Login lub e-mail Hasło   

Dlaczego Europa musi upaść ?

Na czym polegają umiejętności polityka ? Orwell ujął to krótko; KAŻDY POLITYK MA JEDNO ZADANIE DO WYPEŁNIENIA; kłamstwo przekształcić w prawdę ! Dlatego; Wolność demokr...
Wyświetlenia: 1.072 Zamieszczono 24/03/2017

Na czym polegają umiejętności polityka ?

Orwell ujął to krótko;

KAŻDY POLITYK MA JEDNO ZADANIE DO WYPEŁNIENIA; kłamstwo przekształcić w prawdę !

Dlatego; Wolność demokraty nie polega na tym, że może powiedzieć wszystko, co myśli, ale na tym, że nie musi myśleć o wszystkim co powiedzieć.

Dożyłam czasów, gdy nasz parlament w demokratyczny sposób ustanawia prawa godzące w egzystencję człowieka, które dzielą nasze społeczeństwo.

Wściekłe protesty na słowa prawdy – są jedyną reakcją, czyli rani jedynie prawda.

A przecież „demokracja” to greckie słowo określające „władzę” ludu. Demos znaczy lud i niektórzy używają tego terminu na określenie ludzi niskiego stanu, czyli plebsu.

Kratos wskazuje na silną władzę i różni się przez to od słowa arche , które opisuje władzę jako „kierującą”, „pierwotną” co znajduje swój wyraz w „monarchii” lub w „hierarchii”.

Demokracja odpowiada na pytanie ; kto powinien rządzić ?

Rządzić ma większość równych pod względem politycznym obywateli, która dokonuje tego osobiście albo poprzez swych wybranych (większością głosów) przedstawicieli. Zatem kieruje się dwoma zasadami ; zasadą większości i zasadą równości politycznej.

Nie można jej mylić z demo - filią. Człowiek bogaty... gardzący parlamentaryzmem , arystokrata lub monarchista z uwagi na stan i pochodzenie może być demo-filem, czyli człowiekiem życzliwym ludowi, ale nie demokratą !

Europa upada dzięki systemowi jakim jest liberalna demokracja. Elementy demokracji i liberalizmu splotły się ze sobą tak bardzo, iż niektórzy przestali je odróżniać i nieustannie mylą je ze sobą. Ich połączenie można traktować jako historyczny przypadek, a całą jego magię tworzy element liberalny, to znaczy wolnościowy.

Czynnik demokratyczny ma charakter egalitarno – totalitarny, lecz niestety amatorski, który nie jest w stanie sobie poradzić z problemami kurczącej się Ziemi. Ludzkość zadaje sobie coraz więcej pytań, na które demokracja nie jest w stanie odpowiedzieć. Najbardziej palącym problemem naszych czasów jest ratowanie wolności, byśmy nie doczekali chwili , gdy liberalną demokrację zastąpi totalna tyrania.

Wyrazu „totalna” już użyto w Sejmie... określiła się nim opozycja! Mamy PIS-PO a w tle KOD.

Czym jest prawdziwy liberalizm?

Nie zajmuje się kwestią … kto powinien sprawować władzę. Istotny jest sposób rządzenia.

Podstawowa zasada brzmi następująco; bez względu na to, kto dzierży ster władzy... pojedynczy obywatel powinien cieszyć się możliwie największą wolnością, która nie zagraża jednak dobru wspólnemu.

Zatem; „Tyle wolności, ile to tylko możliwe, tyle przymusu ile to konieczne.”

Rzeczywistość została skołtuniona i trudno będzie ją wyprostować... o tym w następnych artach..

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1112
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 961
12
komentarze: 283 | wyświetlenia: 661
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1012
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1849
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 698
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 854
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 640
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 549
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 996
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 578
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 508
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Koriolan,  25/03/2017

Nie do końca jestem przekonany, że to liberalizm będzie przyczyną upadku Europy. Owszem, gołym okiem widać, że rządy państw europejskich nie wiedzą jak poradzić sobie z konkretnym zagrożeniem jakim są uchodźcy ale upadek europy, jeśli upadnie, będzie wynikiem bardziej skomplikowanych układów.
Prosto mówiąc w/g mnie Europa upadnie z braku świadomości. Jaśniej mówiąc z braku humanizmu. Dokła ...  wyświetl więcej

  Remter,  25/03/2017

@Koriolan: Przysłowia są uważane za mądrość narodu. Istnieje takie jedno, które zawsze ma swój koniec z góry przesądzony ; "Tam gdzie dwóch się bije ... tam trzeci korzysta" Do czego innego dążą demokraci i do czego innego dążą liberałowie... a więc mariaż zakończy coś nieoczekiwanego ...

  Koriolan,  25/03/2017

@Remter: Hmm ...
Dla mnie nie ma nic nieoczekiwanego. Teraz widać wyraźnie tendencje globalistyczne i lokalistyczne. Po prostu nie wiadomo która zwycięży. Do tej pory duże jednostki były w końcu rozdzierane na mniejsze. To samo dzieje się teraz. Tym niemniej siły pragnące rządzić całym światem są też silne. Więc ....
Nie wiadomo.
.
Lub inaczej ...
Ty twierdzisz, ...  wyświetl więcej

  nse,  25/03/2017

@Remter: Dobre to ;)
"Wolność demokraty nie polega na tym, że może powiedzieć wszystko, co myśli, ale na tym, że nie musi myśleć o wszystkim co powiedzieć."
Serdeczne Pozdrowienia :)

  Remter,  26/03/2017

@Mariusz Kajstura: Pozdrawiam;)

  Remter,  26/03/2017

@Koriolan: Zycie jest nieprzewidywalne ... Pozdrawiam.

  bafomet,  29/03/2017

@Koriolan: Chwała niech będzie Jahwe. Amen.

@bafomet: jak to zwał tak go zwał ...
Żydzi zapomnieli jak na na imię ...
To chyba idiotyzm WSZECHCZASÓW :-)))

  Koriolan,  29/03/2017

@_serpico_: he he ...
Słabo patrzysz ....
.
Teraz rozgrywa się gra o ... ŚWIAT ...
To oznacza rząd światowy, religie światowa.
Unia jest do odstrzału. Co niniejszym oglądasz na małym ekranie :-)))

Poprzednie typy sprawowania władzy rozwiązywały wszystkie problemy? Coś jednak nie bardzo wychodziło tym twoim "fachowcom". Wojny, swary, nędza, brud, ubóstwo to efekt naszych czasów, czy pozostałości po tych nieomylnych. Amatorszczyzna doprowadziła do 70 lat bez wojny w Europie. Znajdź taki okres w jej poprzedniej historii.

  Remter,  29/03/2017

@Hamilton Starszy: "Wolę gdy ludzie popierają mnie ze strachu niż z przekonania. Przekonania są zmienne ... strach zawsze ten sam" - Józef Stalin Ot i masz przyczynę utrzymywania świata od wybuchu wojny nuklearnej... Problem jest odwieczny - kłamstwo, które skołtunia wszystkich ...

  Hamilton,  29/03/2017

@Remter: Stalin niczego nie wymyślił. Dla wielu wiara w bożków to podświadomy strach. Kłamstwo religijne jest takim samym kłamstwem i tak samo skołtunia.

  Remter,  29/03/2017

@Hamilton Starszy: Zgoda ... Człowiek nie potrzebuje władzy nad sobą ... potrzebuje mądrego kierownictwa , które pozwoli mu wyjść ze zwierzęcia ...

  Hamilton,  29/03/2017

@Remter: wolę własne kierownictwo nad sobą. Dziękuję. Będę sobie sterem i okrętem. A kierownictwo rozmodlonych, nawiedzonych, mniej lub bardziej oświeconych zawsze budziło moją szczególną nieufność. Od dziecka.

  Remter,  29/03/2017

@Hamilton Starszy: To jest twój wybór ...

  Hamilton,  29/03/2017

@Remter: co cię tak uwiera w tej Europie. Głodujesz, pracujesz przy kieracie, jesteś bita, znęcają się nad tobą, zabraniają chodzić do kościoła, pierdzieć? Będziesz znów puszczać bąki o rozkradanych bilionach przez masonów? Też ci tego pieprzenia o bilionach nikt nie zabrania. Rosji nie rozkradli, a Rosjanie żyją niezbyt bogato. Podobnie Białoruś, Ukraina, Kazachstany i kilka innych państw. Oni chętnie tu przyjadą, my tam się nie wybierzemy za chlebem. Mamy lepszy. Przynajmniej na razie.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska