Login lub e-mail Hasło   

Mężczyźni po pięćdziesiątce, nie dbają o siebie?

Tak to już jest w naturze, że po pięćdziesiątce kobietom rosną wąsy, mężczyznom zaczynają rosnąć włosy w nosie i uszach, ich brwi i wąsy stają się krzaczaste
Wyświetlenia: 2.008 Zamieszczono 26/02/2017

W kolejce do zastrzyków na kończyny i barki u ortopedy, zdesperowana sześćdziesięciolatka, powiedziała, że w tym wieku człowiek nadaje się już tylko na złom. Zapytałem, czy na kolorowy, czy stalowy? Odpowiedziała, że oczywiście na kolorowy. To prawda, kobiety po pięćdziesiątce (i nie tylko), dbają o siebie i poświęcają na swoją kosmetykę i urodę godziny, regularnie chodzą do lekarzy, jeżdżą do sanatorium.

Tak to już jest w naturze, że po pięćdziesiątce kobietom rosną wąsy, mężczyznom zaczynają rosnąć włosy w nosie i uszach, ich brwi i wąsy stają się krzaczaste. Zauważyłem, że większość mężczyzn nic z tym nie robi, nabierając wyglądu dzikiego człowieka (człowieka pierwotnego). Jeżeli do tego dodamy twarz z kilkudniowym, czy nawet jednodniowym zarostem przeplatanym siwizną, to nie wiem, jak mężczyźni mogą znieść swoje odbicie w lustrze.

Mam wykształcenie techniczne, jednak z natury jestem humanistą i estetą. Dlatego nawet po pięćdziesiątce nie dopuściłbym, aby moje wąsy i brwi były nieuregulowane, aby z nosa czy uszu wystawały mi włosy. Nie wiem czy partnerki (żony) w tym wieku, nie zwracają już uwagi na wygląd swoich partnerów (mężów), że na co dzień widać tylu mężczyzn zaniedbanych pod względem kosmetyki i urody. A przecież to może nic nie kosztować, tylko trochę czasu poświęco- nego sobie w zaciszu domowych pieleszy. Wystarczyłoby raz na tydzień zadbać o kosmetykę swojej twarzy, usunąć pęsetą włosy z miejsc, gdzie ich być nie powinno (nawet z pomocą partnerki), uregulować wąsy czy brwi. Chociaż nie wiem, czy kobiety przyjęłyby pomoc mężczyzn przy goleniu nóg, czy mężczyźni nie mieli by skurczu narządów intymnych, na taki widok.

Jeżeli chodzi o zarost, jednodniowy czy dwudniowy, jeżeli wygląda to jeszcze seksownie na młodym mężczyźnie z młodzieńczą cerą, na mężczyźnie po pięćdziesiątce, gdy zarost jest przeplatany siwizną, wygląda to strasznie, przypominając wygląd bezdomnych. Jednak nawet wśród moich kolegów i rodziny, spotyka się pełno zaniedbanych mężczyzn, a delikatne zwracanie uwagi na ich stan, przyjmują nie jako radę i pomoc z mojej strony, tylko jako obrazę. Byłem kilka lat temu w sanatorium w Kamieniu Pomorskim, gdzie moim sąsiadem w pokoju był milioner, właściciel kilku budowlanych zakładów przemysłowych. Jednak pomimo siwych włosów nosił brodę i wąsy, a włosy w uszach i nosie wystawały mu na kilka centymetrów, nie wspominając o krzaczastych brwiach i zaroście na piersiach (który wystawał z koszuli). Gdy delikatnie wspomniałem mu, że powinien zgolić brodę, a nawet udać się do kosmetyczki, o dziwo nie obraził się i umówił się na kilka wizyt.

Myślałem, że każe kosmetyczkom zająć się włosami w nosie i uszach, uregulowaniem wąsów i brwi, jednak on (jak się później okazało), wziął zabiegi na cerę, okładając zarośniętą twarz maseczkami - co za marnotrawstwo pieniędzy. Później dziwił się, dlaczego pomimo swoich pieniędzy, nie ma powodzenia u kobiet. Cóż, gdybym ja był kobietą, odstraszałyby mnie te krzaczaste włosy w nosie, uszach, nieuregulowane wąsy i brwi. Zastanawiałem się więc, dlaczego żonom nie przeszkadza zaniedbany wygląd swoich mężów, partnerów. Wytypowałem dwie możliwości: albo uczucie już się wypaliło i nie zależy im na wyglądzie partnera, albo są zazdrosne i wolą, aby mąż, partner nie wyglądał zbyt elegancko i seksownie, aby jego wygląd nie prowokował innych kobiet do zawierania znajomości. Najgorsze, że w obydwu wypadkach kobiety nie namawiają mężczyzn, aby zadbali o swój wygląd. Ale dlaczego samym mężczyznom nie zależy?

Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 807
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1359
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1098
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1120
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 630
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1231
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1259
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 658
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1064
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1356
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 356
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 735
11
komentarze: 65 | wyświetlenia: 389
 
Autor
ArtykułZabawny ten temat.:) Ja jakbym musiała pomagać w wyrywaniu włosów z uszu, to bym przy okazji mózg wyrwała. :)

  nse,  26/02/2017

@wianeczek: ... pewnie dlatego niektórzy co nadmiernie dbają o wygląd, tracą zdrowy rozsądek ;)

@Mariusz Kajstura: Wszystko w nadmiarze podobno jest szkodliwe. :)

  nse,  26/02/2017

@wianeczek: ... jak widać rwanie włosów też :))))))

@Mariusz Kajstura: To szczególnie, dobrze, że nie jestem kosmetyczką :)

  nse,  26/02/2017

@wianeczek: Mi maszynka do strzyżenia wystarcza, nie jestem masochistą, by sobie w imię "piękna" włosy rwać ;)

Kompletne bzdury. Pierdoły napisane bez sensu. Zdjęcie Cloneya / 55 lat/ , które dodał autor przeczy każdemu napisanemu w tym bzdurnym tekście - zdaniu.

  nse,  26/02/2017

@Izabella: Cloney /55lat/ podoba Ci się ??

  vivi91,  26/02/2017

@Mariusz Kajstura: bardzo. jest coraz przystojniejszy.:)

  vivi91,  26/02/2017

@Mariusz Kajstura: nie przepadam za nim. afery z biciem żony w moich oczach go zdyskredytowały. wybrałabym jednak wersję z młodości:)

  nse,  26/02/2017

@Izabella: Wtedy jeszcze żony nie bił ? ... nie wiedziałem o tym ...

  nse,  27/02/2017

@_serpico_: Zwariować z tą "populistką" można ..., czy będzie kiedyś "normalnie" ?
Ps. Nie czytuje o takich rewelacjach, trochę w innej rzeczywistości żyję ..., ale jak widzę to nie mam specjalnie czego żałować ;)

  Hamilton,  27/02/2017

Niektórym dwom facetom na eioba wąsy i włosy łonowe wyrosną dopiero po sześćdziesiątce.

a ja po 60-ce i nie gole ani brody, ani wlosow i mam to w dupie jak wygladam. w nosie i w uszach jakos mi nic nie rosnie

Ten artykuł uzyskał 5057 odsłon w wiadomościach.24.pl i 2093 odsłon w interia360.pl. Razem 7150 odsłon.

@Zdzisław Sadowski: jestem pod wiekim wrazeniem...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska