Login lub e-mail Hasło   

Na deptaku w Ciechocinku. W sanatorium już nie poszalejesz cz II

Chcesz cudzego chować synka, Przyjeżdżaj do Ciechocinka, Tam na ciebie czeka wdowa, Na wiele ustępstw gotowa, Nieskromne marzenia, skromna minka
Wyświetlenia: 2.208 Zamieszczono 10/02/2017

Do Ciechocinka przyjeżdżają m.in. kierując się sentymentem kuracjusze, którzy dobrze się tu czuli, bawili 20-30 lat temu. Zapominają, że sami też postarzeli się o 20-30 lat, podobnie jak postarzał się główny fordanser Ciechocinka, czatujący na swoje ofiary w Stodole (miejscowy, który jeszcze 7 lat temu wywijał niczym mistrz tańca na parkiecie). Postarzał się także wnoszący do Stodoły odmienność pan w peruce ubrany ni to w mundur, ni to w kubrak, który tańczył na paluszkach niczym baletnica i w tańcu to on raczej był kobietą.

Jednak łowy nie odbywają się "na deptaku". Chodzący bez kul kuracjusz, zaraz po zakwaterowaniu, biegnie na fajf lub wieczorek taneczny do "Stodoły" (Restauracja Bristol), gdzie odbywa się "parowanie" tzn. szukanie stałej partnerki lub partnera do pląsów, spacerów i nie tylko. Ponieważ panie stanowią 60 - 80 proc. kuracjuszy w lepszej sytuacji są panowie, ale i tak narzekają na słaby wybór pań. Mężczyźni szukają młodszych kobiet, a starsze panie nie mają szans na sanatoryjne zauroczenie. Ale jakoś nawet w tym wieku "wszyscy" chcą się bawić i znaleźć partnera chociaż na spacery. Gdy już znajdą tego partnera przenoszą się do bardziej eleganckich lokali (Restauracja Targon, Europa), lub intymnych kawiarni (Romantyczna, Urocza, Kominkowa).

Kiedyś tylko na początku turnusu, lub w weekendy, można było znaleźć (zdobyć) partnerkę lub partnera, więc ten wyścig do najatrakcyjniejszych pań, nieatrakcyjne kobiety nazywały "wyścigiem szczurów", teraz wymiana kuracjuszy trwa prawie na okrągło więc nie można przepuścić żadnego dnia (ani godziny), bo w każdej chwili może się trafić atrakcyjne "świeże mięso" jak mówią mężczyźni. Młodsi/sze kuracjusze/ki to przeważnie chorzy/e wysyłani/e do sanatorium przez ZUS, w większości po jakiś urazach i na szczęście to oni nadają ton na fajfach i wieczorkach tanecznych.

Powstałe w sanatorium pary łatwo rozpoznać, bo spacerując trzymają się za rączki (ręce), w przeciwieństwie do par małżeńskich, które spacerują trzymając się pod rękę. Ponieważ pań jest dwa razy tyle co mężczyzn, Stodoła ma cały czas wzięcie, bo panie szukające towarzystwa (partnera), chodzą tam do skutku (dokonuje się tu zresztą ciągła selekcja i wymiana partnerów). A przy okazji miło jest zaobserwować, że zapoznana przez młodzież sztuka podrywania wśród kuracjuszy kwitnie.

Muszę jeszcze wspomnieć o pokojach w sanatorium. Wydawałoby się, że jedynki powinny mieć największe wzięcie (możliwość zaproszenia partnera do pokoju), ale większość samotnych kuracjuszy woli pokoje wieloosobowe, bo tańsze, zawsze ma się towarzystwo, chociażby na wyjścia na fajfy, wieczorki czy spacery. Jedynkowiczom trudno wprosić się do towarzystwa, chyba że stolikowego ze stołówki i jeżeli nie znajdą szybko partnera, mogą się nieźle wynudzić. Czy sanatoryjne zauroczenie, to coś groźnego w skutkach, czy po prostu uczucie niezbędne dla zdrowia psychicznego i fizycznego?

Sanatoria, szczególnie gdy pojechaliśmy sami, pozwalają nam na złapanie drugiego oddechu, przystanięcie, rozejrzenie się wokół, czy nawet zrobienie rachunku sumienia z naszego dotychczasowego życia, ale przede wszystkim wyzwalają schowane głęboko w nas uczucia i możemy wreszcie wrzucić na luz. Nieraz możemy wreszcie krytycznie przejrzeć się sobie w lustrze, a nawet wystawić nasze wdzięki do oceny przez płeć przeciwną, sprawdzając nasze powodzenie na wieczorkach tanecznych.

Jeżeli nie mamy wzięcia, możemy popaść w kompleksy, prowadzące np. do nadużywania alkoholu. W przeciwnym wypadku,    gdy okazuje się, że jeszcze jesteśmy atrakcyjnym partnerem, partnerką popadamy w euforię. Jeżeli zaprasza mnie facet, wysyła sygnały pani o wiele atrakcyjniejsza/szy niż nasz mąż/żona, to nasze ego rośnie, a stąd już tylko mały krok do sanatoryjnego zauroczenia. A ponieważ w tym wieku, nie grozi nam już raczej niechciana ciąża, więc możemy sobie na wiele pozwolić.

Dlatego Ciechocinek dzisiaj, to jakby gigantyczny dom starców, który funkcjonuje po to, aby leczyć, lub raczej podleczać starcze dolegliwości. Już samo to, że dyrekcja uzdrowiska traktuje swoich kuracjuszy, jak zdziecinniałych starców, świadczy za siebie. Dyrekcja nie przedłuża nawet w sobotę (a więc przed niedzielą bez zabiegów) wieczornej godziny stawienia się w domu sanatoryjnym do godz. 24, czy chociażby 23, więc większość kuracjuszy mówi sobie po kolacji (ok. godz. 18:00) dobranoc.

 

Podobne artykuły


11
komentarze: 20 | wyświetlenia: 972
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 2218
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 1454
10
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1227
9
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1407
7
komentarze: 160 | wyświetlenia: 454
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 634
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1146
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1414
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1105
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 816
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1318
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 661
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1385
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1237
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  seta1212,  13/02/2017

C

Ten artykuł uzyskał 10202 odsłony w wiadomościach24.pl

  liwa,  12/03/2017

@Zdzisław Sadowski: hahaaa haaaahahaha aaahahahaahhhaaaahaa hahahhaaaaahahah..

I zostawił chyba piękne wspomnienia!

  Hamilton,  27/03/2018

@Z. Kostka: uważaj abyś nie wpadł w poślizg w swej egzaltowanej ekscytacji i entuzjastycznej fascynacji. Zostaniesz kuracjuszem z kulami bez prawa wstępu na "łowy". Ominą cię "wyścigi szczurów" i nocne deptanie emerytek.

Czekam na skierowanie!

@zgred: A dostaniesz do Dąbek!

@Zdzisław Sadowski: nie wiem czy wiesz, ale ten artykuł uzyskał 10202 odsłony w wiadomościach24.pl

@Zdzisław Sadowski: Najnowszy sondaż :
Kostka - 685
Sadowski - 660
nie jest źle. Sadowski zajmuje zaszczytne drugie miejsce, a Kostka jest przedostatni.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska