Login lub e-mail Hasło   

5 sposobów jak pomóc sobie w walce ze stanami depresyjnymi

W tym wpisie dowiesz się jak pomóc sobie w walce ze stanami depresyjnymi, gorszym okresem w życiu.
Wyświetlenia: 399 Zamieszczono 15/04/2017

W tym wpisie dowiesz się jak pomóc  sobie w walce ze stanami depresyjnymi, gorszym okresem w życiu.

Czytelnik D. napisał:

"Witaj Mariuszu, byłem na Twojej ostatniej konferencji i pisałem Ci o swoim problemie. Mianowicie mam kolejny stres  życiu związany tym razem z nadchodzącą obroną licencjacką, dlatego przez to bardzo często teraz siedzę w domu, do tego od jakiegoś czasu nie jestem już dziewczyną, co też nie jest bez echa... Prawko zdałem, teraz czekam tylko na jego wyrobienie :) natomiast czuję się bardzo przytłoczony codziennością, oraz nierzadko bywam osamotniony w swoim domu, co też nie jest dla mnie łatwe, wydaje mi się też, że przesilenie wiosenne także źle na mnie wpływa, ale to już nie jest ode mnie zależne, pozdrawiam i dziękuję za przeczytanie!"

Moja odpowiedź:

To wynika u Ciebie z nałożenia się tych 3 elementów: samotność, to że piszesz pracą i wszystko bardzo powoli rusza się do przodu. W dodatku wiosenne przesilenie robi swoje.
 
Jest kilka sposobów na stany depresyjne. Trochę mówiłem Ci o tym wczoraj na konferencji, ale spróbuj tego.
-Załóż sobie zeszyt w którym będziesz spisywał oddzielnie: cele, pomysły jakie Ci przychodzą do głowy na ich przyśpieszenie,
-Załóż specjalny folder, gdzie będziesz umieszczał obrazy z celami, które Cię motywują (czyli np. jeśli lubisz Tiry - niech to będzie piękny Tir ; jeśli chcesz mieć związek ze wspaniałą kobietę - umieść tam zdjęcie jednej z Nich)
 
Efekty są w akcjach. A akcje dają rezultaty, które usuwają stany depresyjne.
Z tym, że nie CEL usuwa depresję - tylko droga którą przechodzisz.
Jak widzisz efekty => masz poczucie drogi => kolejne efekty bardziej motywują i odzyskujesz siły, które zabrała depresja.
 

To ogół. Kwestia przekucia tego w rzeczywistość, bo cel i droga to jedno. Ale jak np. ślęczysz nad pracą licencjacka godzinę, nic nie możesz napisać, zaczynasz przeglądać filmiki na yt dla zabicia czasu i masz wrażenie że stoisz w miejscu - będzie się pojawiała zwiększona

Proponuję Ci postaranie się o dużą dyscyplinę w pracy nad licencjatem i innymi nieprzyjemnymi zajęciami, które musisz wykonać, ale nie koniecznie Ci się chce. Przez pewien syf każdy musi przejść i to jest naturalne. Kwestia tego, żeby zacisnąć zęby i zrobić to w 4-5h niż rozciągać to na dwa dni.

Dodatkowe wsparcie w walce ze stanami depresyjnymi:

-zadbaj o to, żeby brać codziennie kompleks witamin. Szczególną uwagę zwróć na cynk, witaminę D i Magnes. Jak nie wychodzisz na słońce to jest problem z witaminą D i źle to działa w kwestii depresji. Jak masz dużo stresu wydziela Ci się w ciele kortyzol, który bardzo obniża poziom testosteronu. I jesteś: senny, ospały, rozdrażniony. To bardzo przeszkadza

-ogranicz kawę do max 1 dziennie (Pobudza, ale za pomocą hormonów stresowych. Co powoduje pobudzenie, ale ogranicza możliwości mózgu, bo po 2h jesteś ospały)

-ogranicz masturbacje, bo to również działa źle na testosteron

-jeśli masz możliwość - zacznij brać żeń szeń i raz dziennie szklankę miodu z cytryną

Jak zaczniesz czuć się "normalnie", odzyskiwać formę - zacznij uprawiać jakiś sport (np. bieganie) oraz wyjdź na ulicę/ do klubu i zacznij poznawać kobiety. Postaraj się umówić z dziewczyną na randkę, w tym celu wykorzystaj wszelkie materiały jakie umieściłem w sieci.

jak zwalczyc stany depresyjne

Kiedy piszesz z dziewczyną, masz w perspektywie randkę - człowiek trochę inaczej funkcjonuje.

Stany depresyjne pojawiają się gdy brakuje nadziei. A nadzieja wypiera powoli stany depresyjne.
 
 

 

Masz pytania?
Zajrzyj na mojego bloga o uwodzeniu i napisz komentarz

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1477
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1582
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1203
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2415
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2042
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2860
10
komentarze: 69 | wyświetlenia: 674
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 978
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 797
10
komentarze: 20 | wyświetlenia: 1141
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3405
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2321
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 1619
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 529
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska