyt silne. - Członkowie społeczności mający swobodę własnej inicjatywy mogą wnosić i wnoszą więcej do wspólnego „majątku” niż posłuszni żołnierze.

W sytuacji zagrożenia brutalne traktowanie członków własnej społeczności staje się częstą koniecznością. Szef musi zwalniać pracowników, a wódz wysyłać żołnierzy na śmierć. Nie może wczuwać się w cudze tragedie, bo to skazuje go na klęskę.

Jest pewien wniosek, który wynika z tych „oczywistych oczywistości”. Wniosek, którego często nie zauważamy.

W społeczeństwie jest zawsze pewien procent „naturalnych” psychopatów. Takich, którzy z sami z siebie są antyempatyczni. Psychopaci dążą do obejmowania przywództwa, słusznie uważając, że mają predyspozycje do tego, żeby odnieść sukces np. w polityce. Dlatego wszystkie badania potwierdzają, że wśród polityków mamy nadreprezentację psychopatów.

.

Psychopaci, którzy uzyskali wpływy polityczne dążą do wywołania konfliktu.

Stan zagrożenia jest dla nich szansą wykazania się i awansu.

 

 Adam Jezierski

.

Podobne artykuły


26
komentarze: 30 | wyświetlenia: 36471
14
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1452
11
komentarze: 14 | wyświetlenia: 2652
38
komentarze: 31 | wyświetlenia: 10794
28
komentarze: 65 | wyświetlenia: 5206
24
komentarze: 8 | wyświetlenia: 8562
17
komentarze: 8 | wyświetlenia: 9955
47
komentarze: 39 | wyświetlenia: 43842
40
komentarze: 19 | wyświetlenia: 9765
31
komentarze: 51 | wyświetlenia: 7172
24
komentarze: 13 | wyświetlenia: 2002
8
komentarze: 13 | wyświetlenia: 766
21
komentarze: 7 | wyświetlenia: 16618
 
Autor
Artykuł"Psychopaci dążą do obejmowania przywództwa, słusznie uważając, że mają predyspozycje do tego, żeby odnieść sukces np. w polityce." zidiociała bzdura , słusznie uważając ... słusznie ? Co się stało, że piszesz na temat "kurew" i burdelu zwanego polityką ? są 2 rodzaje wodzów:
1. Jeden stoi na szczycie góry ( dziś, bezpiecznie w bunkrze, lub za biurkiem) i krzyczy do debili zwanych żołnierza ...  wyświetl więcej

@Dyl Sowizdrzał:
"Słusznie uważają" - napisałem. Czy myślisz, że psychopaci nie mają predyspozycji do sukcesów w działalności politycznej?

@Adam Jezierski: Adaś podstawa ... zdefiniuj określenie sukces ! bo jeśli wiążesz słowa psychopata i sukces, to diametralnie możemy się różnić w ocenie. A działalność polityczna od razu z biegu zmień na uprawianie kurewstwa.

a to jest skopiowane "słusznie uważając," choć ogólnie to c nie zmienia sensu bezsensu.

@Dyl Sowizdrzał:
Ktoś kto wygrał wybory miał "sukces" Nieprawdaż?

@Adam Jezierski: sukces, heh banda debili - polityków cynicznych śmieci , ehh nie będę sie uruchamiał na wieczór, bo i tak spać nie mogę. Dla mnie zastosowałeś oksymoron i niech tak zostanie...
historia tradycji innowacyjnych , ciepłe lody, zimne ognie , pożoga sukcesu ...

  Koriolan,  11/01/2017

Piszesz bardzo słusznie Ale od strony psychopatów. To znaczy ja uważam, że cały świat stoi na głowie i wszyscy są psychopatami nie wyłączając mnie. Z tej perspektywy Twój artykuł jest prawdziwy.
Można tylko wyciągnąć wniosek :
Póki świat będzie stał do góry nogami ... nic się nie zmieni. Nie ma wyjścia.
Widać to po kilkutysięcznej historii ludzkości - pisanej. I kilkunastotysięcznej przypuszczalnej.

  .,  11/01/2017

My nie uwolnimy się, od konieczności podniesienia swojej świadomości, do stopnia weryfikowalności wybieranych psychopatów ...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2016 grupa EIOBA. Wrocław, Polska