Login lub e-mail Hasło   

Proroctwo metropolity

Pogrzeb Unii Europejskiej. Abp Jędraszewski o konsekwencjach odrzucenia Pana Boga przez Zachód
Wyświetlenia: 348 Zamieszczono 11/04/2017
div>
Pogrzeb Unii Europejskiej. Abp Jędraszewski o konsekwencjach odrzucenia Pana Boga przez Zachód
Arcybiskup Marek Jędraszewski.

Zaczęli walczyć z Panem Bogiem i teraz to się wszystko rozpada – powiedział o kryzysie Unii Europejskiej metropolita krakowski. Ponadto w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy” ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski zwrócił uwagę, że ideologia gender „uderza w samą istotę dzieła stworzenia”.

 

Jeśli się odrzuca Boga, to – w konsekwencji – trzeba odrzucić wartości wypływające z chrześcijaństwa. Co więcej – wprowadza się dzisiaj dokładnie coś przeciwnego. Jednakże jeżeli ktoś chce teraz szukać innego fundamentu dla porządku społecznego czy międzynarodowego – nie tylko bez Boga, lecz także wbrew Panu Bogu – to musi wiedzieć, że się ten porządek nie ostoi. Mówiłem to wielokrotnie i powtarzam teraz, z pewnością większą niż pewność matematyczna, bo mówię to z pewnością teologiczną: to się nie ostoi – stwierdził w rozmowie z Piotrem Słabkiem arcybiskup Jędraszewski.

 

Proszę popatrzeć, co się dzieje z Unią Europejską. Zaczęli walczyć z Panem Bogiem i teraz to się wszystko rozpada. 60 lat temu zakładano z optymizmem Europejską Wspólnotę Gospodarczą (EWG) w Rzymie. Odnosi się wrażenie, że teraz jest pogrzeb Unii Europejskiej – dodał metropolita krakowski.

 

W latach 2008-2009 doszedł do głosu tzw. nowy ateizm, bardzo radykalny, nieznany dotąd w tej formie w naszych europejskich dziejach. Uderzono w to, co dla Jana Pawła II było fundamentem wszelkiego ładu – w prawdę. Nie tylko w tę Prawdę, którą jest Jezus Chrystus, lecz także w ogóle w prawdę w jej klasycznym rozumieniu – jako zgodności naszej myśli z rzeczami – powiedział abp Marek Jędraszewski w rozmowie z „Do Rzeczy”. Jego zdaniem Kościół musi na to zagrożenie odpowiedzieć w swojej duszpasterskiej działalności.

 

Nie możemy się temu obojętnie przyglądać. Nie bez powodu Benedykt XVI podkreślił niebezpieczeństwa związane z ideologią gender, uwydatniając to, że jest ona czymś gorszym niż ideologia marksistowska. (…) Nawet komunizm czy hitleryzm nie podważały tego, że ktoś jest kobietą, ktoś inny mężczyzną i mają określone funkcje do spełnienia, a dziś to się podważa – zauważył ordynariusz krakowski.

 

Ktoś powiedział, że Pan Bóg ścierpi wiele rzeczy, jeśli chodzi o zło i słabości człowieka, ale na atak na te sprawy, które odnoszą się do życia, tajemnicy życia, tego, że człowiek jest kobietą i mężczyzną, Pan Bóg ze spokojem patrzeć nie będzie, bo to uderza w samą istotę dzieła stworzenia – dodał arcybiskup Jędraszewski. Zdaniem metropolity krakowskiego katolicy muszą być gotowi, by głosić prawdę nawet za cenę oskarżeń o „fanatyzm i ciemnotę”. Między innymi taki los spotykał pierwszych chrześcijan, jednak z czasem wobec zarzutów przyszła mocna odpowiedź – „Państwo Boże” świętego Augustyna.

 

Ordynariusz krakowski skrytykował ponadto powielane tezy o podziale Kościoła w Polsce na „toruński” – konserwatywny i powiązany z Radiem Maryja oraz „łagiewnicki” – liberalny i sprzyjający Platformie Obywatelskiej. – Komuś pewnie zależało na tym, żeby nas podzielić – zauważył hierarcha.

 

Abp Jędraszewski nie chcąc oceniać obecnie rządzących zauważył pewną istotną zmianę. – Ostatnie miesiące i tygodnie poprzedniego parlamentu i rządu były związane z wieloma inicjatywami jawnie i wyraźnie antychrześcijańskimi. To była świadoma polityka zmierzająca w kierunku liberalizmu. Myślę tutaj o ustawach mówiących o gender, o tzw. ustawie antyprzemocowej, były to teksty aktów prawnych, które – podobnie jak sprawa in vitro – z samej swojej istoty uderzały w antropologię chrześcijańską, w pojmowanie życia człowieka i życia społeczeństwa. Takich sytuacji dzisiaj nie ma – powiedział metropolita krakowski.

 

 

Źródło: „Do Rzeczy”

MWłRead more: http://www.pch24.pl/pogrzeb-unii-europejskiej--abp-jedraszewski-o-konsekwencjach-odrzucenia-pana-boga-przez-zachod,50827,i.html#ixzz4dv3ujbfc

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1480
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1585
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1206
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2043
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2903
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2420
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1537
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 981
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 800
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 532
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2322
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 1643
10
komentarze: 69 | wyświetlenia: 678
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Henear,  11/04/2017

Chyba najlepiej takich dziadków ignorować. Starość sama ich dopadnie, a bez wsparcia młodych to kwestia dwóch pokoleń. Kościół ma już coraz mniej do zaoferowania, ludzie nie chcą cierpieć. Chcą znaleźć odpowiedź na nie - którą nie jest więcej cierpienia a jego zmniejszenie czy wręcz zlikwidowanie.
Najgorsze jest to że tacy prorocy tkwią głęboko w swojej wizji świata, broniąc jej bronią samy ...  wyświetl więcej

  nse,  11/04/2017

@Henear: Co się będzie działo jeśli w ramach 500+ , zacznie się rodzić coraz więcej dysfunkcyjnych dzieci ? ... żyjemy w skażonym środowisku, skażonym nie tylko toksynami ale też elektrosmogiem i promieniowaniem radioaktywnym :(

  Henear,  11/04/2017

@Mariusz Kajstura: Ja tam najbardziej boję się toksycznych ludzi. Środków zaradczych brak.
Mówisz o kasie dla dzieci z gwałtu i upośledzonych? Nie wydaje mi się by nagle zaczęło rodzić się ich więcej z powodu paru stówek. Szkoda dzieci które będą cierpieć całe życie ze względu na czyjeś subiektywne poczucie moralności. Ja jestem za usuwaniem zagrożonych ciąż, uszkodzonych płodów jeśli tylko ...  wyświetl więcej

  nse,  11/04/2017

@Henear: Droga do Boga nie prowadzi przez cierpienie, przecież to średniowiecze i przekonania samobiczowników i stręczycieli przekonanych że to konflikt napędza ewolucje :( , niestety z toksycznymi ludźmi musimy się nauczyć radzić i ich rozpoznawać to koszmar ... Niech taki metropolita się ożeni i sam wychowuje swoje dziecko pracując na jego utrzymanie :)
To lepszy przykład przywództwa Duch ...  wyświetl więcej

  Henear,  11/04/2017

@Mariusz Kajstura: Powiedziałbym że to rozwiązanie konfliktu napędza ewolucję. Sam konflikt jest tylko przyczyną - lub skutkiem złego rozwiązania
Katolicy tkwią w pętli: grzech, spowiedź, spowiedź, grzech... ciągłe poczucie winy. Sposób ten nie sprawia że ludzie są bardziej moralni, czy "dobrzy", sprawia że stają się smutnymi hipokrytami.

  nse,  11/04/2017

@Henear: Też tak myślę ..., tu już się nawet uśmiechać nie chce :(

  vivi91,  11/04/2017

https://merlin.pl/duchowe-zyci(...)c=aw.ds - chyba dobra lektura dla wielu tu obecnych:):)

i pomyśleć co zrobili zdewociałe dziadki w kieckach z Toruniem. Kopernik się w grobie przewraca.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska