Login lub e-mail Hasło   

Jak szybko umyć okna w Dniu Czystych Okien?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.hara.pl/jak-szybko-umyc-okna-(...)-okien/
Umycie okien na krystaliczny błysk to nie lada wyzwanie – dopóty, dopóki nie poznasz tajnej broni na brud i smugi na szybach.
Wyświetlenia: 569 Zamieszczono 12/04/2017

W bieżącym roku w kalendarzu świąt nietypowych 12 kwietnia obchodzimy Dzień Czystych Okien. Umycie okien na krystaliczny błysk to nie lada wyzwanie – dopóty, dopóki nie poznasz tajnej broni na brud i smugi na szybach. Dziś przedstawię Ci sposób na efekt niewidzialnej szyby, który uzyskasz w kilku prostych krokach.

Co potrzebujesz?

Po pierwsze potrzebujesz brudnej szyby ;) , a do umycia okna wystarczy sama woda i Myjka Ha-Ra, której myjący „brzuszek” wykonany jest z unikalnego, silnie czyszczącego Włókno Ultra. Do zebrania brudnej emulsji służy kauczukowy zbierak, który stanowi integralną część urządzenia. Myjka Ha-Ra jest lekka, poręczna i bardzo prosta w użyciu. Po namoczeniu myjki kilkoma ruchami umyjesz szybę. Działanie Myjki Ha-Ra w połączeniu z zimną wodą możesz obejrzeć na poniższym filmie.

https://www.youtube.com/watch?v=UbqFILMZmaU

Zatem, od czego zacząć?

myjka vario pod wodaJeżeli do tej pory do mycia okien używałaś środków myjących, które zawierają substancje nabłyszczające, barwniki oraz syntetyczne substancje zapachowe, to w pierwszej kolejności koniecznie należy się ich pozbyć. Tego kroku nie możesz pominąć, ponieważ są to główni winowajcy powstawania smug na szybach. Z łatwością pomoże Ci w tym włókno Myjki Ha-Ra. Namocz myjkę i myj, po czym zbierakiem osusz szybę.

To jest moment, w którym doceniasz działanie Włókna Ultra na Myjce Ha-Ra. Widzisz kolosalną różnicę w jakości mycia, zachwyci Cię tempo w jakim myjesz szybę.

Istotne

Jeśli pierwszy raz używasz Myjki Ha-Ra do mycia okien wcześniej mytych przy pomocy środków chemicznych, to po wstępnym myciu okna wypłucz włókno i powtórz mycie koncentrując się na kącikach i miejscach tuż przy ramie. Na koniec okrężnymi ruchami umyj pozostałą powierzchnię szyby raz jeszcze.

I ostatni etap

Myjka Standard 32cmW tym kroku wykorzystaj kauczukowy zbierak myjki. Jest on elastyczny, pozwala z łatwością prowadzić się po szybie. Pamiętaj tylko aby przed zebraniem wody dokładnie osuszać zbierak oraz boki myjki. Wygodnie zrobisz to chłonną Ściereczką Ha-Ra Star, która poza tym zadaniem przez lata służyć Ci będzie również do wycierania kurzu na wilgotno.

Efektem końcowym tego etapu mycia szyb są idealnie czyste szyby bez SMUG.

Ważne

Jeżeli po raz pierwszy używasz Myjkę Ha-Ra, nie zapomnij ściągnąć z kauczukowego zbieraka talku. Zrobisz to bardzo prosto pocierając palcami zbierak.

Pamiętaj także, aby podczas osuszania szyby po każdym zebraniu wody wytrzeć kant zbieraka („gumki”) oraz boki Myjki Ha-Ra. Zapobiega to pionowym paskom na szybie.

Okna umyte z udziałem płynu dają niezrównaną głębię przejrzystości,Jeśli lśniąca szyba bez smug to zbyt mało, bo lubisz krystaliczny blask szyb wtedy:

w drugim procesie mycia do wiaderka z wodą dodaj kilka kropel Uniwersalnego koncentratu Hans Raab lub wykorzystaj go w wygodnym Rollfixie pocierając nim bezpośrednio na włókno myjki. Jedna zaledwie kropla koncentratu Ha-Ra zastosowana podczas mycia szyb odwdzięcza się czymś, czego nie uzyskasz w innych sposobach mycia. Ponadto koncentrat Ha-Ra ułatwia rozpuszczanie brudu, a po myciu zapobiega osiadaniu kurzu oraz zanieczyszczeń organicznych do powierzchni szyby.

A teraz ciesz się efektem mycia okien z radością pijąc kawę

Dzięki błyskawicznie umytym oknom masz więcej czasu dla siebie, a ciepłe słońce wpadające przez krystalicznie czyste okna sprawi, że kawa z ciastkiem przy spotkaniu z rodziną i przyjaciółkami będzie smakować lepiej niż zwykle. 

Pozdrawiam,
Grażyna Szyfter

kawa z ciachem

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1533
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3138
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1274
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2543
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 848
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1050
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 441
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2061
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 580
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2474
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2027
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3504
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska