Login lub e-mail Hasło   

"CO2 to jest jak pokarm roślin, nie trucizna”

Uczeni domagają się od prezydenta USA wycofania państwa z umów klimatycznych
Wyświetlenia: 1.147 Zamieszczono 04/03/2017
div>
Uczeni domagają się od prezydenta USA wycofania państwa z umów klimatycznych
 

Kilkuset pochodzących z całego świata naukowców zajmujących się badaniem klimatu, zaapelowało do prezydenta Donalda Trumpa, by nie podejmował żadnych działań, które miałyby ograniczyć obecność dwutlenku węgla w atmosferze oraz żeby wycofał swoje państwo z „przestarzałej umowy” ONZ – Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCC). Uczeni argumentują: „dwutlenek węgla nie jest zanieczyszczeniem, lecz istotną korzyścią dla środowiska”.

 

„Wzywamy rząd Stanów Zjednoczonych oraz rządy innych krajów do wycofania się z Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCCC). Popieramy rozsądną i efektywną kosztowo ochronę środowiska. Jednak dwutlenek węgla, który stanowi cel tej konwencji, nie jest zanieczyszczeniem, lecz istotną korzyścią dla rolnictwa i innych organizmów na Ziemi. Obserwacje poczynione w ciągu 25 lat od przyjęcia konwencji UNFCCC wykazały, że ocieplenie wskutek zwiększonego poziomu CO2 w atmosferze będzie łagodne – znacznie mniejsze niż w pierwszych przewidywaniach modelowych” – czytamy w apelu. Podpisało go ponad 300 wybitnych uczonych, reprezentujących szeroki wachlarz dziedzin i dyscyplin naukowych.

 

Konwencja UNFCCC dotyczyła „ograniczenia gazów cieplarnianych odpowiedzialnych za zjawisko globalnego ocieplenia.” Przyjęto ją w 1992 r. na Szczycie Ziemi w Rio de Janeiro. Początkowo porozumienie nie zawierało jakichkolwiek wiążących nakazów dotyczących ograniczenia emisji rzekomych gazów cieplarnianych. Z czasem jednak dołączono do niego różne aneksy, np. protokół z Kioto, wprowadzające limity emisji. W grudniu 2015 r. podczas spotkania w Paryżu, Konferencja Stron, która jest najwyższym organem konwencji uprawnionym do dokonywania zmian i przeglądu realizacji jej postanowień, przyjęła tzw. porozumienie paryskie. Wprowadziło ono surowe ograniczenia pod pretekstem chęci nie dopuszczenia do wzrostu temperatury na świecie.

 

Porozumienie zostało podpisane przez prezydenta Baracka Obamę w 2015 roku, bez zgody Kongresu. Poprzednik Donalda Trumpa obiecał drastycznie ograniczyć emisję gazów cieplarnianych w Stanach Zjednoczonych. Umowa paryska weszła w życie w listopadzie ubiegłego roku i jest, według ONZ, prawnie wiążącą w skali globalnej.

 

Richard Lindzen, emerytowany profesor nauk atmosferycznych na MIT, a zarazem inicjator oświadczenia naukowców uważa, że konwencja UNFCCC jest „przestarzałą umową, która uderza głównie w dwutlenek węgla, by wprowadzić surowe ograniczenia”. Uczony wyjaśnił w liście dołączonym do petycji, że „dwutlenek węgla nie jest zanieczyszczeniem”.

 

„Od 2009 roku USA i inne rządy podjęły działania w odniesieniu do globalnego klimatu. Nie są one naukowo uzasadnione i przyniosą poważne szkody społeczne oraz gospodarcze. Nie łączą się z nimi żadne korzyści dla środowiska” – napisał Lindzen. Broni on dwutlenku węgla jako „istotnego składnika atmosfery”. „Nie ma jednoznacznych dowodów wskazujących, iż wzrost dwutlenku węgla w atmosferze jest pomocny dla środowiska upraw żywnościowych i innych roślin, które kwitną przez całe życie” – napisał. „To jest jak pokarm roślin, nie trucizna” – dodał.

 

Autorzy petycji nadal zbierają podpisy za pośrednictwem szwedzkiego bloga Klimatsans.com.

W grudniu ubiegłego roku grupa 800 naukowców opowiadających się za surową polityką ograniczającą emisję tzw. gazów cieplarnianych, zwróciła się do prezydenta-elekta Donalda Trumpa, aby po objęciu urzędu podjął „natychmiastowe i zrównoważone działania wobec zmian klimatu powodowanych przez człowieka”. Autorzy straszyli, że w przeciwnym razie „Ameryka straci pozycję lidera politycznego, technologicznego i moralnego na świecie”.

 

 

 

Źródło: klimatsans.com, eenews.netRead more: http://www.pch24.pl/uczeni-domagaja-sie-od-prezydenta-usa-wycofania-panstwa-z-umow-klimatycznych,49892,i.html#ixzz4aNFWH6Yn

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1527
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3130
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1268
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2538
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 577
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2431
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2018
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2034
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2022
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1041
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3460
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 843
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Kitek,  04/03/2017

Uważam, że stwierdzenie ocieplania się klimatu z powodu CO2 jest tylko powodem do zahamowania rozwoju krajów rozwijających się. O tym mówi się od dawna, jednak rządy takie jak B. Obamy forsują taką teorię. CO2 jest nie tylko potrzebne roślinom, ale wzrost jego zawartości w powietrzu powoduje wzrost świadomości u ludzi. Elity światowe dążą do jej obniżenia. W historii mieliśmy już podobną sytuację ...  wyświetl więcej

Uczeni w piśmie. A smog jaki jest zdrowy. Palce lizać. Niedługo będziemy mieć kuracjuszy z całego świata. Kraków uzdrowisko, Warszawa uzdrowisko i jeszcze 30 innych. Należy uruchomić eksport w woreczkach i butlach pod ciśnieniem. Twoja świadomość Kitek wzrośnie 1000 procent.

  Kitek,  04/03/2017

@Hamilton Starszy: Wystarczy, że twoja świadomość wzrośnie tylko o 100% i już będzie co czytać, bo teraz to piszesz wyłącznie komentarze do komentarzy.

@Kitek: twoja troska jest wzruszająca, ale nie narzekam na brak czytelników w przeciwieństwie do ciebie. Moje 2 artykuły mają więcej czytelników niż twoje 101 w sumie. Za kolory w komentarzach też nie muszę się czerwienić. Ucz się, na naukę nigdy za późno.

Obornik, gnojówka, gnojowica, pomiot ptasi to też pokarm dla roślin, nie trucizna. Polecam. Po łyżce 3 x dziennie powinna wystarczyć uczonym w piśmie.

Jako inż po Akad Rolnej uczono mnie ,że wzrost CO 2 zwiększa fotosyntezę ( przyrost roślin) .
I uczono ,że Cykle ociepleń i zlodowaceń i zmiana klimatów są naturalne i były wielokrotnie w historii- i oszustwem na ciemnocie jest walka z ociepleniem - i ja wolę żeby przyszedł ciepły klimat i żeby było w Polsce jak we Włoszech i nie mam nic przeciw aby Bałtyk był ciepły -jak w Chorwacji !Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska