Login lub e-mail Hasło   

Czarne wdowy. Co to za moda?

Nie wiadomo, dlaczego panie, które tak lubią ciuchy, gustują przeważnie tylko w jednym kolorze: czerni
Wyświetlenia: 1.533 Zamieszczono 11/04/2017

Czytałem kiedyś książkę Joanny Chmielewskiej „Przeklęta bariera”, w której główna bohaterka z XIX wieku Kasia Lichnicka, po przekroczeniu bariery czasowej, budzi się w świecie współczesnym. Wspaniała, ciekawa książka (jedna z tych lepszych Joanny), ale chciałem nawiązać do momentu, w którym Kasia wygląda przez okno i widzi tylko mężczyzn, w spodniach i z długimi włosami. Nie wiedziała, że we współczesnym świecie (druga połowa XX wieku) 90 proc. pań chodzi w spodniach, a panowie często z długimi włosami, (nie jak XXI wieku ogoleni raczej na łyso).

 

XX wiek przyniósł kobietom wiele praw zagwarantowanych dotychczas tylko dla mężczyzn (m.in. prawo do głosowania, do własnego majątku itp.), zmieniając wiele norm obyczajowych, także w obowiązującej modzie (mini, bikini, stringi). Nie wiadomo tylko dlaczego panie, które tak lubią różnorodność i kolorystykę, w sprawie ciuchów gustują przeważnie tylko w jednym kolorze: czerni.

 

Dzisiaj w Szczecinie była ładna wiosenna pogoda. Pojechałem do centrum, aby upewnić się jak ubierają się nasze dziewczyny i panie. Szkoda, że akurat wyładowały mi się baterie w aparacie, bo zrobiłbym setkę zdjęć ubranych od stóp do głowy na czarno pań i młodych dziewczyn. Począwszy od czarnych butów, czarne spodnie, czarne bluzki, czarne kurtki, czarne torebki, skończywszy na czarnych włosach i czapeczkach, ewentualnie z białymi elementami.

 

Co to za moda, która toleruje tylko jeden kolor czerń, dawniej oznakę wdowieństwa. Z jaką przyjemnością można popatrzeć na wyjątki, panie w niebieskawych dżinsach i w kolorowych kurtkach, ale i one mają czarne akcenty, czarne bluzki, czarne buty. Jak stwierdziłem w sklepie, to handel częściowo wymusza ten typ ubierania się na czarno, dając najbogatszą ofertę butów, spodni, bluzek, kurtek w kolorze czarnym, jednak widziałem też niemałą ofertę obuwia i ubrań w innych kolorach.

 

Dlaczego więc panie wybierają ten wdowi kolor na swoje obuwie i ubranie? Może dowiemy się z dyskusji (jak zwykle nie na temat). Ja osobiście jestem zmęczony i sfrustrowany tym wdowim kolorem, chciałbym, aby na nasze ulice wróciła cała gama kolorów, a nie tylko szarzyzna i czerń. Jeszcze na randkę czy przyjęcie "mała czarna", to jest to, ale na słoneczne ulicę to już przesada.

Podobne artykuły


11
komentarze: 22 | wyświetlenia: 754
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1026
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 658
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 929
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 462
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1247
9
komentarze: 16 | wyświetlenia: 531
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 622
9
komentarze: 56 | wyświetlenia: 533
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 870
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 784
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 882
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 415
8
komentarze: 25 | wyświetlenia: 554
8
komentarze: 27 | wyświetlenia: 293
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Dzień dobry panie Kostka, jużem myślał, żeś pan z panem Zdziśkiem w morze wypłynęli.Ale widzę, że masz pan też inne hobby"Pojechałem do centrum, aby upewnić się jak ubierają się nasze dziewczyny i panie"haahaa dobre:-).Mówisz pan, że jak na łajbę to tylko byle nie na czarno:-).Oj wybrałbym ja się z panem w jaki dziewiczy rejs w towarzystwie piknych pań, choć co do ubioru nie mam raczej większych wymagań, a czarne też ładne:-).Masz no pan plusa, może kiedy załapie się na pańską łupinę...:-)

@_serpico_: A cholera wie..być może..:-)

  Hamilton,  11/04/2017

@szubrawiec: dziewiczy rejs z emerytowanymi dziewicami. Ja też chcę.

@Hamilton Starszy: A fuuuuj...panie Starszy...wnuki bawić haahaa...a nie za emerytowanymi dziewicami się rozglądać...no no..nie ładnie...dziadku!

@szubrawiec: a już wiagre na allegorze zamówiłem. I co tera. Kitkowi w kwietniu nie wyślę. Za późno. Zresztą jeszcze nam z dachu spadnie i kto będzie strzelał odbytem o ścianę płaczu.

  liwa,  12/04/2017

@ hej chłopaki, przestańcie marzyć, siusiu, paciorek i spać już :))

  Hamilton,  12/04/2017

@liwa: eh, emerytka dziewica z bajpasami i przepukliną leczona przez NFZ. Palce lizać.

  liwa,  12/04/2017

@Hamilton Starszy: :))))) zboczeniec, (!!) ratunku... Ty zboku jakiś.. jak można po tym lizać palce, fuj.. a te bajpasy to zamiast błony dziewiczej..

  Hamilton,  12/04/2017

@liwa: też zwymiotowałem.

@Dyl Sowizdrzał: Badylu! Gdzie się podziewasz...palmę żeś poszedł święcić czy jajka? Dawaj tu bo nudą zawiało

@Dyl Sowizdrzał: Dobra, dobra...nie fikaj bo: https://m.youtube.com/watch?v=(...)xsjE1IE

@Dyl Sowizdrzał: Swego czasu święciłem..ale jeno akwawitke i samogona...

@Dyl Sowizdrzał: Luknij Badylu na najnowsze dzieło pana Zdziśka...

No, powiem panu panie Kostka, żeś pan tym art.uderzającym w kolor czarny(jak trafnie zauważył kolega Serpico) świadomie bądź nie namieszał na eiobowej scenie polityczno-religijnej.Masz pan szansę stać się Nikodemem Dyzmą eiobowych ateuszy.Już widzę jak wynoszą pana na ateistyczny tron, już widzę jak wzrasta pana ranga i szacun, już widzę te odsłony i punkty.Nawet pan Zdzisław będzie panu zazdrości ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  11/04/2017

A ile tych wdów na szosach. Każda bierze udział w programie 50+. Obroty większe niż u Rafalskiej.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska