Login lub e-mail Hasło   

Poświadczanie dokumentów podczas realizacji transakcji zakupu mieszkania

Zakup mieszkania na rynku wtórnym jest możliwy tylko i wyłącznie na podstawie odpowiedniego aktu notarialnego. Zatem jakie dokumenty należy przygotować przed transakcją?
Wyświetlenia: 309 Zamieszczono 02/03/2017

Poświadczanie dokumentów podczas realizacji transakcji zakupu mieszkania

Zakup własnego mieszkania coraz powszechniejszy

Obecnie bardzo dużo osób decyduje się na zakup własnego mieszkania w dużych miastach. Bardzo chętnie wybierana jest stolica Polski oraz Kraków, Katowice, a także Poznań. Coraz częściej pragniemy mieszkać w swoim własnym lokum, ponieważ często jego wynajem nie jest opłacalny. Nie możemy zapominać również o tym, iż coraz więcej osób stać na tego typu inwestycje. Zatem w jaki sposób powinniśmy się do niej przygotować?

Niezbędne dokumenty do sporządzenia aktu notarialnego sprzedaży

Warto pamiętać, iż podczas zakupu mieszkania na rynku wtórnym powinniśmy udać się do notariusza w celu sporządzenia odpowiedniego dokumentu sprzedaży. Taki akt notarialny powinien zawierać dane takie jak Numer Księgi Wieczystej dla lokalu oraz Tytuł prawny nabycia nieruchomości. Istotne jest także zaświadczenie określające, czy dana nieruchomość znajduje się w obszarze rewitalizacji, a także zaświadczenie informujące o braku zaległości w opłatach czynszowych. Nie możemy zapomnieć także o zaświadczeniu potwierdzającym, że w sprzedawanym mieszkaniu nikt nie jest aktualnie zameldowany.

Należy także mieć ze sobą dokument taki jak zaświadczenie o braku zaległości w opłatach wynikających z tytułu podatku od nieruchomości oraz opłat z tytułu użytkowania wieczystego gruntu. Prowadząc własną działalność gospodarczą nie możemy zapominać także o  zaświadczeniach o braku zaległości, które powinny być wydane przez Urząd Skarbowy. Istotne jest również świadectwo charakterystyki energetycznej. Kompletując wszystkie wymienione dokumenty z pewnością nasza wizyta u notariusza przebiegnie bardzo szybko. Kupując nieruchomość przykładowo w Poznaniu warto je mieć ze sobą, ponieważ dzięki temu zmniejsza się nasze ryzyko inwestycji.

Decydując się na zakup mieszkania powinniśmy przede wszystkim skompletować odpowiednie dokumenty. Jest to bardzo ważne, ponieważ tylko dzięki temu możliwy jest zakup wymarzonej nieruchomości. Tym samym każdy notariusz będzie miał zdecydowanie ułatwioną pracę, jeżeli na spotkanie z nim przyjdziemy z kompletem dokumentów. Dzięki temu realizacja transakcji zakupu będzie przebiegała bardzo sprawnie.

Więcej znajdziesz na: notariuszrataje.pl

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1328
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1182
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 615
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 733
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 777
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 805
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 741
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 838
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 442
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska