Login lub e-mail Hasło   

Duże okna PCV - wady i zalety

Nowoczesne budownictwo coraz częściej bazuje na dużych przeszkleniach.
Wyświetlenia: 331 Zamieszczono 12/04/2017

Duże okna i systemy okienno-drzwiowe pojawiają się nie tylko w domach, ale i firmach czy nawet mieszkaniach w blokach, które są wyposażane w przestrzenny taras. Umieszczenie we wnętrzach dużych okien ma sporo zalet, jednak pojawiają się także wady takiego rozwiązania. Należy więc rozważyć wszelkie za i przeciw podczas wyboru dużych okien do budynku. Wskazujemy na najważniejsze z nich.

Zalety dużych okien PCV

Pierwsze co nam przychodzi na myśl wraz z dużymi oknami to duża ilość światła, która zawsze idzie z nimi w parze. Im więcej przeszkleń w pomieszczeniu, tym więcej naturalnego światła się do niego dostanie. Jest to wymóg stawiamy przez wiele nowoczesnych stylów budowy domu, jak i aranżacji wnętrz. Takie rozwiązanie jest doceniane w szczególności jesienią i zimą, kiedy dni są krótsze, a my możemy cieszyć się większą ilością światła z zewnątrz. Zmniejsza to również wydatki ponoszone za energię potrzebną do jego sztucznego oświetlania. Duże okna umożliwiają mniejsze zużycie prądu, a więc niższe rachunki. Poza tym okna o dużych przeszkleniach znajdujące się od nasłonecznionej strony domu czy mieszkania zapewnią naturalne ogrzewanie wnętrza. Dostanie się do niego bowiem więcej promieni słonecznych. I na koniec, duże okna po prostu czynią powierzchnię domu znacznie bardziej przestrzenną. Dają wrażenie, że wnętrze stanowi integralną część ogrodu. Dzięki systemom przesuwnym można zaś wygodnie z niego korzystać.

Wady okien o dużej powierzchni

Na pewno wadą dużych okien jest większa przepuszczalność ciepła. Ściany domu bardziej chronią go przed wiatrem i zimnem niż systemy okienne. Jeśli więc wybierzemy duże okna PCV, musimy się zatroszczyć o to, by były one maksymalnie energooszczędne. Poza tym większe okna są jednoznaczne ze wzrostem kosztów budowy domu, więc należy zastanowić się nad dodatkowym budżetem, jaki możemy na nie przeznaczyć. Co więcej, w zimie możemy cieszyć się z dużej ilości słońca w pomieszczeniach, ale co zrobić w lecie z upałem, który w nich zapanuje? Od razu najlepiej zainstalować na oknach odpowiednie dodatki- rolety, żaluzje, plisy itp. Duże okna wiążą się także z mniejszą prywatnością. Kiedy umieścimy je od strony ogrodu, będziemy mieli widok na to, jak bawią się dzieci czy też zadbamy o przyjemny krajobraz za oknem, jednak takie okna od ulicy mocno ograniczą naszą prywatność. Kupując gotowy dom czy mieszkanie nie mamy wpływu na to, gdzie zostały one umieszczone. Być może zamysł był taki, że okna miały zapewniać widok na panoramę miasta, ale nikt nie pomyślał, że zaraz obok budynku powstanie hipermarket. Ponadto duże okna stanowią nie lada wyzwanie w przypadku ich mycia i czyszczenia, które może zajmować dużo czasu. Wszystkie te czynniki należy więc wziąć pod uwagę podczas wyboru dużych przeszkleń.

Co prawda duże okna PCV mają wiele wad, jednak możemy zadbać o pewne zastosowania, które je zminimalizują albo nawet usuną. Najważniejsze jest, by przemyśleć dokładnie rozmieszczenie dużych okien oraz ich umiejscowienie. Nie trzeba ich umieszczać w całym domu, wystarczy montaż okien w salonie lub jadalni, gdzie najlepiej się ona sprawdzą łącząc przy okazji pomieszczenie z ogrodem.

Więcej informacji na temat doboru okien PCV uzyskają Państwo w Salonie Okien SOLO
ul. Przemysłowa 14 B, 35-105 Rzeszów
Telefon: 17 850 02 89
www.rzeszow.oknasolo.pl

Podobne artykuły


16
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2088
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 810
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 854
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1483
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1281
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 415
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 932
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 960
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 671
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 648
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 695
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 969
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1112
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 572
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 579
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska