Login lub e-mail Hasło   

Darwinowska teoria ewolucji do lamusa

Z okazji 208-lecia urodzin i 158-lecia ogłoszenia teorii ewolucji, znowu wiele się mówi o jej autorze i przypomina jak została ona przyjęta przez jemu współczesnych.
Wyświetlenia: 2.015 Zamieszczono 06/02/2017


Teorię ewolucji współcześni Darwinowi przyjęli z niechęcią (kler), niedowierzaniem (świat nauki). Jednak już po kilkudziesięciu latach jej autora zestawiano z trzema największymi uczonymi: Kopernikiem, Newtonem, Einsteinem, których dzieła wywołały naukową rewolucję, doprowadzając do przełomu w nauce i wiedzy o otaczającym nas świecie.

 

Darwinowska teoria ewolucji, chociaż w formie znacznie zmienionej w porównaniu do pierwowzoru, stała się podstawą współczesnej biologii. Pogodził się z nią acz niechętnie nawet Kościół. W zgodzie z teorią ewolucji, naukowcy starali się zbudować drzewo ewolucyjne człowieka, począwszy od szympansa (7 mln lat temu), poprzez australopiteka, Homo habilisa, Homo erectusa, człowieka neandertalskiego, na Homo sapiens skończywszy.

 

Okazało się, że przedstawiciele niektórych z w/w gatunków żyli jednocześnie na tych samych terenach np. australopitek i Homo habilis, jednak do dzisiaj nie znaleziono form pośrednich, aby utworzyć pełne drzewo ewolucyjne, gdyż większość gałęzi kończy się ślepo (gałąź rozwojowa, na której można było umieścić np.: australopiteka czy neandertalczyka wygasała na ich gatunku).

 

Uczeni wysuwali hipotezę, że człowiek współczesny pochodzi w prostej linii od pitekantropa (wschodniego odpowiednika australopiteka) poprzez neandertalczyka. Jednak okazało się, że neandertalczycy na terenie Europy wyginęli, prawdopodobnie wyparci przez Homo sapiens i nie ma żadnych dowodów, na istnienie jakichś form przejściowych między tymi gatunkami.

 

Sam Darwin przewidział, że zapis kopalny powinien wykazywać umiarkowanie gładkie „continuum par” przodek-potomek oraz dostateczną liczbę form pośrednich pomiędzy większymi grupami. Od czasów Darwina nastąpił kolosalny rozwój wiedzy paleontologicznej. Patrząc na paleontologiczny zapis możemy stwierdzić, że wszystkie obecnie znane typy (gatunki) wyewoluowały około 525 milionów lat temu.

 

I pomimo że przez pół miliarda lat trwał dalszy rozwój (kładów powstałych w kambrze), żaden nowy plan budowy ciała od tego czasu się nie pojawił. Z badań nad materiałem geologicznym wynika prawda wręcz przeciwna twierdzeniu ewolucji Darwina, gdyż wśród skamieniałości nigdy nie natrafiono na formę, która mogłaby być uznana za przejściową.

 

Można zaobserwować tylko nagłe i nieregularne pojawianie się i zanikanie różnych gatunków. Tak nobilitowana teoria ewolucji Darwina nie znalazła potwierdzenia we współczesnych badaniach, gdyż nie ma żadnych dowodów, że jeden gatunek przekształcił się w drugi, dając kreacjonistom dowód na potwierdzenie ich teorii o stworzeniu świata przez Boga.

Podobne artykuły


43
komentarze: 35 | wyświetlenia: 88999
27
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2782
14
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3408
13
komentarze: 28 | wyświetlenia: 2550
11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 728
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 659
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 461
7
komentarze: 81 | wyświetlenia: 761
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 918
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1270
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  06/02/2017

Szympansy z eioba posługujące się językiem polskim, awangarda postępackiego lewactwa tego arta nie darują!

  Hamilton,  06/02/2017

@swistak: skąd u ciebie tak niska samoocena. Oglądałeś się w lustrze, czy cię znów nie wpuścili do Media Markt?

  Koriolan,  06/02/2017

To co piszesz może być też potwierdzeniem innej teorii. O tym, że ludzi stworzyli "obcy". Wtedy ich manipulacje genetyczne nie będą miały pośredników. Jest taka teoria, że obcy przylecieli, pogrzebali nam w genach. Ale, że byliśmy za głupi to odlecieli a eksperymenty wypuścili do lasu.
.
Zresztą niezbyt dobrze pamiętam ale w biblii jest takie zdanie, że Adam i Ewa zamieszkali między ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  06/02/2017

" nie ma żadnych dowodów, że jeden gatunek przekształcił się w drugi, dając kreacjonistom dowód na potwierdzenie ich teorii o stworzeniu świata przez Boga." Brak dowodu jest dowodem na potwierdzenie kreacjonizmu? Mądrość blondynki.. Tak samo jak stwierdzenie, że skoro każdy człowiek jest ssakiem, to każdy ssak jest człowiekiem.
To, że nie złapałeś ryby nie jest dowodem, że w jeziorze nie ma ryb.

W chwili obecnej nie tylko DNA zaprzecza Darwinowi jego śmiałej teorii,
ale coraz odważniej naukowcy mówią o The Inteligent Design.
Krótko mówiąc, komórki same z siebie nie mogą przechodzić ewolucji.
Więc jednak był ktoś, kto to wszystko stworzył?

  Hamilton,  14/02/2017

@Zdzisław Sadowski: Nie wiedziałem, że aby mówić o The Inteligent Design trzeba mieć odwagę. Odwagę, to trzeba było mieć, aby mówić o Koperniku, Galileuszu i wielu innych. Na szczęście macki debili z KK zostały odrąbane.

@Dyl Sowizdrzał: "zastosuj wodę poswięconą"
......
86 proc. wody święconej zawiera bakterie kałowe
Niewidza jest powodem otumanienia religijnego. Czytaj !
https://chnnews.pl/europa/item(...)we.html

"dając kreacjonistom dowód na potwierdzenie ich teorii o stworzeniu świata przez Boga"
A boga "stworzyla" nieboga zaplodniona przez kogos z jajami !

  Hamilton,  14/02/2017

@zakrawarski: "Jeśli nie ma dowodu, to jest bardzo poważna przesłanka, że taki dowód może istnieć" - genialny dowódca TVP Jacek Kurski.

@Hamilton Starszy: Gdyby to co dzieje sie obecnie w Polsce nie bylo realnym faktem
nie bylbym w stanie uwierzyc, ze mozna zebrac tylu idiotow w tym samym miejscu na raz,
jak teraz zebral "najwiekszy" z nich w tej gromadzie.
Jest w Polsce az takie zageszczenie pomylencow ?

  Hamilton,  14/02/2017

@zakrawarski: myślisz, że oni są idiotami? To szczwane lisy i padlinożercy. Nóżkami przebierają do stołków i im to wychodzi. Gdzie by byli w normalnym świecie. Wazeliniarski uśmiech i bieganie po kościołach niewiele kosztuje, a można zyskać dobry stołek w ministerstwie, albo w spółce.

  Hamilton,  15/02/2017

"Z okazji 208-lecia urodzin i 158-lecia ogłoszenia teorii ewolucji, znowu wiele się mówi o jej autorze" No takie okrągłe rocznice skłaniają do takich " intelektualnych" wyn(at)urzeń.

Ten artykuł uzyskał 16152 odsłony w wiadomościach24.pl i 646 odsłon w interia360.pl. Razem 16798 odsłon!.

  liwa,  26/02/2017

@Zdzisław Sadowski: wow!!!!

Masz no pan panie Zdzichu 6 głos, coby przeszedł do popularnych...:-)

  Hamilton,  25/04/2018

@liwa: a to cwaniaczek.

  liwa,  25/04/2018

@Hamilton: tak jest z większością "jego" tekstów, "ałtor"... :))))

  Hamilton,  25/04/2018

@liwa: A kreuje się na biskupa eioby walczącego o moralność, czystość i bóg wie co tam jeszcze.

  liwa,  25/04/2018

@Hamilton: każdy głupi potrafi tak prostą czynność wykonać: kopiuj-wklej, a potem twierdzić, że to jego tekst, ale to już trzeba mieć wyższy stopień dziennikarstwa... śmieszne to jest a jednocześnie żałosne...

  Hamilton,  25/04/2018

@liwa: w każdej redakcji dziennikarz wylatuje za plagiat na zbity pysk.

  liwa,  25/04/2018

@Hamilton: w tym przypadku to "beton" intelektualny, nic nie pomoże... trzeba mieć ten pysk, a on ma tylko plastikową maskę...

Widzę, że kolejny portal: Gervyaty.by, przedrukowuje moje artykuły, w tym wypadku mój artykuł: "Darwinowska teoria ewolucji do lamusa", oczywiście bez podania nazwiska autora (plagiat). Zbigniew Kostka w swoim wywiadzie ze mną pisał, że moje artykuły: "są przedrukowywane na wielu innych portalach i stronach internetowych, takich jak: Naszemiasto.pl (Szczecin, Toruń, Warszawa), gazeta.polska.pl, dz ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  27/04/2018

@Zdzisław Sadowski: Zapomniałeś o BBC, Agence France Presse, Deutsche Presse-Agentur, Reuters, Interfax, Interfax i inne. Dobrze wiemy, że zżynali z ciebie Mickiewicz, Słowacki, Tołstoj, Sienkiewicz, Wyspiański, Tuwim, Gogol i Reymont. A Szymborska ukradła ci erotyki i Nobla.

  Hamilton,  27/04/2018

@Zdzisław Sadowski: przejdziesz do historii dziennikarstwa jako pierwszy, który kopiował i nie wiedział, że kopiuje. Myślałeś, że piszesz samodzielnie. I potrzebowałeś 28 dni by to zauważyć. Co za inteligencja i lotność umysłu. Pękam z zazdrości.

@Zdzisław Sadowski: "część z nich to perełki, które weszły na stałe do kanonu sztuki dziennikarskiej". I żaden z tych "klejnotów" nie przekroczył 3 tys. wyświetleń na eioba. I po co się tyle natrudziłeś. Takie "perełki" wychodzą nawet dzieciom jak bezmyślnie dłubią w nosie.

@Zdzisław Sadowski: jestem przekonany, że Zbigniew Kostka całym swym autorytetem jest gotów zaświadczyć pod przysięgą, że to Zdzisek Sadowski napisał Iliadę, Odyseję i Hamleta.

@Dyl Sowizdrzał: jaki ten świat jest popieprzony. W jednym komentarzu zwykłego chama jest więcej treści, wiedzy i humoru niż w 100 perełkach pewnego bezkonkurencyjnego dziennikarza, które weszły gdzieś na stałe do jakiegoś kanonu sztuki dziennikarskiej. Nie znaczy to, że cię popieram. Vade et amplius iam noli peccare.

@Zdzisław Sadowski: szukam tych twoich "perełek" i znalazłem 2 w artykułach tygodnia, ani jednego w artykułach miesiąca, ani jednego w top 100. Nie chowaj ich - pokaż. Na 123 tych twoich "perełek" 111 nie przekroczyło 10 pkt. Pokaż w końcu te, które weszły na stałe do tego kanonu sztuki dziennikarskiej. Chyba poszły do dupy na plotki.

@Hamilton: Moje perełki są wśród tych artykułów, które w eioba.pl nie weszły do "popularnych" (nie poznaliście się na sztuce). I chociaż nie weszły do "popularnych", to uzyskały: 2 artykuły powyżej 1700 odsłon, 1 art. powyżej 1250 odsłon, 4 art. powyżej 1100 odsłon, 2 art. powyżej 1000 odsłon, 1 art. powyżej 900 odsłon, 3 art. powyżej 800 odsłon, 4 art. powyżej 750 odsłon, 3 art. powyżej 700 odsło ...  wyświetl więcej

@Zdzisław Sadowski: Czytelnicy nie mogą zasnąć bez twoich artykułów. Ja też to mam. Jak mam kłopoty ze snem zaglądam w twoje perełki i chrapię po 15 sekundach.
Najnowszy ranking 11:26 2018-04-28
Kostka - średnia 711
blyskotka - 705
zgred - 688
JuliuszI I - 681
Sadowski - 679
kobranoc - 499
Sadowski zaszczytnie V miejsce. Gratulacje. Nie przej ...  wyświetl więcej

@Zdzisław Sadowski: pojawiła się plotka, że pani Juliusz II z kiędzem proboszczem i całą parafią ma ruszyć z pielgrzymką na eioba.pl z akcją "Cała Polska czyta Zdziska". Pan Kostka przygotowuje liczydła do liczenia odśłóń, a zgred załatwia toi toi i kwestuje na papier toaletowy. Pan prezydent też ma być z małżonką, bo on się ciągle uczy.

@Dyl Sowizdrzał: tu nie chodzi o pana J.D . Chodzi o to byś pojechał na kanał na przegląd hamulca. Piętnuj wady, nie osoby. Jak powiesz idiocie że jest idiotą to on i tak tego nie zrozumie, no bo jest idiotą. To jak z moim psem (chodź uważam go za bardzo mądrego w obrębie jego gatunku), ale czy powiem mu piesku czy ośle tak samo reaguje i merda ogonem.

@Dyl Sowizdrzał: czym innym jednak jest ostra negacja poglądów, a czym innym zwroty typu "idioto", "debilu", "śmierdzielu", itp, itd. Też mam niewyparzoną czasem mordę, ale staram się jednak tego unikać. Z prostego powodu. Nie można zwalczać chamstwa chamstwem, głupoty głupotą, kiły kiłą, bezprawia bezprawiem. Jeśli dasz policji nieograniczone prawa do walki z mafią nawet w dobrej wierze, to będzi ...  wyświetl więcej

@Dyl Sowizdrzał: dzieci nie biję, bo nie wiem czy czasem nie moje. I jedź na ten kanał, niech ci te śrubki hamulca trochę przykręcą i udrożnią kanał satyra i kabaret.

@Dyl Sowizdrzał: i tak słabo. Von ma 6 głosów to sobie używa. Pewnie jeszcze drugie tyle zielonych ludzików. On chyba nawet te dwie malutkie perełki ze swoich kalesonów przerzucił na eioba w imię walki o odśłóny. Ale ma chłopina przynajmniej sukcesy.
Kostka - średnia 711 , blyskotka - 705, zgred - 688 , JuliuszI I - 681 ,Sadowski - 679 , kobranoc - 499 Jak ja mu zazdroszczę. Też bym chciał. A minusuje Zdziś- blyskotka.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska