Login lub e-mail Hasło   

Oszczędności wynikające z docieplenia domu izolacją

Rachunki, które przychodzi nam płacić każdego miesiąca, opiewają na coraz wyższe kwoty.
Wyświetlenia: 402 Zamieszczono 26/01/2017

Rosnące opłaty niestety nie idą w zarobkami, które niekiedy wcale nie rosną, a nawet maleją. Dlatego też coraz częściej poszukujemy sposobów na oszczędności w domowym budżecie finansowym.

docieplenia wnętrzNa co dzień nie zdajemy sobie sprawy z faktu, jak wiele jesteśmy w stanie zrobić, zaoszczędzić, prostymi, niekosztownym i nie pochłaniającymi zbyt wiele czasu, metodami. Warto zwrócić na sposób ogrzewania mieszkania, a w szczególności dużych domów. W grę wchodzi przede wszystkim wykonanie dobrej izolacji, dzięki której znacząco zmniejszymy comiesięczne straty cieplne. Co za tym idzie, po wielokroć zmniejszą się rachunki za ogrzewanie, z którymi do tej pory przychodziło nam się mierzyć. Prawidłowo wykonana izolacja cieplna to nie wszystko. Na rynku dostępne są rozmaite materiały stosowane w tym celu.

Może zatem pojawić się wątpliwość, na który z nich postawić. Jednym z najrzadziej stosowanych obecnie materiałów jest styropian. Mimo posiadania dobrych właściwości termoizolacyjnych, nie zapewnia odpowiedniego poziomu izolacji akustycznej. Ponadto płytami styropianowymi trudno dotrzeć do wielu szczelin, zaś w przypadku budynków wiekowych, może zachodzić konieczność wzmocnienia konstrukcji dachu, przed wykonaniem izolacji z zastosowaniem styropianu. Częściej stawia się na wełnę mineralną, które gwarantuje nie tylko szczelne pokrycie i dobre właściwości termoizolacyjne, ale również ochronę przed pożarem. Na uzyskaniu zyskuje kolejno pianka poliuretanowa, której montaż nie zajmuje wiele czasu i jest dość prosty, a także szybki. Ponadto to materiał w 100% wypełniający wszystkie, nawet najdrobniejsze szczeliny, bowiem sposób jego nakładania powoduje, iż dopiero w miejscu docelowym „pęcznieje”, dokładnie izolując wybrane miejsca. Skomplikowany kształt więźby dachowej nie stanowi zatem już żadnego problemu względem wykonania szczelnej izolacji. Oczywiście dobór materiału zależny jest nie tylko od finansów, jakimi dysponujemy, ale również od oczekiwań oraz obiektu, który ma zostać ocieplony. Warto poradzić się fachowców, w doborze odpowiedniego materiału, jak i powierzyć wykonanie wybranej izolacji profesjonalnej ekipie. Dla pewności, iż całość będzie w 100% szczelna, wysokiej jakości i zapewni trwałość na lata użytkowania budynku. Tego typu inwestycja szybko przynosi oszczędności, jeśli pod uwagę wziąć ogrzewanie budynku. Dobrze wykonana izolacja cieplna jest zatem rozwiązaniem wpływającym na ekonomię.

Podobne artykuły


50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64095
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 19853
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 19798
22
komentarze: 4 | wyświetlenia: 34358
21
komentarze: 14 | wyświetlenia: 13249
18
komentarze: 5 | wyświetlenia: 8955
18
komentarze: 11 | wyświetlenia: 9383
18
komentarze: 9 | wyświetlenia: 55425
17
komentarze: 4 | wyświetlenia: 80032
17
komentarze: 10 | wyświetlenia: 10849
16
komentarze: 1 | wyświetlenia: 7417
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 6917
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska