Login lub e-mail Hasło   

UE, NAFTA, CAFTA, Klub Rzymski, Komisja Trójstronna, CFR, Bliderberg…

David Rockefeller nie żyje. Miliarder i globalista – walczył z religią i wzywał do depopulacji
Wyświetlenia: 399 Zamieszczono 22/03/2017

 

 
David Rockefeller nie żyje. Miliarder i globalista – walczył z religią i wzywał do depopulacji
 

Zmarł David Rockefeller – najstarszy miliarder świata, wnuk potentata naftowego, bankowiec, założyciel licznych fundacji i think-tanków, zausznik najbardziej krwawych reżimów świata, propagator idei „rządu światowego,” który odmawiał prawa do urodzin dzieciom. Lansował socjalizm, ekologizm i „zrównoważony rozwój”.

 

Jego siódme już przeszczepione serce odmówiło posłuszeństwa. Zmarł we śnie w wieku 101 lat w poniedziałek w posiadłości w Pocantico Hills w stanie Nowy Jork.

 

David Rockefeller był najmłodszym i ostatnim żyjącym wnukiem założyciela firmy Standard Oil, Johna D. Rockefellera, pierwszego miliardera USA i  jednym z pięciu synów Johna D. Rockefellera Jr. Przez 35 lat pełnił funkcję dyrektora generalnego Chase Manhattan Bank – obecnie JP Morgan Chase & Co., największy bank w USA.

 

Był powiernikiem światowych przywódców i najbardziej wpływowych polityków, od Deng Xiaopinga w Chinach do Nelsona Mandeli w Republice Południowej Afryki, od szacha Iranu (Reza Szah Pahlavi) po Fidela Castro. Bliski przyjaciel Henry Kissingera. Rockefeller wystarał się o zezwolenie od prezydenta Jimmy Cartera na leczenie szacha w USA, co doprowadziło do uwięzienia amerykańskich zakładników w Teheranie w latach 1979-1981.

 

W 2006 roku przekazał 225 milionów dolarów funduszowi Rockefeller Brothers, który wraz z braćmi założył w 1940 roku, aby „promować zmiany społeczne na całym świecie”. W zeszłym roku przekazał po 100 milionów dolarów Muzeum Sztuki Współczesnej i Rockefeller University w Nowym Jorku. Założyciel i większościowy udziałowiec korporacji medialnej Bloomberg News.

 

Śmierć Davida Rockefellera zamyka pewien rozdział w historii jednej z najpotężniejszych rodzin USA ściśle związanej ze światem biznesu, polityki, filantropii i sztuki.

 

UE, NAFTA, CAFTA, Klub Rzymski, Komisja Trójstronna, CFR, Bliderberg…

David Rockefeller tworzył światowe instytucje finansowe, odwiedził setki krajów i spotkał się z dziesiątkami prezydentów, królów oraz premierów. Posiadał prywatne dane kontaktowe ponad 150 tys. wpływowych osób z całego świata. - Ponieważ wcześnie zaczynałem, myślę, że prawdopodobnie znałem więcej szefów państw niż ktokolwiek inny, prawdopodobnie z wyjątkiem Henry Kissingera, ale może i nawet włączając go - mówił w wywiadzie w grudniu w 2003 roku.

 

David Rockefeller spotykał się z najbardziej krwawymi dyktatorami światowymi w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Zachwycał się komunistyczną rewolucją w Pekinie.

 

Od ponad 60 lat był członkiem Counicl of Foreign Relations i przez 15 lat jej przewodniczącym. W jego prywatnej posiadłości powstał Klub Rzymski, który we wczesnych latach 70. zaczął propagować ekologizm i depopulację.

 

Rockefeller był także członkiem wielu tajnych organizacji i międzynarodowych grup politycznych, takich jak elitarna Komisja Trójstronna i grupa Bilderberg. Propagował ideę integracji europejskiej jako jeden z inicjatorów Planu Marshalla. Odegrał istotną rolę w podpisaniu traktatów integracyjnych NAFTA, CAFTA, SPP, FTAA, a także naciskał na zawarcie porozumień TTIP, TTP.  Odegrał kluczową rolę w rozwoju World Trade Center i dzielnicy finansowej Wall Street w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ub. wieku.

 

David był pierwszym Rockefellerem, który zjednoczył ponad 100 potomków Johna Sr. Był organizatorem corocznych spotkań rodzinnych w posiadłości Rockefeller w Pocantico Hills nad rzeką Hudson, położonej na północ od Nowego Jorku.

 

Davida Rockefellera łączyły ścisłe interesy i przyjaźń z sekretarzem stanu Henrym Kissingerem (wieloletnim doradcą jego brata Nelsona), Zbigniewem Brzezińskim i Mauricem Strongiem, który  jego imieniu propagował agendę „zrównoważonego rozwoju”.

 

Miłośnik sztuki nowoczesnej i impresjonistycznej ukazywany przez mainstream jako synonim bogactwa i potęgi, jak żadna inna osoba z tej dynastii odcisnęła trwałe piętno we współczesnym świecie.

 

W latach 70. i 80. David Rockefeller był uznawany za niekwestionowanego „lidera wschodniego establishmentu” (bogate i wpływowe rodziny w polityce USA ze wschodu kraju).

 

Szef Komisji Trójstronnej, Fundacji Braci Rockefellerów oraz America Society był także dyrektorem, powiernikiem i  fundatorem wielu instytucji, korporacji i think-tanków. Magazyn Fortune szacował w 2015 roku wartość jego osobistego majątku na około 3 ml dol. Prawda jest jednak taka, że wartość imperium rodziny Rockefellerów, obejmującego wiele korporacji, fundacji, udziały w innych firmach, jest trudna do oszacowania.

 

„Oświecony kapitalizm” Rockefelerów za który płacili podatnicy…

Agencja AP napisała o Davidzie Rockefellerze, że promował „oświecony kapitalizm” (enlightened capitalism). To był kapitalizm, który nie miał nic wspólnego z tradycyjnym kapitalizmem wolnego rynku i konkurencji. Intratne interesy rodzina Rockefellerów realizowała poprzez sieć powiązań z CIA, najwyższymi władzami w państwie. Fundacje Davida Rockefellera często korzystały ze zwolnień podatkowych. Niejednokrotnie pomysły nestora rodu opłacane były z budżetu państwa.

 

David Rockefeller dążył do utworzenia globalnego, scentralizowanego rządu. Promował ideę „nowego porządku świata” nadzorowanego przez elitarną oligarchię, pośród której miał być primus inter pares - pierwszy wśród równych.

 

We wspomnieniach w 2002 roku David Rockefeller pisał. „Przez ponad sto lat ideologiczni ekstremiści na każdym końcu spektrum politycznego skrzętnie wykorzystywali nagłośnione incydenty z moim udziałem, jak chociażby spotkanie z Castro, aby zaatakować rodzinę Rockefellerów za nadmierny wpływ, jaki twierdzą, że sprawujemy nad amerykańskimi instytucjami politycznymi i gospodarczymi. Niektórzy uważają, że jesteśmy częścią tajnej koalicji działającej wbrew najlepszym interesom Stanów Zjednoczonych, opisując moją rodzinę i mnie jako „internacjonalistów” spiskujących z innymi na całym świecie w celu zbudowania bardziej zintegrowanej globalnej struktury politycznej i gospodarczej - jednego świata, jak wolicie. Jeśli to jest zarzut, to owszem jestem winny i jestem z tego powodu dumny”.

 

David Rockefeller miał przemożny wpływ na kształt szeregu agend ONZ. Jeszcze w 2008 r. wzywał wspólnotę międzynarodową do szybkiego wdrożenia programów kontroli urodzeń na całym świecie za pośrednictwem m.in. WHO. Sam miał szóstkę dzieci…

 

David Rockefeller za pośrednictwem Komisji Trójstronnej (współpraca elit USA, Europy i Japonii) dążył do przejęcia kontroli i konsolidacji czterech centrów władzy politycznej, monetarnej, intelektualnej i religijnej. Nieformalna grupa miałaby sprawować rządy ponad strukturami państw narodowych. Jak sam mówił w latach 80. Komisja miała być „grupą skupiającą obywateli działających bezinteresownie w celu promowaniem lepszego zrozumienia i współpracy między międzynarodowymi sojusznikami”.

 

Zanim George Soros stał się głównym promotorem amerykańskiej lewicy, David Rockefeller założył i sponsorował sieć wywrotowych ruchów razem z fundacją Forda i fundacją Carnegie, promując aborcję, „prawa homoseksualistów”, imigrację, „globalne ocieplenie”, „sprawiedliwość społeczną” itd.

 

Zaangażowanie w promocję licznych aberracji stało się na tyle poważne, że na początku lat 50. Kongres dwukrotnie wszczynał dochodzenie. Kongresmeni zwracali uwagę, że fundacje Rockefellera często były zwolnione z płacenia podatków, podczas gdy finansowały projekty „wrogie” dla społeczeństwa amerykańskiego, ale także z tego powodu, że pomysły fundacyjne zostały tak zaprojektowane, iż de facto płacili na nie wszyscy podatnicy. 

 

Jednym z ostatnich przykładów tak skonstruowanego projektu fundacyjnego była inicjatywa Global Health Initiative (GHI) za administracji Obamy, która została wprowadzona przez „Good Club” Davida Rockefellera. To klub skupiający elitarną grupę miliarderów, w skład której wchodzą m.in.: George Soros, Ted Turner, Bill Gates, Michael Bloomberg, a także Oprah Winfrey.

 

Wśród wielu dodatkowych „osiągnięć” Davida Rockefellera można wyróżnić: promocję socjalizmu w Europie Zachodniej, korupcyjnych i niekonstytucyjnych programów pomocy zagranicznej, stale rosnącego finansowania agencji, projektów i programów ONZ, utrzymywanie Instytutu Kinseya, promującego dewiacje seksualne, promocja komunistycznych Chin. Gdy David Rockefeller wrócił z wizyty w komunistycznych Chinach w 1973 r. oświadczył, że „eksperyment społeczny w Chinach pod kierownictwem prezydenta Mao jest jednym z największych sukcesów w historii ludzkości”. Mao zabił 64 miliony osób…

 

David Rockefeller to promotor nauk społecznych, finansował wielu lewicowych uczonych, czasopism i organizacji (Gunnar Myrdal, Franz Boaz, John Dewey, Stuart Chase, Społeczna Rada Naukowa, Stowarzyszenie Edukacji Narodowej itp.).

 

Prowadząc luksusowy styl życia wspierał bojówki „zielonych” i odmawiał prawa do godnego życia wielu innym narodom, propagując agendę „zrównoważonego rozwoju”.

 

 

Agnieszka StelmachRead more: http://www.pch24.pl/david-rockefeller-nie-zyje--miliarder-i-globalista---walczyl-z-religia-i-wzywal-do-depopulacji,50337,i.html#ixzz4c2N3OmqY

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1181
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 907
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1313
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1536
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 705
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1525
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1506
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1302
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1238
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 711
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 718
11
komentarze: 158 | wyświetlenia: 501
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1037
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Nie wspomniano tu ale być może zmarły był twórcą upadku socjalizmu w Polsce. Pamiętam o aferze z JPII Amerykanami i pieniędzmi dla "Solidarności". Być może te pieniądze od zmarłego poprzez papieża trafiły do Wałęsy.
Chyba powinniśmy być wdzięczni zmarłemu :-)))

"Lansował socjalizm, ekologizm i „zrównoważony rozwój”. Jak Kaczyński, Szydło i Morawiecki. A ociec Rydzyk pobłogosławił z episkopatem. Zapomniałeś dodać, że prał brudne pieniądze w banku watykańskim. Święty stał przy wirówce i mydlił oczy owieczkom.

Swistak gdyby Rockefeller chciał walczyć z religią zrobiłby z ciebie redaktora naczelnego Frondy. W Polsce byłoby dziś trzech katolików ty, ojciec z Torunia i Natanek.

Swist; dobrze skladasz zdania !
Ujmij w podobny wywod historie Papierzy rzymskich ich morderstwa i blogoslawienstwa.
Blaski i ciebie. Dzialalnosc Rockefellera w porownaniu z nimi to przecinek w dziele Tolstoja Wojna i Pokoj.

" odmawiał prawa do urodzin dzieciom". Miał sześcioro dzieci. Kaczyński - 0, Pawłowicz - 0, Rydzyk - 0.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska