Login lub e-mail Hasło   

Zalety posiadania szklarni

Zastanawiałeś się kiedyś, jakie korzyści możesz czerpać z posiadania szklarni, oranżerii lub ogrodu zimowego? Jeśli nie, zapraszamy do lektury!
Wyświetlenia: 403 Zamieszczono 10/04/2017

Posiadanie w swoim ogródku szklarni, a więc budynku wykonanego ze szkła, opartego na konstrukcji stalowej, drewnianej lub aluminiowej posiada mnóstwo zalet. Przede wszystkim szklarnia umożliwia posiadanie świeżych i zdrowych owoców i warzyw przez cały rok, bez martwienia się o ich skład, jako że sami sobie wybieramy rodzaj w jaki je sadzimy. Po drugie jest doskonałym pomysłem na hobby. Po trzecie szklarnia to także swoisty ogród zimowy, w którym można z powodzeniem uprawiać rośliny egzotyczne nawet zimową porą - mówią specjaliści z https://www.greenhouse-service.pl/.

Pięć sposobów na szklarnie

Aby nasza szklarnia była funkcjonalna i uprawianie w niej warzyw było przyjemnością połączoną z pożytkiem warto zwrócić uwagę na kilka sposobów jej wykonania:

  1. Wybór miejsca - przede wszystkim musi to być miejsce dobrze nasłonecznione, najlepiej umieścić ją w osi północ - południe. Ponadto należy mieć na względzie to, by była ona zbudowana w miejscach gdzie nie ma ryzyka podmoknięcia, gdyż to wpłynie negatywnie na uprawiane w niej rośliny.
  2. Wybór materiału wykonania - stal lub aluminium to zdecydowanie materiały najbardziej trwałe i wytrzymałe do budowy szklarni. Z kolei drewniana konstrukcja świetnie komponuje się z krajobrazem ogrodu.
  3. Wybór podłoża - podłoże musi być odpowiednio nawiezione, nawodnione, jego dobór powinien być dopasowany do roślin jakie zamierza się uprawiać.
  4. Pokrycie szklarni - najlepszym materiałem jest szkło polistyrenowe, czyli tzw. bezpieczne. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie np. szkła akrylowego, które jest elastyczne i wytrzymałe.
  5. Wyposażenie szklarni - to przede wszystkim odpowiednie nawodnienie (np. kapilary), ale także ogrzewanie oraz półki czy stoły, na których można dokonywać rozsady roślin.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1272
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1112
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 567
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 690
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 730
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 776
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 640
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 383
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 755
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska