Login lub e-mail Hasło   

Na czym polega leasing?

Leasing należy do obszarów przedsiębiorczości, które ulegają ciągłemu rozwojowi. Taka forma finansowania staje się coraz bardziej popularna.
Wyświetlenia: 216 Zamieszczono 31/03/2017

Można to zauważyć, śledząc coroczną dynamikę tego zjawiska. Dzięki temu coraz więcej firm decyduje się na leasing, który jest świetnym rozwiązaniem. Pomimo popularności leasingu, niewiele firm wie, na czym całe to zamieszanie polega...

Leasing to forma umowy zawierana pomiędzy przedsiębiorcą a firmą leasingową. Zawierając taką umowę, występują dwa podmioty - leasingodawca oraz leasingobiorca, czyli finansujący i korzystający. Leasingodawca przekazuje leasingobiorcy prawa do danej rzeczy na czas i warunki określone w umowie. Leasingowi podlegać mogą samochody osobowe i dostawcze, wszelkie maszyny budowlane, rolnicze, leśne, itp., sprzęt medyczny, sprzęt IT, wyposażenie biura i sklepu, nieruchomości, jachtów i żaglówek, leasing konsumencki. Nabierający na popularności leasing działa na coraz większych obszarach, dlatego grupa przedmiotów, podlegających leasingowi, stale rośnie. Przekazane prawo przez leasingodawcę następuje w zamian za ratalne opłaty, czyli tak zwane raty leasingowe.

Leasing - alternatywa dla kredytu

Leasing jest alternatywą dla kredytu, który coraz ciężej dostać. Zasady, na jakich udzielany jest leasing, są ustalane przez firmy, lecz są bardzo proste i "przyjemne" dla klienta. Jednakże istnieją wyjątkowe sytuacje, zależne od klienta, w których kredyt okazuje się korzystniejszy niż leasing, co działa również w drugą stronę. To, co łączy kredyt i leasing, to instytucja udzielająca rat, czyli bank. Zazwyczaj firmy leasingowe zajmują się wszystkimi sprawami finansowymi i formalnościami, dzięki czemu klienci zaoszczędzają czas na poszukiwania odpowiedniego finansowania.

Mocne strony leasingu

Korzystając z usług firmy leasingowej, mamy do czynienia z mniejszą biurokracją, niż w przypadku kredytu, ponieważ, jak wcześniej wspomniano, firma leasingowa zajmuje się wszystkim formalnościami. Ponadto wymagania banków, w odróżnieniu od firm leasingowych, są bardzo restrykcyjne. Przebieg leasingu ma zdecydowanie mniej procedur do przejścia. Decydując się na leasing, prowizja zwykle nas nie dotyczy, a na pewno nie będzie tak kuriozalnie wysoka, jak w przypadku kredytów.

Podobne artykuły


42
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6437
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21193
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 17807
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22141
25
komentarze: 10 | wyświetlenia: 22556
25
komentarze: 34 | wyświetlenia: 22754
19
komentarze: 12 | wyświetlenia: 21440
17
komentarze: 6 | wyświetlenia: 10640
16
komentarze: 16 | wyświetlenia: 19034
16
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4670
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska