Login lub e-mail Hasło   

Architekt krajobrazu czyli estetyka i funkcjonalność

Marzenia o własnym domu powinny obejmować również teren wokół niego. To projektant zapewni doskonały efekt estetyczny i dostarczy brukarzowi precyzyjny plan pracy.
Wyświetlenia: 390 Zamieszczono 07/03/2017

Wartość usługi oferowanej przez architektów krajobrazu opiera się przede wszystkim na dwóch różnych aspektach. Pierwszy to umiejętność ukształtowania przebiegu: ścieżek, podjazdu, dojścia do strefy odpadów stałych itd. - w najbardziej optymalny dla użytkowników sposób. Druga to pomoc w wyrażeniu własnego zmysłu estetycznego. Lub mówiąc inaczej – na poszanowaniu zasad kompozycji i projektowania oraz wzorowej funkcjonalności.

Praca projektanta... gratis

Decyzja o zakupie kostki brukowej i płyt tarasowych to dopiero początek procesu. Stworzenie harmonijnego otoczenia domu wymaga nie tylko wyobraźni, ale i specjalistycznej wiedzy. To właśnie zadanie dla architekta krajobrazu. Czy jego usługa jest kosztowna? To zależy. Przede wszystkim od... dostawcy materiałów nawierzchniowych. Renomowani producenci – jak na przykład Buszrem – zatrudniają również projektantów. Wybierając produkty firmy klienci otrzymują dodatkowo ich pomoc. Wystarczy, jeśli wybrane dla przestrzeni przydomowej materiały dotyczą 100 lub więcej mkw.

Jak to wygląda w praktyce? Kontakt do projektanta możemy otrzymać już w punkcie sprzedaży. Podczas pierwszej rozmowy telefonicznej klient usłyszy kilka podstawowych pytań dotyczących działki, jego charakteru i swoich oczekiwań. Kolejne spotkanie odbywa się już na terenie posesji. Tu projektant wykona dokładne pomiary, oceni ukształtowanie terenu, przyjrzy się okolicznej architekturze i przyrodzie. Wysłucha też z uwagą wszelkich wskazówek, które mówią jaki styl i rozwiązania podobają się klientowi. To najwłaściwszy moment, żeby zwierzyć się z marzeń o kształcie przyszłego ogrodu.

Co nam daje projekt?

Kontakt z projektantem pozwala nadać konkretną formę swoim preferencjom estetycznym. W tym przypadku warto, a nawet trzeba, dyskutować o swoim guście. Jeśli chcemy z przyjemnością wyglądać przez okna swojego domu właśnie teraz jest czas na sprecyzowanie czy odpowiada nam styl nowoczesny, szarości i duże geometryczne kształty; czy może bardziej rustykalne starobruki. Projektant pokaże również, że nawet najprostsze kostki brukowe można dobrać i ułożyć w wyjątkowy sposób.

Aranżacja przestrzeni to nie tylko nawierzchnie, ale również tzw. mała architektura. Zwłaszcza pofałdowany teren można zagospodarować z użyciem ogrodowych schodów i murków. Wkomponować w otoczenie gazony, donice - a nawet rzeźby. Także takie elementy kształtują harmonię ogrodu.

Tak przygotowany wstęp pozwala na przygotowanie projektu. Jest oczywiście czas na uwagi, zmiany, uzupełnienia i korekty przygotowanej koncepcji. Zaakceptowana wizja nabiera teraz cech technicznych. Projektant przygotowuje dla wykonawcy tzw. wymiarowanie. Dzięki temu brukarze dokładnie wiedzą w jaki sposób układać nawierzchnię, ile kostki – a przede wszystkim ile i jakich elementów uzupełniających będzie im potrzebne (np. obrzeży). A klient od początku dokładnie wie jak zakupiona kostka będzie wyglądać przed jego domem. Innymi słowy inwestor uzyskuje od projektanta pełnoprawny projekt, który pozwala uniknąć wielu kłopotów na etapie wykonywania nawierzchni.

***

Zadaniem projektanta jest tak doradzić klientowi, aby proponowane rozwiązanie było oryginalne i szyte na miarę. A jednocześnie mieściło się w przewidzianym budżecie – jak przystało na usługę wliczoną w cenę materiałów.

Szczegóły:

http://kostkabrukowa.buszrem.pl/projektowanie/

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 62156
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31820
54
komentarze: 58 | wyświetlenia: 33305
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64482
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65808
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29844
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23974
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 29304
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 24540
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26842
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 13110
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska