Login lub e-mail Hasło   

Bajki i baśnie do nauki języka angielskiego

Czy wykorzystujecie bajki i baśnie do nauczania języka obcego? Wielu nauczycieli korzysta z książek, klasycznych baśni i bajek na lekcjach. Mnie też to się zdarzało.
Wyświetlenia: 691 Zamieszczono 18/02/2017
div>

Klasyczne baśnie na angielskim?

 W przypadku korzystania z książek, zawsze się pojawia problem ich zdobycia w Polsce we w miarę przystępnej cenie. Znalezienie video z anglojęzyczną bajką, w której słownictwo byłoby w miarę proste i zrozumiałe, też graniczyło z cudem i pochłaniało mnóstwo czasu. Te kilka pozycji, które jakimś sposobem udało mi się znaleźć, bardzo szybko nudziło się moim uczniom.
Na YouTube możecie znaleźć mnóstwo bajek w wersji anglojęzycznej. Możecie oczywiście zanudzać uczniów, oglądając po raz kolejny Królową Śniegu, albo ... Sięgnijcie po Fractured Fairy Tales -  do stworzenia video zostały użyte klasyczne i znane przez wszystkich baśnie. Bajka zaczyna się normalnie, jednak w pewnym momencie tok fabuły zmienia się całkowicie. Zazwyczaj wprowadzone są do bajki nowoczesne elementy, np. 3 misie nie jedzą owsianki, tylko pizzę. Filmiki są bardzo zabawne i uczniowie świetnie się bawią na zajęciach z ich wykorzystaniem. Dużo bardziej wolą tego typu bajki, niż klasyczne wersje baśni.
 

Skąd wziąć Fractured Fairy Tales - bajki ze zmienioną, zabawną fabułą do wykorzystania na języku angielskim?

 
 Na YouTube możecie znaleźć wiele zmodyfikowanych, zabawnych bajek do wykorzystania na lekcjach angielskiego, jednak nie wszystkie przeróbki dostosowane są do uczniów. Część z nich nie jest dopasowana do wieku wczesnoszkolnego (w którym bajki są dla dzieci najbardziej atrakcyjne), wykorzystane słownictwo jest zbyt trudne lub fabuła jest nieodpowiednia.
Szczególnie godnymi polecenia bajkami są Fixed Fairy Tales oraz bajki Mrs. Booksy. Bajki na tych kanałach nie zawierają treści nieodpowiednich dla dzieci. Są zabawne, i zbudowane na dość prostym słownictwie - idealne na lekcję angielskiego.
 

Jak wykorzystać bajki do nauczania języka obcego?

Długo zastanawiałam się, jak najbardziej efektywnie wykorzystać video na zajęciach. Nie chciałam, aby uczniowie po prostu obejrzeli bajkę po angielsku i opowiedzieli, co się wydarzyło. Efektem tych rozmyślań są karty pracy Fractured Fairy Tales. Część kart jest uniwersalna - można je wykorzystać do każdej historii. Pozostałe stworzone są specjalnie do konkretnej bajki. Dzięki wykorzystaniu kart pracy, które zaprojektowane są specjalnie do poszczególnych bajek, dzieci szybciej zapamiętują słownictwo, które się w nich pojawiło. Utrwalają zdobytą wiedzę w sposób dla nich przyjazny i interesujący. Darmowe i gotowe do wydruku karty znajdziesz na blogu http://funtastyczny.blogspot.com/

Podobne artykuły


17
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2202
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 905
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1564
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 974
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 477
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1327
10
komentarze: 107 | wyświetlenia: 1038
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 1023
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 738
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 736
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 673
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 304
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 614
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1009
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 554
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Ciekawy blog :) Skorzystam :) Napisałam dwie książki poetyckie w języku angielskim jako suplement "diety anglistów".Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska