Login lub e-mail Hasło   

Rzeczpospolita maryjna?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://znakiczasu.pl/rzeczpospolita-maryjna/
Na początku marca red. Tomasz Terlikowski na portalu MałyDziennik.pl ujawnił poważne wątpliwości Kościoła rzymskokatolickiego odnośnie do tzw. objawień maryjnych w Medjugorie.
Wyświetlenia: 2.094 Zamieszczono 06/04/2017

Biskup Mostaru-Duvna Ratko Peric kolejny raz miał powtórzyć, że „to nie są prawdziwe objawienia Błogosławionej Dziewicy Maryi”, a „lokalny Kościół od dawna odrzuca prawdziwość objawień w tym miejscu”. Biskup miał powiedzieć, że „kobieca postać”, która objawia się w Medjugorie „zachowuje się w sposób całkowicie odmienny od zachowania Matki Bożej w objawieniach uznanych dotąd przez Kościół”.

Istotne jest to, że to, w co od 37 lat wierzyło mnóstwo katolików, rozsypuje się na ich oczach jak domek z kart. Nawet ksiądz Tadeusz Rydzyk na początku swej służby prowadził tam z Polski wiele pielgrzymek. Co mogą dziś czuć ci pielgrzymi? Do kogo w takim razie pielgrzymowali?

Fot. Andrzej SicińskiFot. Andrzej Siciński

Informacje te nie przeszkodziły grupie posłów związanych z Radiem Maryja złożyć 9 marca w Sejmie projekt uchwały o uczczeniu stulecia objawień maryjnych w innym słynnym miejscu — Fatimie. Projekt uchwały został skierowany pod obrady Sejmu i już niebawem parlament naszego teoretycznie świeckiego i teoretycznie neutralnego światopoglądowo państwa uchwali — pośrednio — prawdziwość fatimskich objawień. Potwierdzona tym samym zostanie — niechcący — prawdziwość stwierdzenia jednego z ministrów poprzedniej ekipy o Polsce jako „państwie teoretycznym”.  Pytanie tylko, co się stanie, gdy za jakiś czas, jakieś gremium kościelne ogłosi, że w Fatmie — parafrazując  znany przebój Andrzeja Rosiewicza — to nie byli milicjanci, tylko zwykli przebierańcy?

Pełna nazwa naszego Sejmu to Sejm Rzeczypospolitej Polskiej — dobra wspólnego wszystkich obywateli, zarówno wierzących w Boga, jak i niepodzielających tej wiary. Dlatego parlament nie powinien się zajmować honorowaniem metafizycznych objawień będących przedmiotem prywatnej wiary tylko części obywateli, tylko jednego wyznania.

Szkoda tylko, że tego rodzaju inicjatywy w istocie godzą również w pamięć o prawdziwej Marii — tej nie z różnych objawień, ale z Ewangelii, która przez „wszystkie pokolenia” miała być nazwana „błogosławioną między narodami”.

Andrzej Siciński

 
[Skrót felietonu wstępnego z miesięcznika „Znaki Czasu” 4/2014].
 
 
 

Podobne artykuły


8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 992
386
komentarze: 337 | wyświetlenia: 416221
25
komentarze: 22 | wyświetlenia: 8901
21
komentarze: 14 | wyświetlenia: 2844
23
komentarze: 46 | wyświetlenia: 3112
12
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1135
95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15256
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 73237
9
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1496
52
komentarze: 78 | wyświetlenia: 70375
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 6031
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Koriolan,  06/04/2017

No cóż ...
Ciemnota ludzka nie zna granic. Politycy polscy systematycznie pokazują kim są.
https://youtu.be/fCBt21orGnE
.
Dlatego ja namawiam do popierania
Stowarzyszenia Polska Laicka
Którego jednym z postulatów jest ... religia w kościołach

@Koriolan: "Którego jednym z postulatów jest ... religia w kościołach". Pomyłka, czy na przekór?

@Andrzej Siciński: Chyba chodzi o to, żeby nie buło religii w państwowych szkołach, tylko niech każdy kościół prowadzi zajęcia z religii na swoim terenie.

@Adam Szczepański: Taka chwilowa zaćma. Czytałem: "w kościołach", a przeczytałem: "w szkołach", stąd mój od czapy komentarz. Dzięki za zwrócenie uwagi :-/

  Koriolan,  06/04/2017

@Andrzej Siciński: tak ...
Wiem, że budynek gdzie odbywa się spotkanie wiernych nazywa się różnie ... kościół, zbór, bożnica, meczet i wiele innych ale dla uproszczenia hasła został tylko kościół.
Ogólnie słowo laickość jest źle odbierane za sprawą Francji i uchodźców. Ale w laickosci O TO chodzi ...
By wierni byli w kościołach A na ulicach TYLKO ludzie :-)))
Lub inacze ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  06/04/2017

Post o chlebie i wodzie 2 x w tygodniu i pokuta dla wypasionych biskupów to wymagania z piekła rodem. To cios Lucyfera w konsumpcje napędzającą PKB i światowy popyt, a mogłoby rozwiązać światowe problemy związane z walką z głodem.

  Koriolan,  06/04/2017

@swistak: he he ...
Problem z głodem można spokojnie rozwiązać w sposób który już tysiące lat temu wymyślili fajni goście ...
Niestety ...
Te spaślaki wolą swoje tłuste życie niż rozwiązywanie problemów świata :-)))

  Hamilton,  07/04/2017

@swistak: swistak następców Chrystusa całe tabuny, a ani jeden z nich nie rozmnożył kromki chleba, ani lampki wina. A ile zeżarli i wychlali? Bóg jeden wie.

A konkretnie?

@_serpico_: Już wczoraj zacząłem odpowiadać, ale wnuczek mi przerwał - siła wyższa. Ulgi w podatku od nieruchomości nie mają nic wspólnego z konkordatem. Były obecne już w ustawach partykularnie regulujących stosunek państwa do ńiektorych Kościołów i innych związków wyznaniowych. Po raz pierwszy pojawiły się w art. 55 ust. 4 ustawy z 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Po ...  wyświetl więcej

  Kitek,  07/04/2017

„…która przez „wszystkie pokolenia” miała być nazwana „błogosławioną między narodami”. Ale nie jest pośrednikiem między Bogiem, a człowiekiem. Jest to wyłączny wymysł Kościoła. W liście św. Pawła do Tymoteusza czytamy – BARDZO WYRAŹNIE!
"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, CZŁOWIEK, Chrystus Jezus, który wydał siebie samego na okup za wszystkich jako świadec ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  07/04/2017

@Kitek: brawo .... popieram :-)))

  adamchofer  (www),  07/04/2017

Po ślubach Kazimierzowskich mieliśmy rozbiory. Ciekawe co teraz będzie ?

@adamchofer: jak to co ?
Globalizacja ....
:-)))

  Kitek,  07/04/2017

@adamchofer: jak to co ? Rozbiory ekonomiczne już nastąpiły, a teraz depopulacja Słowian i zastąpienie ich Arabami oraz ukraińskimi nacjonalistami banderowskimi spod znaku swastyki.

@Kitek: no no ...
Nieźle dajesz :-)))

@Kitek: ze swastyką byłoby ci do twarzy. Zakładam teoretycznie, że masz coś takiego jak twarz.

Jeszcze uznają ojca Rydzyka za jedynego słusznego papieża i połączą TVP z TVtrwam

  Hamilton,  08/04/2017

@kempolek: już nie muszą łączyć. Większość dziennikarzy TVP to absolwenci wyższej szkoły propagandy religijnej w Toruniu.

@_serpico_: Jeszcze raz powtarzam, że wspomniany "przywilej" pochodzi z ustaw uchwalonych przed konkordatem. Nie nazywałbym też ulg przywilejami. Różne organizacje społeczne czy pewne grupy obywateli korzystają z różnych ulg, niemal powszechnie akceptowanych. Co by było, gdybyśmy wszystkie ulgi zaczęli nazywać przywilejami z mocną sugestią, że pozostałe grupy są dyskryminowane? Pewne ulgi czy przy ...  wyświetl więcej

  Kitek,  08/04/2017

D:)

  Kitek,  08/04/2017

@Hamilton Starszy: Powinno brzmieć, jak następuje. My „Hamiltony”: Starszy, Młodszy, Zamłodszy, Podmłodszy, Podstarszy, Zastarszy, etc, etc świadomi odpowiedzialności karnej i w związku z powyższym wymierzenia nam najwyższego wymiaru kary wykonanego tym razem pod ś.p. przyznajemy, że braliśmy czynny udział w ekonomicznym rozbiorze Polski oraz optowaliśmy za zasiedleniem Polski różnymi rodzajami nachodźców semickich oraz tych spod znaków zbliżonych do swastyki jak i jej samej.

  Hamilton,  08/04/2017

@Kitek: na końcy szyi, tam gdzie normalni ludzie mają głowy, pewnie masz jakąś krostę albo pryszcz. Posmaruj to to maścią na hemoroidy. Uleczalne to nie jest, ale może ci ulżyć w cierpieniach. Jak nie pomoże, spróbuj to zdrapać paznokciem. Niby niewiele, ale na jakiś czas może przestaniesz ględzić. Do wieczora pobaw się w małego esesmanka, ale potem do domu.

  Hamilton,  08/04/2017

@Kitek: zapomniałem byś zagłosował, odrzucił i zarekomendował. Potem pan doktor założy ci kaftanik. I zrób siusiu.

@Hamilton Starszy: Kościół-to mafijna partia z tysiącletnim doświadczeniem,a cnotę jasnogórska głaskali też esesmaniDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska