Login lub e-mail Hasło   

Futerał czy etui na telefon – co wybrać?

Pokrowiec i etui na telefon to akcesoria niezbędne dla każdego posiadacza smartfona.
Wyświetlenia: 471 Zamieszczono 03/03/2017
Zgłoszony przez 2 użytkowników jako spam

Opierając się na różnych statystykach, można podać, że około 90% posiadaczy smartfonów przyznaje się do tego, że chociaż jeden raz zdarzyło im się upuścić swoje urządzenie. Statystyki niejednokrotnie nieco kłamią, ale raczej nie w tym przypadku. Wystarczy przypomnieć sobie własne doświadczenia z komórkami – każdemu z nas chociaż raz wyślizgnęła się z rąk, nie wiadomo jakim sposobem.

A współczesne telefony to nie dawne niemal pancerne Nokie czy Siemensy, lecz bardzo delikatne urządzenia, dla których upadek kończy się bardzo często bardzo źle. Najczęstszym objawem kontaktu smartfona z podłożem jest pęknięty szklany panel oraz rysy na obudowie. Są to defekty głównie estetyczne, chociaż poważnie uszkodzona szybka może gorzej funkcjonować. Znacznie większym problemem jest uszkodzenie jakiegoś ważnego podzespołu, w efekcie czego smartfon przestanie działać.

Dlatego każdy użytkownik smartfona powinien zadbać o jego ochronę, czyli jakiekolwiek zabezpieczenie przed skutkami upadku. Bo raczej jasne, że upadku wyeliminować się nie da, tym bardziej, że smartfony mają raczej duże gabaryty, zbyt duże zwłaszcza dla dłoni dziecka czy kobiety.

Taką ochroną jest na pewno etui na telefon. Powinno się je kupić jednocześnie ze smartfonem. Transakcja niejako wiązana – wybór modelu i od razu wybór futerału. Wróćmy, pisaliśmy o etui... No właśnie, można mieć problem z rozróżnieniem obu tych przedmiotów, a Google nie pomaga, gdyż wyniki wyszukiwania nie są jednoznaczne.

A zatem wyjaśniamy.

Etui na telefon chroni tył i boki smartfona. Może być wykonane z silikonu lub plastiku, choć w tym drugim przypadku ochrona jest zdecydowanie słabsza. Etui z silikonu to można powiedzieć korytko, w którym umieszczamy telefon. Materiał ściśle do niego przylega. Dzięki etui pewniej trzymamy telefon w dłoni, zmniejsza się ryzyko jego wyślizgnięcia. Jednocześnie dostęp do panelu nie jest w żaden sposób ograniczony, podobnie jak do portów i aparatów. Trzeba tylko pamiętać o dokładnym dopasowaniu etui do danego modelu.

Futerał przypomina książeczkę albo portfel. Zabezpiecza jednocześnie przód, tył i boki telefonu. Można powiedzieć, że to takie etui z klapką. Futerały wyrabiane są z tworzyw sztucznych, ale też skóry. Wiele modeli ma z przodu „szybkę” z przezroczystej folii, dzięki czemu widzimy powiadomienia na ekranie. Jednak aby odpisać na wiadomość lub przeglądać internet musimy odpiąć lub odsunąć klapkę, co czasem może być kłopotliwe. Jednocześnie w futerale możemy przechowywać też inne rzeczy, szczególnie karty plastikowe.

Podobne artykuły


17
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2174
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 882
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 879
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1542
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 968
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1318
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 460
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 1009
10
komentarze: 107 | wyświetlenia: 1029
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 713
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 725
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 546
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1000
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 667
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 544
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  keltuzek  (www),  12/10/2018

Cześć, ja niedawno kupiłam fajne etui na mojego smartfona tutaj https://www.4gsm.pl/ Pozdrawiam :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska