Login lub e-mail Hasło   

Co tam panie w Kaczystanie?

krótki i nieobiektywny przegląd resortów
Wyświetlenia: 2.719 Zamieszczono 03/02/2017


Ministerstwo Zdrowia

Kolejki do lekarzy się nie zmniejszyły, ale za to znacznie poprawił się komfort stania w tych kolejkach. Ostatnio stanąłem na głowie i wyglądało to wszystko jakby było normalne. Można rozwiązać problem? Można, trzeba tylko chcieć. Smog według ministra to problem wydumany i teoretyczny. Polecił rzucić palenie papierosów. Można też rzucić żonę, albo teściową. Niektóre też bywają toksyczne.

Ministerstwo Wojny.

Przez 8 lat rząd PO i PSL nie potrafił ściągnąć wraku. Minister w ciągu jednego dnia przywiózł prezesowi 8 wraków w tym 3 rządowe.  Gołym okiem widać zmiany. Generałowie wymieniani są szybciej niż naboje. Ma być ogłoszony konkurs dla farmaceutów i aptekarzy, którzy jeszcze nie dowodzili w polskiej armii. Jeszcze rok temu armii praktycznie nie było. Dziś amerykańscy żołnierze dezerterują  masowo do Polski. Pokazywali oto w telewizji partyjnej tzn. w TVP.

Telewizja

jest jak jej prezes, a prezes jaki jest, każdy widzi. Niebawem dziennikarstwo telewizyjne w TVP będzie uprawiane  przez wolontariuszy, bo kasa się skończyła. Problem w tym, że bardzo trudno o głodnego wazeliniarza i lizusa. Bez abonamentu  ani rusz. Winny jest Tusk, bo w 2007 powiedział, żeby nie płacić abonamentu. I ciemny lud przestał łożyć na propagandę.  Nadzieja w disco polo. Burak Burski ma nagrać szlagier - video klip "Prezes tańczy dla mnie" w choreografii Pośpieszalskiego  z którym warto rozmawiać. Premiera w "Tylewizji".

Partyjna obraziła się w tym roku na WOśP. Kupiłem świece z Caritasu i dostałem serduszko od orkiestry. Nakleiłem serduszko na świecę. Odkleić się teraz nie da i martwię się, czy rano nie wpadną chłopcy od Blaszaka i Ziobry i nie wyprowadzą mnie w kajdankach za profanację,  demonstrację, prowokację i defraudację.

Do tej pory od 25 lat retingi Polski albo rosły, albo się nie zmieniały, teraz jak nie spadną, szampan leje się strumieniami, a w TVP tłuką głowami z radości o ściany i zjadają mikrofony. Emocje większe niż na meczu Wicher Kaczyce - Komża Łomża.


Dumny jezdem jak paw, bo Warszawa będzie największą stolicą na świecie. Samozwańczy Metropolita warszawski pan Sas ogłosił plan rozbudowy  stolicy o 33 miejscowości. Przebiera nóżkami, bo to jedyna jego szansa by wepchać  się łokciami do ratusza. Podobno jego kolega Blaszak przygotowuje  już rozszerzoną reformę.

Do Warszawy dołączy się też Suwałki, Zamość, Biłgoraj i dwie dzielnice Lublina. Obliczyli, że wtedy Sas wygra. Głosy są już policzone od lasa do sasa,  zatwierdzone i podpisane przez prezydenta.

W rolnictwie

spadła śmiertelność koni w Janowie. Sukces jednak jest. Były 3 ogniska pomoru świń, a jest już 53.

Gospodarka

tu jest najlepiej. PKB spada, ale jego jakość rośnie i jest najwyższa w historii. Jak ta jakość PKB wzrośnie jeszcze o deko to  Polacy zwariują ze szczęścia. Plan Morawieckiego miał być już przyjęty. Nie został, bo podobno rzutnik slajdów się ciągle zacina  i pokazuje od roku w kółko to samo.


Ruszają z kopyta stocznie. Ojciec z Torunia zaciera ręce. Będzie się działo. Kto ma większe doświadczenie w ratowaniu polskich stoczni? Nie widzę. Dodatkowo ojciec z Torunia ma katar.

Polityka zagraniczna

Minister Witold Waszczykowski, który przebywał z wizytą w Nowym Jorku, gdzie zabiegał o poparcie dla kandydatury Polski na stanowisko niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ.  Przez całą noc rozmawiał z ministrem z San Escobar by go wpuścił do środka.  Nad ranem poinformował o tym dziennikarzy. Potem wytrzeźwiał.

Pan Prezydent

może spać spokojnie. Podniósł kwotę wolną od podatku, pomógł frankowiczom, rozdał dzieciom nasze pieniądze i podpisuje  ekspresowo i grzecznie ustawy bez cienia wątpliwości.


Minister sportu

w porozumieniu z ministrem infrastruktury przygotowują niespodziankę na 2018 rok. Stoch będzie skakał w Wiśle i lądował na lotnisku w Pyrzowicach. Podkomisja komisji badania badań złożona z najlepszych fachmanów od wypadków lotniczych ma mieć przerwę  i wydać Stochowi certyfikat na przeloty z VIPami na tej trasie. Zawsze to bezpieczniejsze niż podróże w kolumnach Żandarmerii Wojskowej.

Wreszcie dzięki tytanicznej pracy prokuratora Piotrkowicza przy wsparciu panienki Pawłowiczówny mamy Trybunał Konstytucyjny odpolityczniony.  Wszystkie ustawy będą teraz zgodne z Konstytucją, a nawet jak nie będą, to TK z pomocą profesura Aradkiewicza z łatwością wykażą winę  konstytucji.

Podobne artykuły


12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1387
10
komentarze: 21 | wyświetlenia: 913
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 971
10
komentarze: 69 | wyświetlenia: 1107
10
komentarze: 154 | wyświetlenia: 664
9
komentarze: 617 | wyświetlenia: 618
9
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1338
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 928
9
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1471
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 438
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1439
7
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1110
7
komentarze: 0 | wyświetlenia: 141
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 576
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 493
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Stochowi wyślij ten artykuł... Może mieć inne zdanie niż minister sportu ;)

  Hamilton,  03/02/2017

@Skalny Kwiat: publicznie bardzo przepraszam Pana Kamila Stocha i jego rodzinę, że umieściłem go takim towarzystwie.

@Hamilton Starszy: Hehe, dobrze, dobrze, kajaj się kajaj...

  Hamilton,  03/02/2017

@Skalny Kwiat: prezydenci i premierzy grzeją swe nadwątlone wizerunki u jego boku, to i ja mogę.

@Hamilton Starszy: A ty masz nadwątlony wizerunek? Co, Lajla też twoje arty hurtowo odrzuca jak moje???

  Hamilton,  03/02/2017

@Skalny Kwiat: religijna i mściwa jak jej biblijny wzór. Oczekuję na potop. Dobrze, że umiem pływać.

"profanacja, demonstracja, prowokacja i defraudacja." Dodałbym jeszcze: kolektywizacja, pajdokracja (patrz: cieplutki Misiek), stygmatyzacja, uniformizacja (myślenia - a la Nowogrodzka). Co jeszcze? Pewnie musimy przez tę nędzę przejść, aby nabrać nieco rozumku...

Poza tym - jesteś w wybornej formie, Hamiltonie... :)

Dobrze, że nad naszym krajem czuwa kochany wódz. Polska bez niego to jak drużyna pierścienia bez pierścienia.

Podaj więcej szczegółów na temat klubu Komża Łomża.
Trener, zawodnicy, transfery, sponsorzy ....

  Olawek  (www),  06/02/2017

niestety mało obiektywny........

@Olawek: Z niecierpliwością czekam na twój zindywidualizowany i pernamentnie zobiektywizowany obraz rzeczywistości.

Zgłaszam to do prokuratury :D

  Hamilton,  09/02/2017

@czesiekrozbujnik: już zgłosiłem i siedzę. Na razie 25 lat, a potem chyba dożywocie..

@czesiekrozbujnik: ormowcy i donosiciele znów będą potrzebni. Przeżyłem prl przeżyję i pis. Lizusy od Macierewicza już dawno sylabilizują te teksty.

  natkawe4  (www),  21/04/2017

Jeszcze tylko 2 lata, może naród zmądrzał albo raczej przekonał się, że pisowska propaganda, nepotyzm, znieczulica i zacofanie nie służy Polsce.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska