Login lub e-mail Hasło   

Odzież taktyczna dla służb mundurowych

Dowiedz się, czym jest odzież taktyczna i dlaczego szczególnie cenią ją pracownicy służb mundurowych.
Wyświetlenia: 337 Zamieszczono 17/02/2017

Dobra jakościowo i komfortowa odzież to kwestia niezwykle ważna w pracy policjanta czy wojskowego. Ciężko wyobrazić sobie wykonywanie tak odpowiedzialnych funkcji w obcierających i niewygodnych ubraniach. Zwykła odzież uszyta z bawełny czy poliestru nie dość, że często jest niewytrzymała, to jeszcze w trakcie wysiłku robi się mokra i ciężka od potu. Tymczasem policjant czy wojskowy to nie sportowcy – po wysiłku nie mogą się wykąpać, gdyż nadal pełnią służbę. Dlatego doskonałym rozwiązaniem na ich problemy jest termoaktywna odzież taktyczna.

Czym jest odzież termoaktywna?

Odzież taktyczna o właściwościach termoaktywnych musi spełniać jedną kluczową dla tego typu ubrań funkcję – musi zbierać pot z powierzchni ciała i odprowadzać go na zewnątrz. Dzięki temu skóra pozostanie sucha, a praca będzie komfortowa przez cały dzień. Drugą ważną funkcją jest termoregulacja. Praca w terenie, często w skrajnych warunkach pogodowych, może być naprawdę uciążliwa, szczególnie zimą, a niestety pracownicy służb mundurowych muszą zachować aktywność przez cały dzień. Termoaktywna odzież taktyczna pomaga również zatrzymać ciepło ciała w zimowe dni i ochłodzić organizm w latem.

Dlaczego „taktyczna”?

Odzież taktyczna przeznaczona dla służb mundurowych ma kolor militarnej zieleni pozwalający na maskowanie się w terenie. Ta praktyczna funkcja szczególnie przypada do gustu wojskowym, gdyż odzież taktyczna właściwie nie wyróżnia się pod względem estetyki od ich codziennego munduru służbowego. W dodatku ten kolor natychmiast przywodzi skojarzenie z wojskiem, dlatego chętnie wykorzystują go również osoby spoza branży, w celach psychologicznych – na przykład uczestnicy survivalów chcący nadać przygodnie wiarygodności.

Odzież taktyczna sprawdza się w każdych warunkach i może służyć nie tylko amatorom, ale również, a raczej przede wszystkim, profesjonalistom. Stanowi spore udogodnienie dla pracowników służb mundurowych, którzy nie mogą pochwalić się komfortowymi warunkami pracy.

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 62126
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31809
54
komentarze: 58 | wyświetlenia: 33289
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64453
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65786
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29821
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23949
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 29277
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 24501
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26817
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 13094
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska