Login lub e-mail Hasło   

Rzeczpospolita Polska Patriotyczne przebudzenie narodu!

Redakcja nasza przedstawia bieżące wiadomości oraz ciekawe artykuły na temat polityki, kultury, gospodarki, wiary i religii, historii i przyszłości. Dostarczanie rzetelnych i...
Wyświetlenia: 345 Zamieszczono 25/01/2017

 

 

 
 

 

Redakcja nasza przedstawia bieżące wiadomości oraz ciekawe artykuły na temat polityki, kultury, gospodarki, wiary i religii, historii i przyszłości.

banner-21a

Dostarczanie rzetelnych informacji o współczesnej Polsce oraz świecie i edukowanie w duchu patriotyzmu, poszanowania tradycji i odpowiedzialności za ojczyznę. Jesteśmy istotnym źródłem informacji o Polsce i Kościele oraz świecie. Publikacje nasze wywołują żywe reakcje i dyskusję.

Drukujemy teksty znanych i lubianych autorów polskich i zagranicznych. Informujemy o prezentacji różnych autorów, tak „z pierwszej ręki” jak i przedruki, traktujące o najistotniejszych problemach Polski i Świata. Kluczem doboru treści, nie jest zgodność poglądów autorów publikacji z poglądami naszymi, lecz decyduje imperatyw ważności tematu.

Poglądy prezentowane przez autorów tekstów, nie zawsze podzielamy i zgadzamy się z nimi. Uznając jednak, że wszelka wymiana poglądów i wiedzy, jest pożyteczna dla życia publicznego – prezentujemy nawet kontrowersyjne opinie, pozostawiając naszym czytelnikom pod ich osąd. Serdecznie zapraszamy do naszych stron!

Przekaż dalej wiadomość!

prof. B. Jasmin„Nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą Ojczyznę”. Tak trzeba!

pilsudski1„Jednym z przekleństw naszego życia, jednym z przekleństw naszego budownictwa państwowego jest to, żeśmy się podzielili na kilka rodzajów Polaków, że mówimy jednym polskim językiem, a inaczej nawet słowa polskie rozumiemy, żeśmy wychowali wśród siebie Polaków różnych gatunków, Polaków z trudnością się porozumiewających, Polaków tak przyzwyczajonych do życia według obcych szablonów, według obcych narzuconych sposobów życia i metod postępowania, żeśmy prawie za swoje je uznali, że wyrzec się ich z trudnością możemy. (…) czeka nas pod tym względem wielki wysiłek, na który my wszyscy, nowoczesne pokolenie, zdobyć się musimy, jeżeli chcemy zabezpieczyć następnym pokoleniom łatwe życie, jeżeli chcemy obrócić tak daleko koło historii, aby wielka Rzeczpospolita Polska była największą potęga nie tylko wojenną, lecz także kulturalną na całym wschodzie.” – Józef Piłsudski – Lublin, 11 stycznia 1920 r.Święta miłości kochanej Ojczyzny… – oto najprostsza, a zarazem najbardziej wymagająca definicja patriotyzmu.pilecki

„Kochajcie ojczystą ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę i tradycję własnego Narodu. Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom, którym trzeba służyć całym swoim życiem”
rotmistrzWitold Pilecki

Polska jest narodem ochrzczonym, jest narodem chrześcijańskim, ma poczucie godności, ma łaskę Bożą, ma przed sobą perspektywy dalekosiężne.


Bóg – Honor – Ojczyzna

banner21

Polsko Obudź się czyli ludzie nie bądźcie biernymi obserwatorami rzeczywistości!

Bóg – Honor – Ojczyzna

Dzieła Fryderyka Chopina to “armaty ukryte w kwiatach”. Jego utwory, a zwłaszcza Polonezy i Mazurki traktowane były jak synonim polskości. Chopin był patriotą, na pewno tak myślał: „Polsko Obudź się”…!Bóg – Honor – Ojczyzna

Bóg – Honor – Ojczyzna, co znaczą:

Bóg -Trójca Święta, Trójca Przenajświętsza, podstawowy dogmat i największa z tajemnic wiary przeważającej części wyznań chrześcijańskich, głosząca, że jest jeden Bóg w trzech Osobach, które stanowią: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.

Honor – poczucie godności osobistej, dobre imię; cześć.

Ojczyzna – kraj, w którym się ktoś urodził, którego jest obywatelem lub, z którym jest związany więzią narodową.

Kiedyś te słowa razem czy osobno były używane przez cały czas. Zwroty „na honor, w imię honoru, honorowy” czy „walczyć za ojczyznę, przelewać za nią krew” coś znaczyły a nie były czczym gadaniem. O „Bogu” już nie wspominam, ponieważ to słowo

Polsko Obudź się, czyli ludzie nie bądźcie biernymi obserwatorami rzeczywistości.!
Polsko Obudź się, czyli ludzie nie bądźcie biernymi obserwatorami rzeczywistości.!

jest używane na okrągło nawet przez ludzi nie wierzących –
„O Boże”. Te trzy słowa są ze sobą ściśle związane. Czymże byłby honor bez Boga i na odwrót, a ojczyzna bez ludzi honoru i wierzących.„Jestem człowiekiem, wychowanym na patriotę, ale muszę stwierdzić z przykrością, że w swoim życiu od niewielu ludzi, słyszałem te słowa, o moich rówieśnikach nie wspomnę, gdyż tylko ci, wychowani w duchu patriotyzmu, o tym mówią.” Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego rzeczy tak ważne dla Polaków zaczęły zanikać? Czy jest to komuś na rękę? Czy jest to uwarunkowane odgórnie? Czy Polacynaprawdę mają tak krótką pamięć, że nie pamiętają, jakie było życie kilkanaście lat temu? Nad tymi pytaniami sami musimy pomyśleć i odpowiedzieć sobie na nie.

PS., Ja od siebie dodaję jeszcze jedno pytanie nawiązujące do historii Polski i Polaków; “Czy Polacy muszą mieć nóż na gardle, żeby się opamiętać”.

Geniusza jakim był Fryderyk Chopin, można tylko podziwiać, ale nie można wyeliminować z serca, myśli z polskości…[…]. FryderykChopin nigdy nie przestał uważać się za Polaka, przeciwnie przez całe życie był Polakiem i polskim patriotą.

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1243
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1034
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1115
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 793
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 757
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1910
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 591
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1052
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 554
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 561
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 904
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Bóg -Trójca Święta, Trójca Przenajświętsza, podstawowy dogmat i największa z tajemnic wiary przeważającej części wyznań chrześcijańskich, głosząca, że jest jeden Bóg w trzech Osobach, które stanowią: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.
Lipski - ty masz łeb, że na to wpadłeś. Jak bym miał taki łeb, to bym na nim usiadł i siedział, żeby mu było ciepło. Cóż za odkrywczy umysł.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska