Login lub e-mail Hasło   

Czy kastet jest legalny?

Kastet przypomina kilka złączonych ze sobą pierścieni, które można założyć na dłoń i nosić po zaciśnięciu pięści. Dzięki swojej budowie zwiększa zadawane przeciwnikowi obrażenia.
Wyświetlenia: 546 Zamieszczono 13/04/2017

Czy to narzędzie można legalnie kupić w naszym kraju i nosić ze sobą? Czy można użyć kastetu na przykład do obrony przed większym przeciwnikiem?

Kastet a polskie prawo

Kastety możemy często zobaczyć w filmach i grach komputerowych. Czasem można się na nie natknąć na portalach aukcyjnych i w zagranicznych sklepach internetowych. Dzięki znajomości kastetów z popkultury wiele osób uważa, że to świetne narzędzie do samoobrony, które warto nabyć. Słuchanie takich porad może nam przysporzyć kłopotów.

Kastet jest jednym z narzędzi wymienionych w Ustawie o broni i amunicji jako broń – obok innych niebezpiecznych narzędzi. Na kastet musimy mieć specjalne zezwolenie, ale i tak nie możemy go użyć w bójce czy do obrony własnej. Kastet można posiadać tylko w celach kolekcjonerskich. Jego użycie jest surowo karane przez prawo. Więcej o kastetach dowiesz się na stronie http://kastety.blog.pl/.

Legalna samoobrona

Szukając odpowiedniego narzędzia do samoobrony, lepiej wybierajmy z legalnie dostępnych przedmiotów. Zrezygnuj z posiadania nunchaku, kastetu, a także z wykorzystywania do samoobrony rzeczy, które nie są do tego przeznaczone – przede wszystkim noży. Z łatwością znajdziesz środki dopuszczone do legalnego obrotu i skuteczne w zastosowaniu. Należą do nich przede wszystkim paralizatory, pałki teleskopowe oraz gazy obronne. Wszystkie wymienione narzędzia są poręczne, co sprawia, że można je przenosić i chować równie łatwo jak kastet. Broniąc się za ich pomocą, unieszkodliwisz napastnika i nie zrobisz mu krzywdy. Dzięki temu unikniesz zarzutów o przekroczenie granic obrony osobistej.

Co wybrać zamiast kastetu?

Jeśli obawiasz się o swoje bezpieczeństwo, oczywiście powinieneś posiadać jakieś narzędzie, które pomoże wybrnąć cało z niebezpiecznej sytuacji. Wśród legalnie dostępnych środków poszukaj czegoś, co będzie dobrze dopasowane do twoich potrzeb i fizycznych możliwości.

Gaz obronny będzie właściwym narzędziem do samoobrony dla kobiet i innych osób unikających bezpośredniego kontaktu z przeciwnikiem. Psiknięcie gazem pieprzowym w twarz agresora nie wymaga zbliżenia się do niego na odległość mniejszą niż 3 metry, a następnie daje sporo czasu na ewakuację i wezwanie pomocy. Stosując ten środek do obrony, nie narazisz się na żadne nieprzyjemności ze strony stróżów prawa.

Walki pomaga uniknąć także paralizator. To niewielkie urządzenie porazi napastnika prądem i umożliwi ucieczkę w bezpieczne miejsce. Łukiem elektrycznym trzeba dotknąć przeciwnika, ale ten sposób zadziała skutecznie nawet przez grube ubranie. Korzystając z efektu zaskoczenia, można łatwo obezwładnić osobę dużo większą od siebie.

Podobne artykuły


11
komentarze: 22 | wyświetlenia: 754
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1026
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 658
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 929
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 462
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1247
9
komentarze: 16 | wyświetlenia: 531
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 622
9
komentarze: 56 | wyświetlenia: 533
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 870
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 784
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 882
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 415
8
komentarze: 25 | wyświetlenia: 554
8
komentarze: 27 | wyświetlenia: 293
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska