Login lub e-mail Hasło   

Jak szukać pracy w internecie?

Według statystyk bezrobocie w Polsce spada, jednak bardzo wiele osób nadal poszukuje pracy. Zwłaszcza osoby młode mają trudności ze znalezieniem zatrudnienia.
Wyświetlenia: 281 Zamieszczono 17/01/2017

Poszukiwanie pracy wymaga od nas wiele wysiłku, szczególnie jeśli decydujemy się na konkretną posadę. Najszybciej znajdziemy ją przeglądając strony internetowe. Jednak i tu trzeba uważać na pracodawców, którzy niestety nie zaoferują nam dogodnych warunków zatrudnia.

Każdy człowiek potrzebuje pracy. Musimy mieć pewien cel w życiu i przede wszystkim środki na realizowanie swoich marzeń czy też zaspokajanie codziennych potrzeb. Do tego potrzebna jest posada, która pozwala nam się rozwijać i zarabiać. Jednak najtrudniejszym wyzwaniem jest jej znalezienie.

Internet miejscem poszukiwania posady

Obecnie pracy możemy poszukiwać na wiele sposobów. Najczęściej sięgamy do internetu, który jest ogromną baza ogłoszeń o pracę. To tutaj znajdziemy wiele serwisów ogłoszeniowych, w których na bieżąco są zamieszczane oferty pracy. Są to strony internetowe specjalnie założone do zamieszczania ofert i codziennie możemy na nich znaleźć najnowsze ogłoszenia. Dodatkowo każdy ma możliwość umieszczenia w takim serwisie swojej oferty. Warto napisać w niej jakie mamy wykształcenie, doświadczenie, czym się interesujemy. Czasami poszukując pracowników na dane stanowisko, firmy najpierw rozpatrują oferty skierowane przez kandydatów. Takie ogłoszenia są umieszczane w zakładce „Szukam pracy”. Nigdy nie wiadomo, kiedy ktoś przeczyta naszą ofertę i po prostu zadzwoni umówić się na spotkanie. Kolejnym etapem poszukiwania zatrudnienia jest przeglądanie na bieżąco ofert pracy. Warto codziennie o podobnej porze sprawdzać bazę ogłoszeń. Jeśli nas interesuje konkretne stanowisko, najlepiej jest dodać wyszukiwane frazy do ulubionych i codziennie śledzić, czy nie pojawiły się nowe oferty, w których się one znajdują. Wiele serwisów dzieli także ogłoszenia według kategorii np.: administracja, IT czy hotelarstwo. To w nich znajdują się ogłoszenia z danej branży. Kiedy zaś nie poszukujemy pracy w konkretnej branży, najlepiej przejrzeć codziennie ogłoszenia dodane w ostatnich 24 godzinach.

Wymarzona posada w zasięgu ręki

Kiedy już uda się nam znaleźć ofertę pracy, która nam odpowiada, warto się nad nią chwilę zastanowić. Zwróćmy uwagę na rodzaj zatrudnienia, czy dany pracodawca oferuje umowę o pracę, jaki jest wymiar godzin i stawka, za którą będziemy pracować. Kiedy takie informacje nie są podane, najlepiej o nie dopytać dzwoniąc do pracodawcy. Jednak najczęściej zdradzi nam on szczegóły zatrudnienia dopiero podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Warto również sprawdzić opinie o pracodawcy, które znajdują się w wielu serwisach. Osoby, które miały z nimi do czynienia, komentują profil firmy i w ten sposób dzielą się swoimi doświadczeniami. Opinie o pracodawcy mogą nam pomóc w zadecydowaniu, czy w ogóle chcemy odbyć z nim rozmowę oraz czy tuż po niej zgodzimy się na zatrudnienie. Pomoże to nas ustrzec przed ofertami, z których skorzystać po prostu nie warto, bo dana praca i tak nie przyniesie nam korzyści i lepiej poczekać na lepszą posadę.

Więcej informacji na temat firm oferujących zatrudnienie znajduje się na stronie www.opinie-pracodawca.pl.

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1223
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1025
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1103
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 775
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 749
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1901
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 586
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1045
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 550
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 555
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 898
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska